“Pseudo lokal”
Utarte — recenzja

Utarte
Nr 1 wśród 11 Restauracje (Chrzanów)

Tytulem wstępu... Jeśli chcesz się rozczarować to ten „pseudo lokal” jest właśnie dla Ciebie. Pewnego chłodnego sierpniowego wieczoru razem z partnerka wybraliśmy się na „kolacje” na mieście. Wybór padł na Utarte, a dokładnie na pizze w tym „lokalu” ciężko powiedzieć pizze w lokalu... i tu ciekawostka dla jeszcze nieświadomych mieszkańców, bądź gości naszego pięknego miasta - pizzy w lokalu nie zjecie, można konsumować i zamawiać wyłącznie na zewnątrz, w tzw. „ogródkach” wśród upojonych piwem klientów, bądź zabrać „do domu” ale o tym za chwilę.
Pomimo niedopisującej temperatury na zewnątrz zdecydowaliśmy się zamówić pizze, zostaliśmy poinformowani przez obsługę, że z racji soboty i większej ilości „gości” na zamówienie będzie trzeba troszeczkę dłużej zaczekać - przewidywany czas otrzymania zamówienia to około 40 minut. Po krótkim namyśle zgodziliśmy się i kelnerka przyjęła naszą płatność, co oczywiście było wielkim błędem czego jeszcze nie byliśmy świadomi. Zamówienie zostało złożone około godziny 20:30, zajęliśmy stolik i oczekiwaliśmy „upragnionej” pizzy, w końcu byliśmy głodni...
Nie sprawdzaliśmy czasu, bo wedle powiedzenia „szczęśliwi czasu nie liczą” dodatkowo byliśmy pochłonięci rozmową, na zewnątrz chłód zaczął dawać się we znaki więc spojrzeliśmy na zagarek, od naszego zamówienia minęło 1,5h, było już po godzinie 22:00. Zaaferowany faktem podszedłem do „baru” zgłosić reklamacje na co obsługa była zdziwiona, że jeszcze nie otrzymaliśmy naszej pizzy, (chyba byli przekonani że siedzimy sobie bo nie mamy co robić) kelnerka grzecznie poprosiła by wrócić do stolika i obiecała, że pójdzie na „kuchnie” sprawdzić co się dzieje, pozostałe 2 kelnerki które zostały w barze konwersowały ze sobą, udało się usłyszeć kilka słów, cytuje: „oni serio zamawiali...” kilkanaście minut później dostaliśmy informacje, że kuchnia nie otrzymała naszego zamówienia, ale w trybie ekspresowym jest ono dla nas przygotowywane co powinno zająć maksymalnie 20 minut, po 40 minutach bezsensownego czekania naszym oczom ukazał się smutny obrazek w postaci kelnerki niosącej pizze w kartonowym pudełku (było kilkanaście minut przed godziną 23:00) zachowanie to sugerowało że mamy już sobie iść bo obsługa chce zamknąć lokal. Na pocieszenie dostaliśmy 1 litr Pepsi i przeprosiny, nie tracąc czasu zabraliśmy pizze do domu oddalonego kilka ulic od rynku. Po otwarciu „pizzy” w mieszkaniu przecieraliśmy oczy patrząc i niedowierzając w zawartość pudełka, to „coś” bo nie można nazwać tego pizzą, wyglądało jakby już raz ktoś to zjadł, cienki niechlujny flak z porozrzucanymi składnikami, który skleił się z kartonem stanowiąc jedność.
Jakość jak i obsługa lokalu Utarte zasługuje na godziwe 0 punktów w 10 stopniowej skali. Nie polecam, wręcz przestrzegam przed tego typu pseudo restauratorami. Pizza oczywiście wyładowała w koszu, balibyśmy się nią nakarmić bezpańskiego psa, a co dopiero człowieka...

1  Dziękujemy, krytykchrzanowski

Plusy są dwa - świetne usytuowanie na samym rynku i bardzo ładny, przytulny wystrój. Może jeszcze fakt, że restauracja nie przyjmuje rezerwacji, co daje szansę zjeść tutaj również w weekend. Dalej jest już znacznie gorzej. Jedzenie jest bardzo nierówne, ogólnie na przeciętnym poziomie, co dotyczy i smaku i wystroju. Kto lubi dużo, będzie zadowolony, bo porcje są raczej więcej niż przeciętnej wielkości. Największym problemem (którego właśnie nawet pani MG nie jest w stanie zmienić) jest obsługa. Po wejściu goście są tu pozostawieni sami sobie, co przy takiej minimalnej powierzchni lokalu jest wręcz absurdalne. Na dzień dobry, kelnerki od niechcenia coś odpowiedzą. Dopiero przy przyjęciu zamówienia potrafią się uśmiechnąć. Natomiast zażarte dyskusje o sprawach zawodowych i prywatnych za bufetem, który znajduje się tuż przy stolikach dla mnie są niedopuszczalne i świadczą o zupełnym braku profesjonalizmu, o kulturze osobistej nie wspominając.

2  Dziękujemy, Jacek_Kuczowic

Jadłam tutaj pyszny tatar ze strusia za który zapłaciłam 25 zł. Tanio i bardzo smacznie w dodatku wyszłam najedzona. Polecam

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, violuuusia92
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam zamówić pizzę w lokalu, na miejscu. Nawet podczas deszczu zostaniemy wyproszeni. Często niedopieczone ciasto. Ziemniaki po cabańsku dosłownie są (prawie) samymi ziemniakami Obsługa gz o ile nie mamy wymagań.
Piwo lane nieumiejętnie lane, sama piana wygrzebywana łyżką. Druga gwiazdka przez sentyment jeszcze z czasów „Starych murów”.

2  Dziękujemy, zwinnyjamnik
Zrecenzowano 14 sierpnia 2019

Bardzo ładny wystrój sali. Można też jeść na zewnątrz, w centrum rynku. Bardzo przyjemnie, jeśli chodzi o oprawę zewnętrzną. Poza tym kuchnia się nie wyrabia. Dostaliśmy dania o różnych porach. Jedni skończyli, a drudzy jeszcze czekali, było nas łącznie 5 osób. Obrywa się za to kelnerom, młodym ludziom, którzy nie mają wpływu na to, co dzieje się w kuchni. Kelnerzy zaganiani (młode osoby, aż mi ich było szkoda, przez co się je z wyrzutami sumienia), nie mający czasu na rozmowę z klientem, i tłumaczący niezadowolonym gościom, dlaczego karta nie zgadza się z tym, co faktycznie mają na kuchni. Dużo dań z karty było niedostępnych. W końcu jedliśmy to, co akurat było, a nie co byśmy chcieli zjeść. Racuch z rabarbarem pyszny.

Dziękujemy, Centru

Utarte — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Trzebinia, Małopolskie

Trzebinia, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Utarte? Podziel się wrażeniami!