Zrecenzowano: 28 lipca 2019

Hotel składa się z dwóch budynków- jeden budynek ma status hotelu trzygwiazdkowego, drugi czterogwiazdkowego. Gościłam w pokoju mieszczącym się w budynku czterogwiazdkowym. Pokój (z balkonem) przyjemnie urządzony, świetnie działająca klimatyzacja (w budynku o statusie hotelu trzygwiazdkowego goście uskarżali się na niedziałającą lub kiepsko działającą klimatyzację). Duży plus za codzienne sprzątanie podczas nieobecności gości w pokoju. Bardzo smaczne jedzenie. Personel restauracji dbał o urozmaicenie serwowanych produktów i potraw. Generalnie duży plus dla całej obsługi hotelu- bardzo mili ludzie, zawsze służący gościom pomocą.

47  Dziękujemy, kawoszka12
Zrecenzowano: 6 lipca 2019

W hotelu Nano byliśmy w ramach wakacji z biurem podróży Rainbow. Byliśmy w części 4*, nowszej. Pokój był czysty, meble były nowe, regularnie były zmieniane ręczniki, ale pościel już nie. Na dole jest basen, ale nie korzystaliśmy z niego. Hotel znajduje się zaraz przy plaży, można wyjść z pokoju w stroju kąpielowym. Woda w morzu, jak to w Chorwacji, jest czysta, widoki piękne. W tej części miasteczka Drvenik raczej nic się nie dzieje, dla nas było to atutem - chcieliśmy ciszy. W drugiej części, do której idzie się 10-15-minutowym spacerkiem, jest więcej knajp, poczta, można promem popłynąć na wyspę Hvar (polecamy!).

To, co najbardziej nas zniechęciło i z czego wynika niska ocena to jest jedzenie. Mieliśmy opcję HB, bo tylko taką udostępniało biuro Rainbow. Śniadania obrzydliwe, nie było ani razu jajecznicy, tylko ociekające olejem omlety. Biały chleb, mortadela, "dżem", kawa z maszyny chyba rozpuszczalna - tak niesmaczna, że po spróbowaniu piliśmy już tylko herbatę. Obiadokolacja była dla nas za późno, dlatego często nawet jej nie jedliśmy, tylko stołowaliśmy się w pobliskich restauracjach. Warzywa z bufetu sałatkowego zalatywały octem. Serwowane piwo i wino smakowało na rozwodnione. Czasem był arbuz i to było jedyne, co zjedliśmy ze smakiem w hotelowej restauracji. Niestety, aspekt kulinarny dla nas skreślił ten hotel.

Na minus było także to, że przy naszym balkonie znajdował się komin, z którego wiecznie się kopciło. Nie dało się siedzieć na balkonie, a drzwi balkonowe mieliśmy cały czas zamknięte. Chcieliśmy to zgłosić na recepcji, ale przez cały pobyt nikogo tam nie zastaliśmy. Nawet, gdy pytaliśmy na stołówce i nam powiedziano, że pani przyjdzie - nie przyszła, gdy tam czekaliśmy. Mieliśmy pokój na trzecim piętrze, a w budynku nie ma windy - my daliśmy radę, ale dla niektórych gości może to być problemem.

Większość obsługi nie mówi po angielsku. Kiedy do pani sprzątającej czy kelnera mówiło się po angielsku - odpowiadali po chorwacku.

Na plaży od wczesnych porannych godzin są "rezerwacje", czyli rozłożone ręczniki i maty. Trzeba albo rezerwować miejsce wzorem innych, albo przejść się kawałek dalej, gdzie już bywało luźniej.

Mimo zachwytu widokami i ciepłą, czystą wodą raczej nie wybierzemy się w najbliższym czasie do Chorwacji, a hotel Nano będziemy wspominać z niesmakiem.

Wskazówka dotycząca pokoi: Część 3* ma pokoje z widokiem na morze.
Termin pobytu: sierpień 2018
2  Dziękujemy, podroznicy2019
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2018

Hotel położony w spokojnej części miejscowości Drvenik, bardzo blisko plaży. Mieliśmy wykupioną opcję hb czyli śniadania i obiadokolacje. Pokoje w dwóch standardach 3 i 4*. My byliśmy w tym wyższym. Jako jeden z nielicznych hoteli posiada basen.
Coś o miejscowości:
Plaża wąska i kamienista jak to w Chorwacji. Zajmowana przez ludzi o 5 rano, którzy rozkładali ręczniki kładąc na nią kamienie. Czasami takie puste ręczniki leżały przez cały dzień przez co ciężko było znaleźć wolne miejsce by poleżeć przez 2 godziny. Byłem w szoku. Woda w morzu bardzo czysta. Brak WC na plaży, domyślam się, że ludzie i dzieci załatwiają swoje potrzeby w morzu. Palenie dozwolone więc czasem byliśmy otoczeni z 4 stron palącymi osobami, którzy chowali pety pod kamyczki, często to byli rodowici Chorwaci.
W samej miejscowości piękne widoki, oprócz tego to koniec zalet. Do głównego Drvenika trzeba dojść około 1km by popłynąć promem na wyspę Hvar.
O samym hotelu:
Pokój całkiem dobry, wygodne łóżko, czysto, klimatyzacja działała jak należy. Wyrwana wtyczka z ściany, którą przez tydzień pobytu nikt się nie zajął, a pokojówki na pewno widziały bo sprzątały pokoje.
Sprzątanie w porządku, panie wymieniają ręczniki, ale godziny sprzątania to jakaś porażka. Panie budziły nas od godziny 8 sprzątając korytarz, a 20 minut później codziennie pukając do nas, bo chciały posprzątać. Wychodziliśmy na śniadanie o 8.40, ale nie chciały poczekać ze sprzątaniem 20 minut i codziennie pobudka o 8 rano.

Basen to duża zaleta tego obiektu, basen malutki, przyjemna chłodna woda, obok leżaki pod daszkiem

Posiłki to w zasadzie największy minus tego miejsca, który zdecydował o tej ocenie.
Śniadanie bardzo wcześnie od 7.30 do 9.00- a na nim codziennie to samo czyli bufet szwedzki. Mielonka i mortadela najniższej jakości, ser żółty, pieczona papryka, omlety chyba z proszku i tosty. Zero pomidora, ogórka, sałaty itd. Zero inwencji a z jajka przecież raz można zrobić omlety, potem sadzone, potem na miękko twardo itd. Ale nie, omlety przez 7 dni w tygodniu. Trochę dżemu, nutelli i to wszystko.
Kolacje też pozostawiały wiele do życzenia.
Jedyny plus posiłków to bardzo miła obsługa, dwoje młodych ludzi, chłopak i dziewczyna.
Dojadaliśmy w restauracji obok gdzie jedzenie było bardzo dobre.
Pobyt w tym hotelu zniechęcił nas do ponownego odwiedzenia Chorwacji.

Termin pobytu: sierpień 2018
4  Dziękujemy, Przemek R
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2018

Tygodniowy pobyt w tym hotelu wraz z rodzinom oceniam bardzo słabo. Ocena 2 tylko ze względu na dostęp do basenu poza tym tragedia. Jedzenie bardzo słabe. W ofercie śniadanie kontynentalne, w rzeczywistości przez 7 dni: jasne dmuchane pieczywo, brak jajecznicy, jajek, parówek, kiełbasek. Szynka - MORTADELA po 2 dniach wychodziła bokiem. Ser żółty - sero-podobny. Dżem w misce, krem czekoladowy w misce, płatki tylko 1 rodzaj. Pieczywo które nie schodziło jednego dnia w następnym dniu przekształcano w mini zapiekanki (mortadela, cukinia, ser) -szału nie robiło. Brak warzyw (pomidor, ogórek, sałata) tylko podsmażane tłuste papryki. Obiadokolacja ??? Wybór dania głównego spośród trzech. Zupa podawana w wazie przez 7 dni rosół z KOSTKI z makaronem, który tylko zmieniał kształt. Poprosiłem kelnera o dolewkę dla dziecka otrzymałem informację, że się już nie należy bo otrzymałem tyle litrów ile mi przysługiwało! Danie główne - w polskich szpitalach podają lepsze. Jedzenie koszmarne. Dzieci kompletnie nic nie jadły z oferty tego hotelu. Chodziliśmy do restauracji i zamawialiśmy jedzenie. Obsługa niemiła, wypraszali z tarasu twierdząc że jest cisza nocna, a sami o 24.00 czyścili płytki karcherem. Mało tego o 14.00 zwrócili uwagę że dzieci (nasze, naszych znajomych oraz innych Gości) są za głośno na basenie i jeśli się w tej chwili nie uspokoją to basen zostanie zamknięty. Obsługa słabo komunikowała się w j.angielskim - w większości to Bośniacy i Serbowie. Na recepcji nigdy nie było recepcjonistki. Na prośbę o spotkanie z rezydentem podano nam konkretną godzinę, ale niestety rezydentka nie raczyła przyjechać. Plaże przeludnione i wąskie. Nie polecam pobytu w tym hotelu, a Drvenik nie zrobił na nas wrażenia. Na pewno już nie wrócimy i nie polecimy nikomu.

Termin pobytu: lipiec 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
1  Dziękujemy, Łukasz M
Zrecenzowano: 30 lipca 2018

Hotel świeżo po remoncie posiada pokoje 3* i 4* z codziennym sprzątaniem. Właściciele bardzo mili a obsługa restauracji po prostu rewelacja. Jedyny mały minus za brak recepcjonistki i brak możliwości wyjścia/wejścia do hotelu po godz. 1 w nocy ale byliśmy przed sezonem więc daliśmy radę. Jest to świetna baza wypadowa do zwiedzania bliższych i dalszych okolic autem czy też komunikacją bo przystanek znajduje się niedaleko hotelu. Restauracja jak na hotel i Chorwację naprawdę do drogich nie należała a i naprawdę smacznie można zjeść i tu polecam dania z grilla czy nawet pizzę. Widoki z pokoju powalały z jednej strony morze z drugiej góry cóż więcej chcieć. Plaża oczywiście kamienista więc obuwie ochronne obowiązkowe dosłownie 10 kroków od hotelu.

Termin pobytu: czerwiec 2018
1  Dziękujemy, Marekp93