Piękna synagoga z historią

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019
Marek P
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Koniecznie trzeba wejść będąc w Tykocinie, synagoga robi ogromne wrażenie, a audioprzewodnik wyjaśni całą historię. Nie jestem fanką rozwiązania polegającego na tym, że bilet na zwiedzanie synagogi można kupić tylko w pakiecie z biletem do domu modlitewnego i tylko w drugim budynku, bo takie logistyczne przeszkody zawsze utrudniają zwiedzanie - niemniej jednak wciąż warto.

1  Dziękujemy, k0nstancjag
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Tkocin przepiękne miasteczko niedaleko Białegostoku.Jedną z atrakcji tego miasta jest Wielka Synagoga z połowy XVII wieku, obecnie Muzeum Kultury Żydowskiej.

Dziękujemy, Marek P
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wojewodztwo podlaskie obfituje w ogromna ilosc zabytkow sakralnych. Od meczetow, kosciolow, przez cerkwie, az po synagogi. Ta jest piekna. Monumentalna. Zwiedza sie z audio guidem bardzo dobrze przygotowanym. Polecam jako obowiazkowy punkt podczas zwiedzania podlaskiego :)

Dziękujemy, Michał Ł
Zrecenzowano: 2 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce ciekawe, dla mnie nawet fascynujące. Tragiczna historia Tykocińskich Żydów przejęła mnie do głębi. Doskonały przewodnik audio który pozwala nieco przybliżyć sobie kulturę i religie żydowskiej społeczności zamieszkującej dawny Tykocin

Dziękujemy, skurek
Zrecenzowano: 25 lipca 2019

Za 16 zł. bardzo dobry przewodnik elektroniczny,który nas wprowadza w świat dawnego Tykocina, który był miejscem gdzie nasi Bracia Żydzi byli jego bardzo dużą cząstką.
Małe ale bardzo przyjemne muzeum z zabytkową apteką.Wychodzimy z bydynku muzeum i w tej samej cenie zwiedzamy Synagogę.Cisza,spokoj.Przed nią spotkaliśmy rzeźbiarza z Jerozolimy( to był ,,smaczek,,po raz pierwszy widzialam prawdziwego Zyda).Dowiedziałam się co to jest ,,babiniec,,:) Polecam.Budynek odnowiony,miasteczko tak jakby z innej epoki.Nie znaczy że zaściankowe.Dużo turystów.

Dziękujemy, basiador