Interesujące miejsce ze wspaniałymi widokami

Zrecenzowano: 2 listopada 2018
gregskim2016
Starogard, Polska
Niesamowity zamek

Zrecenzowano: 5 września 2018
KTM530exc
Jaworzno, Polska

Zrecenzowano: 2 listopada 2018

Zamek, a właściwie fortyfikacje składające się z "warstw" niemal jak cebula. Najstarszą częścią jest normański "keep" wokół którego przez wieki nadbudowywane były kolejne elementy. W ciągu wieków spełniał różne funkcje, z więzieniem włącznie. Główny dziedziniec zachował ów więzienny charakter.
W centralnej części zamku znajduje się kilka ekspozycji dotyczących historii tego miejsca.
Sam "keep" wydaje mi się zbyt mocno zrekonstruowany. Pachnie świeżością a nie historią.
Natomiast widoki ze szczytu są iście imponujące.
Odlewnia znajdująca się na terenie fortyfikacji rozczarowuje. Spodziewałem się form, kokil, narzędzi oraz informacji o ówczesnym procesie technologicznym.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, gregskim2016
Zrecenzowano: 5 września 2018

Bardzo fajny zamek z pięknym widokiem na Millazo. Polecam każdemu kto jest w okollicy. Trzeba koniecznie zobaczyć będąc w Millazo.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, KTM530exc
Zrecenzowano: 5 maja 2017 z urządzeń przenośnych

Zamek imponuje wielkością. Góruje fantastycznie nad miastem. Niesamowite widoki z górnych tarasów na otaczające morza i miasto.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2017
Dziękujemy, Wojciech B
Zrecenzowano: 22 lipca 2015

Ponad tysiąc lat historii, w której przeplatają się wątki rzymskie, mauretańskie, hiszpańskie i włoskie, to wszystko w jednym miejscu. Dziś zamek zachowany jako zabytek, który równocześnie jest świetnym punktem widokowym. Poza sezonem prawie pusty, co pozwala wejść we wszelkie zakątki i podziwiać nisamowity widok na obie strony cypla oraz na oba wulkany Etnę i Stromboli. Parking znajduje się tuż przy zamku. Czas zwiedzania ok. 1 godzina.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2014
Dziękujemy, dansad3
Zrecenzowano: 1 lutego 2015

Piękny ,wielki zamek z kościołem historycznym wiezieniem, piękne widoki, bardziej dobre usytuowanie. Polecam wszystkim.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2014
2  Dziękujemy, aneta w