Zrecenzowano: 5 stycznia 2019

Wczoraj wieczorem (4 stycznia 2019) w raz z trójką przyjaciół mieliśmy przyjemność zjeść kolację w restauracji Hotelu Rycerskiego. O menu za chwilę, bo najpierw chciałbym pochwalić profesjonalizm i indywidualne podejście do gości, Pana, który nas obsługiwał. Do gulaszu z dzika, który zamówiliśmy, polecił nam doskonałe włoskie czerwone wino i zadbał, żebyśmy głodni nie oczekiwali na danie główne :-)
Gulasz - rewelacja, jako myśliwy, znający przecież dziczyznę, potrafię docenić doskonały smak i sposób podania tej potrawy, słowem, szczerze polecam.
Podsumowując, świetny lokal, super obsługa i bardzo dobre jedzenie!
Na pewno znowu Was odwiedzimy!

Termin pobytu: styczeń 2019
Dziękujemy, Mysliwiec
Zrecenzowano: 5 sierpnia 2018

Długo bardzo długo czeka się na jedzenie ,obsługa bardzo przeciętna i mało sympatyczna, nie jest zorientowana co jest dostępne w menu Jedzenie w skali os 1 do 10 to spokojnie 3. Nie polecam , szkoda czasu i pieniędzy.

Termin pobytu: styczeń 2018
Dziękujemy, wia01
Zrecenzowano: 17 maja 2018

Nie podobało mi się... Mało dań dla wegetarian, "sucha" obsługa, długie (bardzo długie) oczekiwanie... Zero startera. Ja już tam nie wrócę. Tym bardziej, że obok znajduje się dużo, dużo, dużo lepsza "Oberża".

Termin pobytu: czerwiec 2017
4  Dziękujemy, 3333rafael
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2017

Po przyjeździe do Hotelu Rycerskiego z psem, na miejscu w recepcji okazało się, że koszt pobytu psa wynosi aż 100 zł. W mailu potwierdzającym rezerwację dokonaną przez portal rezerwacyjny, nie została zamieszczona informacja o wysokości stawki, do czego hotel oczywiście wg regulaminu portalu ma prawo. Zazwyczaj jednak obiekty, które darzą szacunkiem swoich Gości, wszelkiego rodzaju opłaty dodatkowe ujawniają przed rezerwacją lub informują w mailu potwierdzającym, nie czyniąc z tego tajemnicy, unikając niepotrzebnych sporów, stosując jasną i czytelną politykę działania. W tym przypadku świadome zatajenie tak skandalicznie wysokiej opłaty było celowe i zamierzone.

Podróżuję z psem po całej Europie. Opłata za psa jest czymś normalnym i powszechnie
stosowanym w większości hoteli, w Berlinie, Paryżu, Budapeszcie, Pradze
nigdy nie przekraczała 10 – 12 Euro, w Polsce ok. 20 – 40 zł.

Tak
wysoka, wygórowana opłata, z jaką spotkałam się w Hotelu Rycerskim jest
nieuczciwa w stosunku do klienta. Narusza także unijne i polskie prawo.
Zgodnie z dyrektywą unijną 2005/29/WE i opartą na niej Ustawą o
przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, w art. 4 ust. 1
czytamy, że „Praktyka rynkowa stosowana przez przedsiębiorców wobec
konsumentów jest nieuczciwa jeżeli jest sprzeczna z dobrymi obyczajami i
w istotny sposób zniekształca zachowanie rynkowe przeciętnego konsumenta
przed zawarciem umowy dotyczącej produktu, w trakcie jej zawierania lub
po jej zawarciu”. I dalej w pkt. 5 ust. 1 i pkt. 6 ust. 1: „Praktykę
rynkową uznaje się za działanie wprowadzającą w błąd, jeżeli działanie
to w jakikolwiek sposób powoduje lub może powodować podjęcie przez
przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie
podjął”. I dalej art.6 ust.1: „Praktykę rynkową uznaje się za
zaniechanie wprowadzające w błąd, jeżeli pomija istotne informacje
potrzebne przeciętnemu konsumentowi do podjęcia decyzji dotyczącej umowy
i tym samym powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego
konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął”.

Działania czynione przez Hotel Rycerski w całości noszą znamiona
nieuczciwych praktyk rynkowych, polegające na świadomym nieujawnianiu
informacji na temat nieprzeciętnie wysokiej opłaty za pobyt psa w
hotelu. Na miejscu próbowałam negocjować opłatę, jednak obsługa recepcji
po konsultacji z menadżerem nie wyraziła na to zgody. Hotel postawił mnie przed faktem dokonanym, na odwołanie rezerwacji było za późno, wiązało się to dla mnie z konsekwencjami finansowymi w wysokości kosztów pobytu.

Na drugi dzień okazało się, że hotel poinformował portal, że nie stawiłam się na miejscu, przez co uniemożliwiono mi wydanie stosownej opinii na portalu, jednocześnie wyszło tak, że to hotel „wspaniałomyślnie” nie obciążył mnie karą.
Na profilu portalu rezerwacyjnego Hotel
Rycerski zamieszcza informację „Żadnych niespodzianek. Ostateczna cena".
Faktycznie tak wygórowaną dodatkową opłatę trudno nazwać niespodzianką,
niespodzianka to coś miłego.

Ponownie podkreślam, że tego typu działania
prowadzone przez Hotel Rycerski, w postaci nie ujawniania wysokości
opłaty za psa, jest działaniem świadomym, oszukańczym, niezgodnym z
prawem i ukierunkowane jest na postawienie gościa przed "faktem
dokonanym", wymuszając na nim tym samym uiszczenie tak wysokiej opłaty,
ponieważ odwołanie rezerwacji często jest już zbyt późne i skutkować
może konsekwencjami finansowymi. Nadmieniam, że opłata za psa w moim przypadku wynosiła ponad 50% wartości kosztów mojego pobytu.

Po zamieszczeniu komentarza na profilu hotelu na FB został on usunięty. Zamieściłam kolejny komentarz, w którym napisałam o mojej poprzednio wykasowanej opinii. Hotel zaprzeczył takim działaniom, moje kopie i zdjęcia świadczą jednak co innego, czyli znowu kłamstwa. Sens wykasowania mojego i jeszcze kilkunastu innych opinii negatywnych był prosty. W jednej chwili ocena hotelu podskoczyła z 3,8 do 4,3*. Poniżej zdjęcia potwierdzające.

Sprawa została zgłoszona do portalu rezerwacyjnego.

Termin pobytu: sierpień 2017
  • Typ podróży: Podróż w pojedynkę
3  Dziękujemy, gunha
Zrecenzowano: 29 października 2016

Hotel znajduje się przy ruchliwej drodze i torowisku tramwajowym. Do Centrum Handlowego M1 10 minut spacerkiem.Pokoje o zróznicowanej wielkości, mi trafił się duży pokój. Urządzony we wszystko niezbędne do wypoczynku i pracy. Czysto, codziennie sprzątany. Bardzo małe okno. Śniadania dobre. Uwaga na karty przypięte do kluczy. Są wykonane ze słabego plastiku, który łatwo pęka. Koszt to 50(!) zł.

Wskazówka dotycząca pokoi: Proście o pokoje bez widoku na drogę szybkiego ruchu :)
Termin pobytu: wrzesień 2016
  • Typ podróży: Podróż służbowa