Tarnowskie Góry

“Trochę nierówno - niektóre dania naprawdę smaczne, inne średnio.”
Gościna Ślonsko — recenzja

Gościna Ślonsko
Opis: Nazwa restauracji Gościna Ślonsko została utrzymana do dalszego prowadzenia restauracji, promowania i szerzenia wiedzy o śląskiej gościnności. Każdy klient jest ugoszczony przez obsługę w stroju ludowym ,z uśmiechem na twarzy oraz z otwartością. Klienci w naszej restauracji mogą spędzić miłe popołudnie w nietuzinkowym wnętrzu, zobaczyć połączenie nowoczesności z typowymi śląskimi rekwizytami ,które idealnie współgrają z elementami drewna. Specjalnością naszej restauracji są wyśmienite ciasta przygotowywane tylko ze swojskich produktów oraz pierogi „Pani Ali”. W naszej restauracji na pewno nie zabraknie regionalnej rolady wołowej podawanej z kluskami białymi, tartymi oraz z modrą kapustą. Zajmujemy się organizacją wszelakich przyjęć okolicznościowych, a także możemy udekorować dla Państwa stół oraz opracować menu na romantyczną kolację. Zapraszamy Państwa serdecznie do spróbowania naszych potraw. Zapewniamy że zaspokoimy podniebienie każdego smakosza.
Zrecenzowano 1 września 2019

Dzisiaj odwiedziliśmy "Modrą". Po pierwsze - kłopot z parkowaniem, trochę miejsc parkingowych jest, ale wszystkie były zajęte i trzeba było szukać jakiegoś przygodnego. Po drugie po wejściu jedna kelnerka zapytała czy mamy rezerwację a jak potwierdziliśmy i sprawdziła to zniknęła i nie pojawiała się kilka minut, w międzyczasie druga też zapytała i też zniknęła. W końcu jednak nas posadzili. Zamówiłem żurek z chrzanem i był doskonały. Małżonka chłodnik z ogórka i był przeciętny. Na drugie wziąłem żeberka z pańczkrautem i pańczkraut był bardzo dobry, a żeberka średnie. Pierogo z kaczką jakie miała Małżonka były z kolei gotowane chyba w niesolonej wodzie i w efekcie ciasto psuło smak farszu. Ceny przeciętne - nie niskie i nie zaporowe. Porcje duże.
Per saldo - zapewne wrócę popróbować innych pozycji.

Dziękujemy, Andrzeju67

Zrecenzowano 3 czerwca 2019

Po dzisiejszej wizycie w restauracji ,gdzie były przeprowadzone Kuchenne Rewolucje 80 % lokali gastronomicznych w Polsce powinni uczyc sie i brać przykład z Restauracji Modra ,a mianowicie: kultura obsługi serwowania dań ,jakości produktów i smaku kuchni . Po zamówieniu rosołu kelnerka podała talerz z makaronem i nalewając gorący rosół poczułem jego zapach .Jeżdząc duzo po Polsce i Europie , w żadnej powtarzam w żadnej restauracji nie spotkałem sie z taką formą podania zupy,a jest to bardzo starodawny,zapomniany zwyczaj bardzo elegancki i wykwintny dla tego dania serwowanego w takim miejscu. Podsumowując ,obiad był podany w odpowiedniej temperaturze do kazdego dania , każdy produkt świeży i wyśmienicie doprawiony,śląska kuchnia na najwyższym poziomie .Na pewno tam wrócimy nie jeden raz ,mimo dalekiej odleglosci .Dziękujemy za wspaniały treściwy posiłek.

Dziękujemy, Kamila W
Zrecenzowano 18 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Bylam z całą rodziną i bardzo tego żałuję że wybralam tą restaurację!rolady byly tak wysmarowane musztardą ze nie dało się zjeść ich,kluski mrożone jak guma do żucia, lody ich produkcji ubita smietana ,tak tlustych jeszcze nie jadłam, zimno bylo okropnie ,córka na drugi dzień przeziebiona była, odradzam ten lokal bo tylko szkoda czasu i kasy.

Dziękujemy, Dorota U
Zrecenzowano 26 marca 2019 z urządzeń przenośnych

ostatnio odwiedzilam z rodzina restauracje modra i niestety po zjedzeniu obiadu byly rewelucje lecz niestety zoladkowe. duze rozczarowanie, niestety po rewolucjch kuchennych Pani Magdy Gessler nie ma ani sladu. samo wejscie do restauracji przyprawia o mdlosci, poniewaz zamiast zapschu obiadu unosi sie jedynie won dworcowej toalety. nie rozumiem rowniez jak mozna nazwaz lemoniada wode i wlany do niej kwasek cytrynowy za kwote 10zl, w tej cenie liczylabym juz na jakis wiekszy wysilek ze strony osob, ktore je przygotowuja, po prostu syf a nie lemoniada...nie chce mi sie juz opisywac dramatu kulinarnego, bo na sama mysl nadal mnie mdli. mimo wielu negatywnyvh opinii chcialam dac tej restauracji szanse, myslac ze przeciez nie moze byc az tak zle, ale nastepnym razem tego bledu juz nie popelnie...i tego typu restauracje bede omijac duzym lukiem...

Termin wizyty: marzec 2019
1  Dziękujemy, Beata Ś
Zrecenzowano 24 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Po otwarciu drzwi do restauracji wita nas zapach z dworca, w powietrzu unosi się mix domestosa i obsikanej toalety, dopiero po przekroczeniu drzwi ala western wita nas sielski zapach stołówki. Zamówiona lemoniada czy tzw smoothie to zwykła woda z dodatkiem sztucznego koncentratu. Wsadzone plastry owoców na rant szklanki maja na cel sprawienie wrażenia zupełnie innego. Smalec z pajda to nic innego jak zwietrzały tłuszcz i czerstwy chleb, którego nawet nie dał bym gołębiom krakowskim. Rolada wołowa była bardzo średnia, może jakbym nie jadł 3 dni to przełknął bym w całości. Żeberka ugotowane i ciągnące się w zębach aż do wieczora. Wydawać by się mogło ze zamowione lody na deser będą jakimś ratunkiem, niestety było jeszcze gorzej.
Do tego muzyka z głośników bardzo głośna, rodem disco polo lat 90.
Więcej tu nie przyjdziemy.

Termin wizyty: marzec 2019
1  Dziękujemy, Tomek85

Gościna Ślonsko — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Tarnowskie Góry, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Gościna Ślonsko? Podziel się wrażeniami!