“Fatalnie długi czas oczekiwania na zamówienie”
Zielony Piec — recenzja

Zielony Piec
Nr 1 wśród 4 Restauracje (Leśna)

Wybraliśmy się do Zielonego Pieca na obiad po zwiedzaniu Zamku Czocha. Najważniejsza część recenzji znajduje się na dole i dotyczy czasu realizacji zamówienia.

Zamówiliśmy: dla Męża żurek i burger, dla mnie burger wegetariański, do tego kompot z owoców sezonowych.

Żurek podano po 30 minutach oczekiwania. Żurek - szału nie ma, zdaniem Męża niezbyt dobrze przyprawiony, a za cenę 14 zł spodziewał się super dania. Współczynnik cena - jakość był bardzo niekorzystny. Żurek podany z dwoma kromkami chleba, posypany oregano.

Burgery podano po 75 minutach od złożenia zamówienia.
Burger Męża: smaczny, w kilku elementach (dodanie gorczycy do mięsa) zaskakujący pozytywnie, dodatki świeże, dobrze skomponowane, połączone w odpowiedniej kolejności, mięso świeże (nic dziwnego, skoro krowa musiała być bita zaraz po złożeniu zamówienia!). Dodatek frytek (nadmierna ilość przypraw) i surówki coleslaw (super świeży, nie miał szansy "przegryźć się").

Burger wegetariański z serkiem haloumi: porcja solidna. Burger poza serkiem haloumi zawierał sporą porcję warzyw, w tym ćwiartkę awokado. Zaskoczyło mnie to, że awokado nie zostało podane w formie pasty, czy pokrojonych plasterków, a po prostu została wrzucona ćwiartka awokado do środka bułki. Frytki obsypane papryką - dość ciekawy, a przy tym smaczny sposób podania.

Kompot smaczny.

Za powyższe zapłaciliśmy 93 zł.

Wystrój: bardzo ciekawy, spójny, kolory dominujące to soczysta zieleń i słoneczny żółty. Ciekawie zaaranżowana łazienka.

Pozytywnie zaskoczył nas sposób podania sztućców - w dzbanuszku - nieszablonowo.

Obsługa: absolutnie fatalna. Gdy zajęliśmy miejsce byliśmy trzecim stolikiem w ogrodzie. W środku był zajęty jeden stolik. Byliśmy więc czwartym stolikiem. Przy czym od pozostałych odebrano już zamówienia. Złożyliśmy zamówienie. Panie wymieniały się przy obsłudze. Żadna z nich nie uprzedziła o długości oczekiwania na zamówienie. Złożyliśmy proste zamówienie, ilość klientów w restauracji również uzasadniała przekonanie, że będzie to standardowy czas oczekiwania. Trochę zgłodnieliśmy, ale nic nie mówiliśmy, cieszyliśmy się słońcem, wreszcie przyszedł on - żurek. Lekkie zdziwienie, żeby na zupę czekać 30 minut? No, ale pewnie w takim razie szybko przyjdzie danie główne. Przy stoliku obok zaczęło się kotłować, że klienci zamówili coś innego, niż otrzymali, a przecież mieli mieć burgera. Nadstawiłam uszu, bo przecież nasz burger mógł być właśnie przygotowywany i podany tym właśnie ludziom. Ok, kelnerka przyszła do nich, że ich zamówienie jest przygotowywane, i będą musieli poczekać na swoje zamówienie prawidłowe (czyli burgera) około 8 minut. Zapytałam więc, co z naszym zamówieniem (czekaliśmy już 45 minut), usłyszałam w odpowiedzi "Ci Państwo obok byli pierwsi, więc ich zamówienie jest przygotowywane najpierw, a Państwa czeka w kolejce". Aż mnie zatkało. Czyli restauracja na około 30 stolików, z czego większość to stoliki 4-6 osobowe, ma tak małą kuchnię, która przygotowuje jedno zamówienie? Do licha! To co ta restauracja robi przy pełnym obłożeniu? Zamawia jedzenie z innych knajp? Ponownie zapytana kelnerka powiedziała, że zamówienie będzie gotowe za około 15 minut. Po 35 minutach odkąd powiedziała, że zamówienie będzie gotowe za 15 minut, dostaliśmy jedzenie. W międzyczasie zmieniliśmy stolik w ogrodzie, bo ten, który wybraliśmy na początku był nasłoneczniony, ale położenie słońca się zmieniło i później już siedzieliśmy w cieniu (co nam nie odpowiadało i ukazuje upływ czasu).

Jedzenie smaczne, ale polecamy tylko tym wyjątkowo cierpliwym i niezbyt głodnym.

Dziękujemy, Małgorzata T

Warto się tutaj zatrzymać, aby coś zjeść. Posiłki są smaczne, a obsługa pomocna i bardzo miła. Restauracja jest w pobliżu zapory wodnej oraz zamku Czocha

Dziękujemy, gmachnik

Zielony Piec to niesamowita restauracja. Każde danie było zachwycające, zarówno cieszyło oczy jak i podniebienie. Dania regionalne były podawane w nowoczesnym zestawieniu.
Wystrój restauracji przypomina bogatą łemkowską chatę i jest wyjątkowo spójny. To miejsce to obowiązkowy punkt programu po zwiedzaniu zamku Czocha.

Dziękujemy, aniad432
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Pstrąg jako danie główne i czekoladowy fondant jako deser. Jedyny minus to słodki sos do sałaty- nie mój smak. Reszta- rewelka! Miła obsługa, piękna okolica.

1  Dziękujemy, 355dominikam
Zrecenzowano 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Fajny klimat, czysto, przyjemnie i smacznie. Polecam schabowy i naleśniki, deser dla mnie byl średni

1  Dziękujemy, fan_jedzenia

Zielony Piec — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Stankowice-Sucha, Województwo dolnośląskie

Leśna, Województwo dolnośląskie
Piechowice, Województwo dolnośląskie

Świeradów Zdrój, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Zielony Piec? Podziel się wrażeniami!