“Obowiązkowo”
Schlenkerla — recenzja

Schlenkerla
Nr 7 wśród 276 Restauracje (Bamberg)
Kuchnie: Niemiecka, Bar piwny
Polecane, biorąc pod uwagę: Kuchnia miejscowa, Duże grupy
Opcje wyżywienia: Lunch, Śniadanie, Obiad, Po godzinach, Rezerwacje
Zrecenzowano 22 stycznia 2018

Nie napiszę nic nowego - po prostu trzeba zajrzeć :) Dobre, świeże jedzenie, raczej nie dla tych, którzy są na diecie. Piwko poezja...

Termin wizyty: styczeń 2018
Dziękujemy, D0r0ta73

Zrecenzowano 15 kwietnia 2017 z urządzeń przenośnych

Byłem tam ze 20 razy. Wracam 2-4 razy w roku. To jest ceremoniał i obowiązek dla każdego znającego się na piwie. Choć to miejsce na wskroś turystyczne i w związku z tym ma małe mankamenty to ciągle trzyma wysoki kulinarny poziom a same piwa w kategorii smoked są najlepsze na świecie. Przy okazji jest tam wyjątkowo tanio. Poza tym sam Bamberg to mistyczne miasto. Polecam wszystkim z dobrym gustem.

Termin wizyty: listopad 2016
1  Dziękujemy, Grzegorz Z
Zrecenzowano 5 sierpnia 2016

Pora na recenzję z najsłynniejszego miejsca w Bambergu czyli Schlenkerla Brauerei.
Tu od razu małe sprostowanie. W obecnej chwili na Dominkaner Strasse mieści się już tylko restauracja Schlenkerla, sam browar Trum znajduje się w innej lokalizacji, ale także w Bambergu.
Schlenkerla to światowa ikona w kategorii piw wędzonych (przy produkcji używa sie słodu wędzonego dymem głównie drewna bukowego). Funkcjonuje powiedzenie, ze piwo wędzone albo się pokocha albo znienawidzi ale należy go koniecznie spróbować.
Najsłynniejsze piwo produkowane przez ten browar to marcowe (Aecht Schlenkerla Rauchbier) które dostępne jest przez cały rok. Piwo serwowane jest w sposób bardzo tradycyjny dla Frankonii czyli wprost z drewnianych beczek.
Także przez cały rok serwowane jest piwo pszeniczne (Schlenkerla Rauchweizen) oraz lekki lager.
Natomiast sezonowo dostępne są dodatkowe specjały.
Specjalnością Schlenkerli jest oczywiście także jedzenie. Oprócz kuchni typowo frankońskiej warto spróbować faszerowanej cebuli (Bamberger Zwiebel) lub tatara ( Tatar garniert mit Kapern, Sardellen und Zwiebeln mit Brot)
Oczywiście pieczona w sosie z wędzonego piwa łopatka (Ofenfrisches Schäufala mit Kloß) jest najlepszą "przystawką"
Serwowane porcje są dość solidne więc warto mieć to na uwadze.
Przejdę do największego minusa tego lokalu czyli obsługi. Schlenkerla jest opisywana we wszystkich przewodnikach na świecie jako jedna z głównych atrakcji w Bambergu oraz jest miejscem pielgrzymek wszystkich świadomych piwoszy na całym świecie. Z racji ogromnego obłożenia w turystów kelnerki są (użyję delikatnego określenia) obcesowe, nastawienie do klienta nieco się zmienia gdy zamówi się jedzenie ale też tylko do momentu podania, potem i tak będą tylko czekać aby posprzątać stół. Nie bądźcie zdziwieni gdy z kuflem piwa kupionym w okienku przysiądziecie na ławce i w czasami wulgarny sposób zostaniecie przegonieni. Można tego unikną zamawiając piwo wprost u kelnerki ale i tak jest to dla mnie chora rzeczywistość.
Pomimo obsługi jest to jednak żelazna pozycja której nie sposób w Bambergu pominąć i bywam tam regularnie.
Polecam:
Faszerowana cebula (Bamberger Zwiebel)
Tatar (Tatar garniert mit Kapern, Sardellen und Zwiebeln mit Brot)
Łopatka w sosie (Ofenfrisches Schäufala mit Kloß)
Piwo Marcowe (Aecht Schlenkerla Rauchbier)
Piwo Krausen (Aecht Schlenkerla Kräusen) sezonowo latem
Piwo Urbock (Aecht Schlenkerla Rauchbier - Urbock) sezonowo jesienią
Piwo Eiche (Aecht Schlenkerla Eiche) sezonowo zimą

Termin wizyty: wrzesień 2015
1  Dziękujemy, Beer_Tour76
Zrecenzowano 3 lipca 2016

Knajpka całkiem przyjemna. Czytaliśmy że w sezonie trudno tam o miejsce, jednak my byliśmy pod koniec czerwca i tłumów nie było. Wędzone piwo - Rauchbier - wyjątkowe i koniecznie trzeba spróbować. Jedzenie niezłe, bratwursty pyszne, nadziewana cebula dość dobra. Troszkę czekaliśmy na obsłużenie, ale to wynikało z faktu że wszystkie angielskie wersje menu były czasowo zajęte. Zdziwiło nas jednak że do naszego stolika dosadzono innych turystów, choć wokół pełno było wolnych - ostatecznie nie uznaliśmy tego za wadę bo byli to mili turyści z którymi można było uciąć pogawędkę.

Termin wizyty: czerwiec 2016
1  Dziękujemy, Justa74
Zrecenzowano 17 listopada 2015 z urządzeń przenośnych

Do Schlenkerli trafiliśmy tylko z powodu piwa. To jest jedno z tych piw, które zdecydowanie należy spróbować będąc w Bambergu.
Prócz wypicia w środku, a trudno tam o miejsce siedzące bez rezerwacji, piwko można zamówić w okienku na zawnatrz i wypić na świeżym powietrzu.
Typowa bawarska knajpa!
Serwują tam wyśmienitą golonke, którą w Bambergu polecam szczególnie w tym właśnie miejscu :)
Inne dania są równie smaczne.
Uwaga! Nie wypijecie tam ani kawy ani herbaty :)
Problem niestety sprawia złożenie zamówienia jeśli nie mówi się po niemiecku = karta po niemiecku i Panie kelnerki, które ni w ząb po angielsku.
Dodatkowo Panie kelnerki bardzo irytowały się kiedy próbowaliśmy dowiedzieć się coś więcej o daniach w karcie :/
Jedzenia i piwo gorąco polecam :)

Termin wizyty: listopad 2015
Dziękujemy, Agnieszka K

Schlenkerla — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Bamberg, Upper Franconia

Byłeś(-aś) w Schlenkerla? Podziel się wrażeniami!