Mała kapliczka

Za każdym razem gdy mam okazję, wracając z kościoła zaglądam tutaj-do małej kapliczki z Czarną... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019
neoxelle
Toruń, Polska
Zdziwienie

Zrecenzowano: 17 września 2017
AndrzejXII
Monticiano, Włochy

Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Za każdym razem gdy mam okazję, wracając z kościoła zaglądam tutaj-do małej kapliczki z Czarną Madonną.

Dziękujemy, neoxelle
Zrecenzowano: 17 września 2017

Gdybym jednym słowem miał opisać Świętą Kaplicę było by to zdiwienie. Kaplica jest po prostu bardzo mała. Wchodząc na plac Kapellplatz udaliśmy się do Kościoła św Filipa i Jakuba. Nie spodziewaliśmy się że mały budynek obok tego kościoła to ta słynna kaplica. Zdziwienie przechodzi w pozytywne zaskoczenie gdy zaczynamy zwiedzać kaplicę. W środku jest niewiele miejsca ale można znaleźć serce Ludwika II Bawarskiego. Na zewnętrznych ścianach kaplicy jest cała wystawa podziękowań zaa uzdrowienia. Wiele z nich jest w formie komiksu.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, AndrzejXII
Zrecenzowano: 14 marca 2017

W Gnadenkapelle znajduje się figura niemieckiej Czarnej Madonny. Jedno z najważniejszych sanktuariów Niemiec. Kaplica nie robi może jakiegoś oszałamiającego wrażenia jako obiekt architektoniczny, ale faktycznie czuje się podniosły klimat. Do kaplicy pielgrzymują rzesze wiernych. Bez względu czy jest się katolikiem, wyznawcą innej wiary czy niewierzącym jest to miejsce warte polecenia.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2017
Dziękujemy, Tomek0873
Zrecenzowano: 29 września 2016

Przecudne miejsce modlitwy i pielgrzymek. Byłem tam dłużej na tydzień. Bardzo mi sie podobały pochody ze świecami i atmosfera zadumy szczególnie w tym miejscu.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2015
Dziękujemy, VisitorKiezix
Zrecenzowano: 9 listopada 2013

Wspaniałe miejsce na modlitwę i wyciszenie się. Choć jest to najważniejsze sanktuarium Bawarii, jak nie całych Niemiec to ma naprawde niesamowity klimat. I choć kaplica jest niewielka to można tam znaleźć miejsce dla siebie, pomodlić się i zobaczyć wielu ludzi którzy przybywają w to miejsce w tym samym celu.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2013
1  Dziękujemy, MichaelMr