Będzin
Zamek w Będzinie

Polecam. Muzeum mieszczące się w Zamku jest okay ale cena pozostawia wiele do życzenia gdyż jest... Przeczytaj więcej

289joannag
Sosnowiec, Polska
Zamek w centrum miasta

Zamek jest centralnym punktem Będzina. Z zewnątrz piękny, w środku nie wiem, ponieważ w dzień... Przeczytaj więcej

jansta_gool
Poznań, Polska

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Zamek ładnie utrzymany. Bardzo fajne eksponaty (broń palna), ale nie do końca pasuje mi to do średniowiecznego zamku. Ogólnie brakowało mi eksponatów związanych stricte z samym zamkiem.
Cena powala i nie jest adekwatna do tego co można zobaczyć w środku 25zł od osoby, na 10 minut zwiedzania :/

Dziękujemy, Leniuchzmarsa
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zamek może nie wyróżnia się jakoś szczególnie od innych tego typu obiektów w Polsce, ale warto się wybrać jeśli jest się w okolicy. Wystawy wewnątrz zamku są niewielkie. Warto wejść na wieżę, bo widoki są ładne. Jeden dzień w tygodniu wstęp darmowy (wtorek?).

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, hen_daleko
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Szumnie nazywa się to Muzeum Ziemi Będzińskiej a w rzeczywistości jest to wystawa historycznych narzędzi do zabijania. Kolekcja wspaniała - nie ma wielu miejsc w Polsce, gdzie zgromadzono tyle cennych eksponatów. Dla miłośników dawnych walk obecność w zamku obowiązkowa.

Dziękujemy, Leszek W
Zrecenzowano: 10 lipca 2019

Bardzo przyjemna ciekawostka turystyczna. Zamek sam w sobie odrestaurowany robi bardzo dobre wrażenie, w środku w komnatach jak to zazwyczaj bywa muzeum. W związku z tym że zwiedzanie Muzeum odbywało się wraz z 4 latkiem czasowo zamknęliśmy się 40 minutach :) + 20 minut Baszta - Największa frajda, schody no i panorama. Niestety pogoda uniemożliwiła nam spacer po parku oraz Wzgórzu Zamkowym. Na pewno wrócimy aby zwiedzić Pałac Mieroszewskich, który znajduje się niedaleko. Polecamy :)

Dziękujemy, P_Kajzerka
Zrecenzowano: 8 lipca 2019

Zamek jak każdy inny, natomiast jest piękny widok z wieży zamkowej z którego widać panoramę Zagłębia samego Śląska.

Dziękujemy, Gwynebleid B