Zapisz
Wspaniale położony wart zwiedzania

Zamek Orawski leży ok. 40 km od granicy z Polską. Przestrzegane są zasady sanitarne COVID-19. Przed... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 28 lipca 2020
drzewko
Polska Centralna, Polska
Zwiedzanie

Bardzo piękny zamek. Super miła obsługa. Dezynfekcja dłoni i maseczki obowiązkowe wewnątrz z powodu... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 19 lipca 2020
Wojciech L
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 1 września 2019

Niesamowite miejsce. Zamczysko położone na wysokiej skale - 112 metrów. W dole rzeka Orawa. Bardzo bogata historia tego miejsca. Bardzo ciekawie prezentują się ekspozycje wewnętrzne - broń,ubiory,narzędzia, obrazy itp.Są legendy o białej
i czarnej damie i inne równie ciekawe.
Do wyboru mamy 3 trasy - najdłuższa obejmuje prawie całość - zamknięta jest najwyżej położona część, za cytadelą z półokrągłym balkonem. Zajmuje to odpowiednio 70 min,115 min lub 180 min zwiedzania - tylko z przewodnikiem - język słowacki lub angielski. Do ściągnięcia na telefon jest bardzo dobra aplikacja w języku polskim.

2  Dziękujemy, pawelzdwola1
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

... po prostu pięknie, ciekawie, warto... trochę historii podanej w bardzo przystępny sposób, - z ‚towarzystwem’ - warto tym bardziej ..., polecamy

1  Dziękujemy, 24damians
Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zwiedzaliśmy zamek podczas wieczornego wydarzenia pod tytułem "Tajomný hrad". Wydarzenie to pozwoliło mi się przenieść do czasów mojego dzieciństwa i brać udział z dziećmi w bajce pokroju najlepszych czeskich bajek lat 80tych.
Świetna gra aktorska wciągnęła tak silnie dzieci że pomimo późnej pory zapomniały o długiej podróży i bawiły się na całego.

1  Dziękujemy, micha_s556
Zrecenzowano: 28 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Urlopowe zwiedzanie z małymi szkrabami (18mcy i 3 lata). Dzieci do 6 lat mają darmowy wstęp. WSTĘP TYLKO Z BILETEM I Z PRZEWODNIKIEM!!! Zamek śliczny, ciekawie się zwiedza. PRZEWODNIK MÓWI PO SŁOWACKU. 1,5 godziny szybko zleciało, dzieci troszkę marudziły ale szło je zainteresować. 700 schodów na zamku bardzo im się podobało. O multimedialny przewodnik po polsku proszę pytać podczas kupna biletów. Świetnie zachowany zamek. Parking blisko zamku. Po zwiedzaniu polecam obiad w restauracji obok parkingu Koliba pod lampasom.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
2  Dziękujemy, KuIII
Zrecenzowano: 10 marca 2019

Zamek Orawski - warto poświęcić czas aby go zwiedzić, oczywiście z przewodnikiem, można też dodatkowo skorzystać z aplikacji szczegółowo opisującej poszczególne etapy zwiedzania. Imponujące mury obronne, ciekawe wnętrza. Wartościowy zabytek i pięknie położony, polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Beata1212