“Niezwykłe miejsce”
Alumnat — recenzja

Alumnat
Nr 2 wśród 7 Restauracje (Tykocin)
Opis: Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni, iż zechcieliście swoje myśli skierować ku naszemu miejscu. Szacunek do przeszłości, miłość do jedzenia, zamiłowanie do piękna tworzy dziś Alumnat, który historią swoją sięga czasów Starosty tykocińskiego, Krzysztofa Wiesiołowskiego. Funduje on w latach 1633-1654 parterowy budynek na planie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem, jako dom weterana wojennego dla „inwalidów wojennych ojczyźnie zasłużonych katolików, szlachetnie urodzonych, skaleczonych w bitwie za Rzeczpospolitą albo wiekiem steranych”. Dziś po przeprowadzonych pracach remontowych pod opieką konserwatorską, jesteśmy jedynym takim obiektem w Polsce. Bogactwo historii tego miejsca pragniemy udostępnić poprzez: restaurację z kuchnią polską z elementami kuchni kresowej miejsca noclegowe w pokojach 2, 3 i 4 - osobowych salę konferencyjno-bankietową mogącą pomieścić 100-osób ogródek letni nad brzegiem rzeki Narwi domek myśliwski z salą dla 50-osób W naszym obiekcie staramy się łączyć wysoką jakość usług z przystępna ceną. Lokalizacja i historia Alumnatu sprawiają, iż jest to jedno z najciekawszych miejsc noclegowych w Tykocinie i na Podlasiu. Nasze miejsce było również planem filmowym takich filmów , jak: „U Pana Boga w ogródku", "U Pana Boga za miedzą" w reżyserii Jacka Bromskiego. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z historią! Zespół Obiektu Alumnat
Zrecenzowano 9 września 2019

Jedna z najlepszych kuchni w Polsce, nowoczesna, ale bazująca na tradycji, bardzo smaczna, pierogi z rakami to jest jakiś kosmos! Do tego ogródek nad Narwią z widokiem na most, zabytkowy dziedziniec, miejsce znane z filmów. Śniadania doskonałe, zjecie ser koryciński, pyszną wędlinę, jaką ciężko znaleźć w sklepie, stół wygląda pięknie. Moje ulubione miejsce w Polsce. Polecam zostać na noc, cisza, spokój, czas płynie wolniej. Przyjęcie ślubne, ktore zrobiliśmy w ogrodzie zrobiło ogromne wrażenie na gościach. Coś wspaniałego!

Dziękujemy, Olka M

Zrecenzowano 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam gorąco...bardzo dobre jedzenie - zupa kresowa,babka ziemniaczana, wszystkie dania z szyjkami rakowymi(coś pysznego), no i deser waniliowy - poezja .Wszystko warto popić miejscowym piwem Alumnat.Miła i sympatyczna obsługa. Stolik z widokiem na leniwie płynącą Narew-cóż więcej trzeba....

Dziękujemy, Bożena Ł
Zrecenzowano 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zjedliśmy babkę ziemniaczaną, bliny z szyjkami rakowymi, zupę kresową. Wszystko pyszne. Obsługa bardzo miła. Piękne wnętrza. Tutaj czuje się dobrą energię.

Dziękujemy, Rafluk
Zrecenzowano 16 sierpnia 2019

Dwa razy (w odstępach około miesiąca) niestety nie udało nam się być gośćmi tej restauracji. Kiedy usiedliśmy przy stole, podszedł kelner (miły) i powiedział, że cała restauracja objęta jest rezerwacją. Hmmm... :(

1  Dziękujemy, Monika M
Zrecenzowano 14 sierpnia 2019

Jestem stałą klientką restauracji, smakuje mi tam prawie wszystko, a w szczególności kaczka, bliny, pierogi, babka ziemniaczana. Obsługa jest bardzo uprzejma i kulturalna. Moim zdaniem najlepszy.lokal w Tykocinie. Bardzo polecam.

Dziękujemy, Aleksandra W

Alumnat — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Tykocin, Województwo podlaskie

Byłeś(-aś) w Alumnat? Podziel się wrażeniami!