“Przepysznie, klimatycznie”
Alumnat — recenzja

Alumnat
Nr 2 wśród 9 Restauracje (Tykocin)
Opis: Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni, iż zechcieliście swoje myśli skierować ku naszemu miejscu. Szacunek do przeszłości, miłość do jedzenia, zamiłowanie do piękna tworzy dziś Alumnat, który historią swoją sięga czasów Starosty tykocińskiego, Krzysztofa Wiesiołowskiego. Funduje on w latach 1633-1654 parterowy budynek na planie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem, jako dom weterana wojennego dla „inwalidów wojennych ojczyźnie zasłużonych katolików, szlachetnie urodzonych, skaleczonych w bitwie za Rzeczpospolitą albo wiekiem steranych”. Dziś po przeprowadzonych pracach remontowych pod opieką konserwatorską, jesteśmy jedynym takim obiektem w Polsce. Bogactwo historii tego miejsca pragniemy udostępnić poprzez: restaurację z kuchnią polską z elementami kuchni kresowej miejsca noclegowe w pokojach 2, 3 i 4 - osobowych salę konferencyjno-bankietową mogącą pomieścić 100-osób ogródek letni nad brzegiem rzeki Narwi domek myśliwski z salą dla 50-osób W naszym obiekcie staramy się łączyć wysoką jakość usług z przystępna ceną. Lokalizacja i historia Alumnatu sprawiają, iż jest to jedno z najciekawszych miejsc noclegowych w Tykocinie i na Podlasiu. Nasze miejsce było również planem filmowym takich filmów , jak: „U Pana Boga w ogródku", "U Pana Boga za miedzą" w reżyserii Jacka Bromskiego. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z historią! Zespół Obiektu Alumnat
Zrecenzowano 9 sierpnia 2020 z urządzeń przenośnych

Przepysznie, klimatycznie i najlepsza obsługa. Przyjeżdżamy tu wiele lat od około 2010 roku nigdy nas nie zawiedli

Dziękujemy, bartoszb454

Zrecenzowano 8 sierpnia 2020 z urządzeń przenośnych

Super obsługa, pyszne jedzenie, dobre ceny. Dania przygotowane i podane perfekcyjnie. Serdecznie polecam.

Dziękujemy, roberttP3046AE
Zrecenzowano 5 sierpnia 2020

Cóż, nie mogę dać więcej niż 3 gwiazdki.
Na plus: bardzo miła i grzeczna obsługa kelnerska, pyszne pierogi, świetnie podana surówka.
Na minus: kartacze które dostaliśmy niestety ale nie były gorące, lecz ledwo letnie. Mięso w kartaczacj było gotowane, a wydaje się że powinno być surowe, i ugotowane dopiero w klusce.
Niestety, ale spotkaliśmy się również z niemiłą sytuacją. Zamawialismy obiad (6osob) o godz. 14.50. Wśród zamówienia były właśnie kartacze dla 2 osob (czyli 2 porcje). Jakieś kilka minut po nas do stolika obok przyszli inni goście (mieli rezerwację srolika). Pani kelnerka podeszła do nich i przyjęła zamówienie mówiąc im jednocześnie czego już nie ma z karty. (Nie było już kugla). Więc 2 osoby z tamtych ludzi zamówilo kartacze. Minęło kolejne 10 minut (była już 15.20, czyli ok 30 minut oczekiwania na zamówienie), gdy podchodzi do nas kelnerka i mówi że niestety kartacze się skończyły i już nie ma! Konstrnacja, 30 minut potrzebowali aby to stwierdzić!
Po kolejnych kilku minutach do stolika obok kelnerka przynosi kartacze które zostały zamówione przez tamtych ludzi. Przypominam że składali o i zamówienie jakieś 15 minut po nas! SZOK!
Poczuliśmy się wszyscy bardzo zniesmaczeni! Akurat na salę wyszedł menadżer lokalu, który niestety oberwal od nas. Próbował wyjść z inpasu jakoś z twarzą. Postanowiliśmy zostać w lokalu że względu na dzieci które były już po prostu głodne i czekały na swoje porcje!
Menadżer nie wiem co zrobił, kogo ochrzanił lub kto jeszcze ochrzanil jego, ale po kolejnych 10 minutach przyszedł i powiedział że te 2 porcje kartaczy dla nas będą. Kucharki dorobiły. W przeprosinach od firmy/menadzera/kelnerek dostaliśmy 2 butelki piwa regionalnego A te 2 porcje kartaczy nie zostały doliczone do rachunku. Obiektywnie, firma zrekompensowala swoją wpadkę. (Dla jasności - piwa nie wzięliśmy, a za kartacze zostawiliśmy równowartość w formie napiwku). Nie chodziło nam bowiem, aby cokolwiek ugrać na tym incydencie, ale jak Wy byście się poczuli w takiej sytuacji?
Mimo tego incydentu polecam knajpke mając nadzieję, że to był faktycznie incydent!, bo jedzenie mają smaczne, ale więcej niż 3 dac nie mogę.

2  Dziękujemy, Łukasz B
Zrecenzowano 3 sierpnia 2020

Alumnat to świetne i klimatyczne miejsce. Zupa z ryb słodkowodnych z całkiem sporym kawałkiem sandacza po prostu znakomita. Kartacze bardzo dobre i ogromne (porcja spokojnie dla 2 osób). Pierogi z szyjkami rakowymi również bardzo smaczne.. Serdecznie polecam. Babka ziemniaczana również wyglądała zacnie.

Dziękujemy, Tomasz_Szulc
Zrecenzowano 1 sierpnia 2020

Oczekiwanie na posiłek koszmar mąż po dlugim czasie doczekał się rosołu/ nb dobregoa reszta pierogi z szyjkami raka i gęsina obeszlismy się smakiem ponaglanie kelnera nie przyniosło skutku po 40 min. zrezygnowalismy /droga powrotna do domu 5 h / brak logistycznego wykorzystania miejsc bo byly wolne ale albo kuchnia nie wyrabiala albo za malo obsługi kelnerskiej o godz. 14 juz nie bylo dania regionalnego kartaczy i najgorsza sprawa wewnatrz przy stole 6 osobowym biesiadowaly dwie panie a pod stolem DWA PIESKI SKANDAL - pod uwage kierownictwu -miasteczko urokliwe i lokal tez ale tempo obsługi daje DUUUZZO do myslenia i pozostaje niesmak z takiej wizyty

Termin wizyty: lipiec 2020
Dziękujemy, mariadV1040ML

Alumnat — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Tykocin, Województwo podlaskie

Byłeś(-aś) w Alumnat? Podziel się wrażeniami!