“Super”
Flamingo — recenzja

Flamingo
Nr 8 wśród 58 Restauracje (Letojanni)
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje
Zrecenzowano 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Najlepsza restauracja w Letojanni, pyszne i niedrogie jedzenie, professionalna i miła obsługa, zwłaszcza kelner z niebieskimi oczami, Pani Edyta oraz właściciel :)
Pyszne wino migdałowe dodawane gratis do rachunku. Koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w Letojanni:)

Dziękujemy, Karolina M

Zrecenzowano 4 sierpnia 2019

Witam.
Polecam restauracje Flamingo za pyszne dania i super atmosferę! Byliśmy tam z rodziną kilkukrotnie. Za każdym razem pysznie i wspaniałe. Edyta kelnerka i jej mąż pomocni i bardzo serdeczni jak i cała obsługa. Pyszna pizza, pasta oraz świeże owoce morza a do tego piękny widok na morze i Taormina. Polecamy również Desery - panacotta z truskawkami - mistrzostwo świata! Pyszne wino domowej roboty oraz wino migdałowe! Dziękujemy i życzymy wszystkim smacznego!
Tomasz Budzyński

Dziękujemy, difenbacker
Zrecenzowano 28 lipca 2019

Miejsce doskonałe dla tych wszystkich, którzy cenią sobie nie tylko znakomite jedzenie, ale pragną poczuć i przyjrzeć się ponadto, jak tutaj celebruje się posiłki! W tej restauracji bezwzględnie można przypomnieć sobie o tym, ile radości płynie z jedzenia, zwłaszcza w towarzystwie naszych bliskich. Tutaj nie ma pośpiechu, zachwyca każdy detal od nakrycia stołu (wszędzie króluje biel), przez blask wypolerowanych kieliszków i naczyń, życzliwą obsługę, sceneria miejsca i można tak wymieniać.... Nas szczególnie zachwyciła atmosfera i obsługa - urocza Pani Edyta, która nie tylko doskonale naprowadzała nasze wyobraźnie na aromaty i smaki, które chcieliśmy poznać na Sycylii, ale z ogromną cierpliwością podchodziła do naszych pytań (bo bardzo chcieliśmy dowiedzieć się, jak najwięcej o lokalnych zwyczajach żywieniowych) i do naszego malucha, który z kolei "na celowniku postawił sobie wszystkie ekspozycje z homarem na czele" :)! Jest to miejsce, w którym nie tylko wyśmienicie zjesz, ale przede wszystkich cudownie się zrelaksujesz! Pani Edytko! Dziękujemy za fantastyczną atmosferę, okazany profesjonalizm, wyborne smaki! Mam nadzieję tam wrócić!!

Dziękujemy, Krzysztof R
Zrecenzowano 8 czerwca 2019

Jeżeli szukacie miejsca w okolicach Taorminy gdzie można dobrze, smacznie i dużo zjeść za rozsądne pieniądze to ten adres w Letojanni musicie odwiedzić na 100% - restauracja Flamingo.
Położenie:
przy deptaku, w centrum Letojanni niedaleko od placu Cagli (znajduje się tutaj przystanek autobusowy do i z Taorminy - gdyby ktoś chciał odwiedzić Flamingo z Gardini Naxos lub Taorminy). Restauracja przy plaży z własnym wydzielonym kawałkiem leżakami i parasolami do wynajęcia. Widoki na koniec "włoskiego buta", wzgórza Z Taorminą lub bezkres morza.
Wnętrze:
zawsze czysto, zadbanie, Białe obrusy, kwiaty na stołach - miło i sympatycznie. Bez przepychu i tandety.
Jedzenie:
smaczne, w rozsądnych cenach dobrze i ładnie podane. Chef Pan Salvatore którego miałem przyjemność poznać i podziękować mu ( ma zwyczaj wychodzić do gości i rozmawiać z nimi) za wspaniałe dania, gotuje smacznie i z sercem. Jeszcze raz dziękuję Chef. A co jadłem? Makarony: ze świeżym tuńczykiem (absolutnie nr 1 dla mnie), pasta con le sarde (z sardynkami i bułką tartą - BOMBA), maccheroni alla Norma, na koniec przebój makaron z białymi muszlami - OMG. Z ryb zjadłem świeżą, ugotowaną z warzywami miejscową rybkę o nazwie trudnej do zapamiętania - smaczna i znakomicie przygotowana. Znalazłem również moje ulubione małe rybki obtoczone maką kukurydzianą i smażone na głębokim oleju "La tarina" czy jakoś tak po włosku - polecam. Próbowałem kilku rodzajów pizzy. Polecam : tonno a cipolla (tuńczyk z cebulą - dla mnie najsmaczniejsza bo najprostsza), siciliana z sardynkami, quattro stagioni z karczochami - wszystkie były smaczne i dobrze zrobione.
Obsługa.
Kelnerzy zawsze mili, uśmiechnięci, dyskretni i na miejscu. Ich szefowa pani Edyta dba o to aby goście restauracji byli zadowoleni i usatysfakcjonowani tym co otrzymają. Zawsze uśmiechnięta, pogodna od samego wejścia potrafi stworzyć przyjazna atmosferę. Wszystko co tutaj zjadłem było zasugerowane przez nią. Ja tylko poprosiłem ją (przy pierwszej wizycie) żeby było tradycyjnie, domowo i po sycylijsku. Dziękuję Edyto, to były niezapomniane chwile. Edyta mówi w 5 językach więc bez obaw na pewno się dogadacie. Edyta jest mistrzynią podawania deserów. Cudeńka które tworzy to prawdziwa uczta dla oka i szkoda ich jeść :).
Na koniec.
Polecam to miejsce za smaczną i dobrą tradycyjną sycylijska kuchnię, ludzi tu pracujących i miejsce oraz ceny. Co więcej trzeba? Przybywajcie więc, jedzcie, kosztujcie wracajcie do Flamingo bo warto. Ja to zrobię na pewno.
Grazie a tutti, in particolare a Edyta, lo chef del sig. Salvatore per i momenti indimenticabili trascorsi al ristorante Flamingo. Ci vediamo dopo.

Dziękujemy, Piotrek S
Zrecenzowano 28 października 2018

Serdeczne podziękowania za doskonałe jedzenie z pysznym winem a równie doskonałą obsługę Pani Edyty i reszty załogi.. Będziemy Was miło wspominać!! Polecamy najlepszą restaurcję w Letojanni!!

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, Dorota S

Flamingo — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Taormina, Province of Messina

Santa Teresa di Riva, Province of Messina
Letojanni, Province of Messina

Byłeś(-aś) w Flamingo? Podziel się wrażeniami!