“Park rozrywki... w miniaturze”
Energylandia — recenzja

Energylandia
Nr 1 wśród 3 atrakcji (Zator)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 1 października 2014

Park cudowny w założeniach, ma większość atrakcji, które odnajdziecie w innych parkach rozrywki z jednym "ale", wszystko jest mini. Spływ canoe, spływ rwącą rzeką, kino itd. itd. Tak mniej więcej 1:10. Ładne, atrakcyjne, ale jeśli byliście w parku z prawdziwego zdarzenia (Gardaland, Europa-Park, Mirabilandia...), to warto o ile nie musicie przejechać 200-300 km.
Byliśmy ze znajomymi, którzy nie mieli porównania i byli zauroczeni. My bawiliśmy się dobrze, bo oni bawili się dobrze.
Uwaga rodzice z małymi dziećmi: większość atrakcji jest dla starszych dzieci. Byliśmy z dwulatką i siedmiolatkiem. Niestety małe dzieci nie są wpuszczane nawet na bezpieczne atrakcje tj. kolejka-samolot. Kolejne niestety: o tym czy wejdziecie z małym dzieckiem dowiecie się po odczekaniu w kolejce. Siedmiolatek 140cm wzrostu wybawił się, choć był rozczarowany, że nie z wszystkiego mógł skorzystać.
Kolejki: akcpetuję w parkach rozrywki, tak jet i tak ma być, ale przy tak skromnych atrakcjach czekanie jest nieproporcjonalnie długie.

Największe rozczarowanie: kino. Fotele ruchome (choć dla szczupłych osób, ja mam rozmiar M, a nie było mi zbyt wygodnie), rozmiar ekranu jak przy rzutniku, zaś efekty 3D... obraz rozmazany, Całość efektu właśnie przez obraz mocno kulejąca.

Jesli jesteście w okolicu na wakacjach, to warto zajrzeć i tu, bo w okolicy rozrywek nie brakuje. Jeśli myślicie o wybraniu się specjalnie do Energylandii, to doradzałabym przemyślenie.

Cena: 30-40 euro za dzień to normalna cena do parku rozrywki, płacę z przyjemnością, tutaj jednak cena chyba zbyt wysoka (kupiłam bilety na grouponie za 50zł i była to cena rozsądna).

Park nowo otwarty, więc być może dlatego zagospodarowanie terenu nie jest najlepszą jego stroną.

Moja rada: jeśli chcecie naprawdę się wybawić przemyślcie wydanie więcej pieniędzy i wybranie się np. nad Gardę gdzie macie poza Gardalandem Movieland, albo do Europa-Parku (+Sensapolis). Jestem zwolenniczką tego co polskie, ale niestety tu brak jest rozmachu.

31  Dziękujemy, PMilka

Zrecenzowano 9 września 2014

Liczne atrakcje dla całej rodziny, każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci po wyjeździe z parkingu padły ze zmęczenia. Jedyny minus - całkowity koszt imprezy! :-(

25  Dziękujemy, KOZACZEK77
Zrecenzowano 1 września 2014

Zbyt mało atrakcji dla dorosłych, park jeszcze w budowie, Niepotrzebnie sprzedają bilety na cały dzień skoro po 3 godz już nie ma co robić.. Dodatkowo osoba powyżej 195 cm wzrostu nie ma wstępu na większość atrakcji, dluuuuugie kolejki!!!

25  Dziękujemy, Katarzyna R
Zrecenzowano 22 sierpnia 2014

Atrakcje ciekawe....jak dla mnie mogło być więcej rollercoasterów , bo bardzo je lubię (a narazie jest tylko 1) no i niestety kolejki-połowę czasu spędziliśmy w kolejkach-dzieci były już tym znudzone i chciały do domu( a miała to być dla nich frajda)

21  Dziękujemy, 979Lucy
Zrecenzowano 13 sierpnia 2014

Byliśmy 2+2 dzieci. Dla nich dużo frajdy chodź kilkanatrakcji jest powielanych typu safari i traktory, czy tez karuzele isi. Ale i tak były bardzo zadowolone. My niestety trochę mniej bo dla dorosłych atrakcji jest jeszcze mało. Większość otwierają dopiero w 2015 roku. Polecam młoty, żona chwali kolejkę wikingów. Bardzo przyjemna łańcuchowa bo można z większymi dziećmi. Odradzam twister azteców. Ja miałem po nim do końca dnia szaleństwo z błędnikiem. Extra ta szpila. W strefie dziecięcej całkiem smaczne jedzenie.

1  Dziękujemy, AragornPL

Energylandia — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Zator, Małopolskie
Inwald, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Energylandia? Podziel się wrażeniami!