Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Kompozycja, projekt hotelu i otoczenia - super. Obsługa bardzo miła, pokoje codziennie, porządnie sprzątane.
Wyżywienie w ramach pobytu dla niektórych może być nudne, bo cały czas takie samo, niezbyt duży wybór, ale dla innych OK i smaczne. O dziwo, w hotelowej restauracji (na kartę) "Italiano" dwa dania: ravioli ze szpinakiem i serem oraz risotto z borowikami - nie dało się zjeść, ciasto było twarde jak podeszwa, a po zjedzeniu 1 łyżki ravioli odbijało mi się sosem grzybowym przez następny dzień, okropność!!
Wielki minus za niedomyte talerze, kto ma zmywarkę do naczyń, to wie, że filtr trzeba czyścić. W tym hotelu tego nie wiedzą, bo rozmoczone resztki jedzenia były od spodu talerzy, a z wierzchu mętne zacieki.
Widziałam dwa gigantyczne karaluchy, jeden na korytarzu przed restauracją, a drugi w toalecie przy basenie!?

Dziękujemy, Alina K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: CostaMeloneras, Public Relations Manager, Lopesan Costa Meloneras Resort, Spa & CasinoOdpowiedź udzielona 23 sierpnia 2019

Dear customer Alina K,

Thank you for your opinion in Tripadvisor.

We must inform you that the Toscana Restaurant is an independent company to Lopesan, although we share facilities. However, the restaurant address has been informed of your comments.

Likewise, your comments about our food and dishes have also been sent to the department of our kitchen.

Thanks again, we hope to see you soon.

Zrecenzowano: 23 czerwca 2019

W tym roku to już nasz trzeci dwutygodniowy pobyt w tym hotelu. (2011 i 2013)
Hotel jest śliczny - siedem patio połączonych korytarzami, w których można i warto trochę "pobłądzić" (przy każdym korytarzu są tabliczki z numerami pokoi do których prowadzą). Wszędzie fontanny i palmowe lasy poprzetykane ślicznie kwitnącymi krzewami buganvilla, bananowcami z ogromnymi kiściami bananów i całym mnóstwem innych egzotycznych i ślicznych krzewów i kwiatów. Do tego cudowne fontanny i chyba siedem basenów z prowadzącymi do nich, wijącymi się wśród wysokich palm dróżkami. Miejsce śliczne i egzotyczne ale trzeba tam pospacerować ze dwa dni aby wszystko obejrzeć i ocenić. Pokoje dwuosobowe nie są ciasne i dla dwóch osób wystarczające. Dwie szafy - każda 10 wieszaków i 4 półki + sejf (odpłatny), 2 szafeczki - każda 4 szuflady oraz szafeczki nocne obok spania z szufladami i oświetleniem. Zabudowana lodówka z napojami (odpłatne), TV-LCD, fotel, stolik, krzesło i regał na walizki. Balkon z wysuwaną suszarką, stolik i 2 krzesełka. Korzystaliśmy z bardzo dużej restauracji Atlantico, z częścią zewnętrzną. Wybór potraw ogromny i bardzo urozmaicony i zdrowy - smaczne owoce i ciastka z kremem (czekoladowym), lody trochę wodniste i przez to bardzo zmrożone. Obsługa profesjonalna, szybka, miła i zawsze uśmiechnięta. Pozwalam tu na złożenie Serdecznych Podziękowań dla kelnera Joossef (wym. - Józef)
szybki i wspaniały profesjonalista. Pokoje i łazienka zawsze czysto sprzątane. W łazience - wanna, wc, osobno prysznic i umywalka. Ręczniki do zmiany - położyć je na brzegu wanny lub na podłodze. W celu wymiany pościeli należy położyć na łóżku duży prostopadłościan (kostkę) z plexi z wklejonymi wewnątrz informacjami dotyczącymi życzenia wymiany pościeli. Jeżeli o tym się zapomni - pościel danego dnia nie będzie zmieniona. Teraz przechodzę do sedna rzeczy - dlaczego w tytule znaki zapytania.
Oceny z poprzednich naszych pobytów były zasłużone i bardzo wysokie. Przy takim samym standardzie wykupionego pokoju (2A), pokoje mieliśmy w patio 6 na wyższych piętrach - szósty poziom. (poziom - level, pisos, ebene, to nie jest piętro - np. parter to poziom I) Widok z okna taki sobie, nic ciekawego ale pokoje cichuteńkie. Chcąc w ciągu dnia trochę odpocząć od słońca i zrelaksować się otwierałem balkon i po kąpieli wypoczywałem np. godzinkę w okresie największego upału. Wieczorem natomiast po spacerze - od minimum sześciu km. a zdarzało się nawet 20,1 km, już po kolacji i orzeźwiającej wieczornej kąpieli, przy uchylonym oknie balkonowym można było spokojnie usnąć i spać aż do rana. Niestety obecnie, w tym roku było to niemożliwe. Prosiłem panią w recepcji o cichy, spokojny pokój, bez jakiejkolwiek głośnej muzyki, na wyższych poziomach, taki lub podobny jak mieliśmy poprzednio, bez przywiązywania jakiejkolwiek wagi do widoku. Motywowałem to problemami ze snem. Pani Priscila z recepcji odrzekła, że taki pokój nam przysługuje i wybrany dla nas pokój jest bardzo dobry. Niestety już pierwsza noc, pomimo krótkiego snu w domu, przed lotem i zmęczeniu podróżą była ciężka. Okno naszego pokoju wychodziło na wprost kawiarenki hotelu RIU, na którym co wieczór była prowadzona bardzo głośna część artystyczno-rozrywkowa, tak, że zamknięcie okna i zasunięcie grubych zasłon nie pomagało. Pokój był bardzo głośny. Usnąłem dopiero nad ranem i z tego też powodu dwukrotnie w ciągu nocy wychodziłem do łazienki i dwukrotnie urządzałem polowanie na ogromne karaluchy. Sfotografowałem dwa upolowane okazy. Widywałem jeszcze nieraz te stworki w łazience, a także przy ślicznym i kameralnym basenie Las Fuentes. W czasie dnia przeszkodą w popołudniowym relaksie w pokoju były korty tenisowe za oknem na których szkolili się młodzi tenisiści. Ot i takie jest uzasadnienie tych znaków zapytania w tytule. Byliśmy w Cudownym Hotelu Lopesan Costa Melonerasw dwa razy, w roku 2011 oraz 2013. Obecnie byliśmy tutaj po raz trzeci ale to już nie był ten cudowny i wymarzony pobyt. Myślę też, że ostatni i to nie z powodu tych karaluchów ile z powodu takiego (odbieram, że złośliwego) potraktowania nas przez panią Priscila z recepcji.
Pragnę też wyjaśnić, że na wyspach Kanaryjskich jest to nasz już szesnasty pobyt i na tyle poznałem język hiszpański, że nie mam raczej problemów z kulturalnym wyrażaniem w tym języku naszych oczekiwań dotyczących preferowanego pokoju, kontaktu z osobą sprzątającą, kelnerem w restauracji, w kawiarni, a nawet w sklepach w trakcie naszych zakupów. Ot i tak to bywa. Czasami super, a czasami kiepsko, a przecież za te same pieniądze. Dziękuję i Pozdrawiam - mareska

Wskazówka dotycząca pokoi: Niska ocena pokoju dotyczy obecnego pobytu i pokoju 2165 - pokój głośny + karaluchy. Od strony hotelu RIU głośno.
3  Dziękujemy, mareska44
Zrecenzowano: 1 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przepiękny , duży hotel w ogromnym palmowym ogrodzie z 2000 palm.Kanaryjski styl na każdym kroku, duże pokoje, piękne hole, dziedzińce. Ogromny basen w kształcie laguny o powierzchni 4000 m2.Jedzenie pyszne, zadowoli wszystkich.

Termin pobytu: marzec 2019
Dziękujemy, PPoland
Zrecenzowano: 14 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Wspaniały hotel, cudownie położony.
Ogromny teren gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie.Jedzenie wspaniałe.wychodzi sie z hotelu na alejkę ze sklepami.już nie możemy się doczekać aby tam znów wrócić...

Termin pobytu: styczeń 2018
1  Dziękujemy, 530zanetaz
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: CostaMeloneras, Public Relations Manager, Lopesan Costa Meloneras Resort, Spa & CasinoOdpowiedź udzielona 14 listopada 2018

Acting as a second home for our visitors is a great responsibility for us. Our desire is that everything should be perfect so that our guests’ only concern is enjoying both the hotel and this beautiful island. Comments such as yours encourage us to continue, to keep working hard, reminding us that the work is worth it. We are happy that your time with us met your expectations and we hope that it will not be too long until we see you again.

Thank you,

Public Relations

Zrecenzowano: 23 października 2018

Hotel o dobrym standardzie, duży, jednak położony w rozległym, egzotycznym ogrodzie, kilka basenów, jedzenie smaczne, ale w sezonie kolejki do restauracji, wieczorem muzyka na żywo. Hotel ma doskonałą lokalizację, z tarasu można podziwiać spektakularny widok na ocean. Wychodząc w kierunku oceanu w lewo jest bardzo blisko do plaży z białym piaskiem, a dalej można spacerować wzdłuż oceanu po plaży w kierunku słynnych wydm. Jeśli z hotelu skręcimy w prawo trafimy na deptak, można zajrzeć do jednej z wiele restauracji lub do sklepów.

Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, olarysz
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: CostaMeloneras, Public Relations Manager, Lopesan Costa Meloneras Resort, Spa & CasinoOdpowiedź udzielona 25 października 2018

Dear Olarysz,

Our main objective is offering excellent service to our clients. We work hard day after day to be able to achieve this and there is no better reward than reading an opinion as positive as the one which you have written. Thank you. We hope to maintain this connection in the future and have the pleasure of a visit from you in the future.

Kind regards,

Public Relations