“Nie można tam nie pojechać”

Arboretum w Wojsławicach
Nr 1 wśród 2 atrakcji (Niemcza)
Informacje o atrakcji
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 80
60 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 27
“Nie można tam nie pojechać”
Zrecenzowano: 2 września 2016

Moim zdaniem arboretum to należy do absolutnej czołówki tego typu placówek w Polsce. Wprawdzie mieszkam od niego o blisko 500 km, ale byłem tam już 3-krotnie.
Nie da się ukryć, że w stosunku do np. takiego Rogowa czy Kórnika jest jeszcze młode, ale zaprojektowane z rozmachem i z czasem jego pozycja niewątpliwie okrzepnie.
A czego mi tam brakuje? Chyba stałego, firmowego sklepu z materiałem szkółkarskim, czynnego przez cały rok, dla tych, którzy mieszkają daleko i wpadają tam tylko wtedy, kiedy akurat jest im po drodze ...

Data wizyty: październiku 2015

Oleśno, Polska
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 16
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 19
“Piekne i urokliwe miejsce.”
Zrecenzowano: 24 sierpnia 2016

Miejsce zadbane widać niedawne inwestycje, niektóre wciąż w realizacji np. domek ogrodnika). Dla przebywających w okolicy miejsce obowiązkowe do zwiedzenia nawet z dziećmi - jest tam mały placyk zabaw. Warto zrobić sobie niespieszny spacer ciesząc się wspaniałą zielenią. Prócz tego można pooglądać zgromadzone stare rolnicze oraz domowe sprzęty. Jest też galeria sztuki.Troszkę gorzej z restauracją, nie jest najgorsza, ale do takiego miejsca przydało by się coś bardziej eleganckiego.

Data wizyty: sierpniu 2016
Dziękujemy, Leszczu23
Kontrybutor: poziom 5
Liczba recenzji: 66
19 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 31
“Pięknie!”
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2016

Miejsce, w którym można odpocząć, zwyczajnie posiedzieć i zachwycać się otaczającym pięknem. Ukłony w stronę osób zajmujących się całą roślinnością- wszystko dopracowane w każdym calu. Polecam!

Data wizyty: lipcu 2016
4 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 5
“Zachwycajace Arboretum”
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2016

Piękny teren, zagospodarowany z pomysłem, Można odpocząć zachwycając się pięknymi barwami i aranżacją. Cisza i spokój, jeśli nie natrafi się na wycieczkę szkolną.Polecam najpiękniejsze arboretum, w którym dotychczas błyam.

Data wizyty: lipcu 2016
Dziękujemy, malgorzatabak63
Kontrybutor: poziom 1
Liczba recenzji: 4
“Rewelacyjne wrażenia widokowe”
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2016

Wielka ilość roślin (szczególnie kwiatów)skoncentrowana w jednym miejscu. Wiele zabytków przyrody -starodrzewia

Data wizyty: sierpniu 2016
Dziękujemy, Wojciech M

Arboretum w Wojsławicach — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Głuszyca, Województwo dolnośląskie
Srebrna Góra, Województwo dolnośląskie

Niemcza, Województwo dolnośląskie
Złoty Stok, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Arboretum w Wojsławicach? Podziel się wrażeniami!