Niesamowite widoki!!!

Preikestolen lub Prekestolen - dosłownie ambona to klif w Norwegii o wysokości 604 m, położony nad... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano dzisiaj
Adam K
Gdańsk, Polska
Pulpit Rock

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019
matwag81
Szczecin, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 924)

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wspaniała wycieczka na jedną z najciekawszych atrakcji Norwegii. Wejście na skalę zajmuje od parkingu około 2 godzin (przy wolniejszym tempie ok 2,5 godziny). Zejście również ok 2 godziny. Szlak przygotowany, dobrze utrzymany. Po drodze i na górze nic nie ma więc trzeba się zaopatrzyć w wodę i jedzenie. Konieczne porządne buty górskie i solidne zabezpieczenie przed wiatrem/deszczem. Na górze niezapomniane widoki i adrenalina przy spoglądaniu w dół. Polecam!

Dziękujemy, matwag81
Zrecenzowano: 19 lipca 2019

Wybierając się do Norwegii koniecznie musicie odwiedzic to miejsce. Półka z pionową ścianą 604m w dół, a z niej przepiękny widok na fjord (Lysefjorden), który ciągnie się od miejscowości Oanes do Lysebotn. Dookoła przepiękne góry. Magiczne miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, ITVTAG
Zrecenzowano: 7 kwietnia 2019

Co tu dużo pisać. Pulpit Rock jest naprawdę warty wspinaczki, jednak najważniejsze jest to żeby pogoda dopisała. Niesamowite widoki, aż ciarki przechodzą ...

Będąc na już na Pulpit Rock warto wejść nieco wyżej, żeby mieć widok na całą Półkę Skalną, jak na załączonym zdjęciu.

Jedna z 3 atrakcji must seen w Norwegii poza kjerag i troll tongue.

Ale teraz informacje bardziej praktyczne. Wybierając się do Norwegii przejrzałem fora i blogi, żeby uzyskać praktyczne informacje dla niezmotoryzowanych, jak dotrzeć na Pulpit Rock.

Jedyne co znalazłem to informacje, że bez samochodu jest to bardzo ciężko. A przeglądając strony firm, które oferują wypożyczenie samochodu to samo wypożyczenie samochodu nie jest drogie ale kaucje ... przynajmniej 6000 zł.

Na Pulpit Rock możemy dostać się ze Stavanger promem i autobusem.

Moja rada to wybrać się na Pulpit Rock, jak najwcześniej ponieważ może się okazać, że w drodze powrotnej nie zdążymy na ostatni autobus powrotny. Na Pulpit Rock odpływamy z przystani ze Stavanger i następnie przesiadamy się do autobusu i później rozpoczynamy wędrówkę. Droga z parkingu zajmuje nam mniej więcej 2h w jedną stronę i jeśli chodzi o poziom zaawansowania to można powiedzieć, że jest to poziom średni.

Warto również sprawdzić, że nasz prom jest skorelowany z autobusem ponieważ może się okazać, że jak już dopłyniemy to autobus właśnie odjechał lub odjeżdża dopiero za godzinę.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
1  Dziękujemy, Przemysław F
Zrecenzowano: 4 listopada 2018

dojście do Pulpit Rock zajmuje około półtora godziny, widoki są spektakularne ale zrobienie zdjęcia z samej skały w sezonie wymaga przestania w długiej kolejce pewnie zgodzinę

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, flashtdk
Zrecenzowano: 29 października 2018

W Norwegii nie ma miejsc, które nie sprawiają zadnych emocji. Piękne widoki, nieporównywalna przyroda, czystę rzeki i jeziora, powietrze zupełnie inne. Kraj fiordów i malowniczych widoków zachwyca od pierwszego wejrzenia!!! Chcesz zobaczyć inny świat - wybierz się tutaj!!!!

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2017
Dziękujemy, GoPlaces489430