Cefalu
Zrecenzowano: 5 sierpnia 2019

Zarówno hotel jak i samo miasteczko jest świetnym punktem wypadowym do zwiedzania. Bardzo dobre połączenie kolejowe pozwala zwiedzać od Palermo aż po Messynę. Sądzę, że Syrakuzy też da się zaplanować. Jedzenie naprawdę smaczne - zwłaszcza dla tych, którzy kochają dania rybne. Hotel obsługuje dla Polaków biuro Itaka.

Wskazówka dotycząca pokoi: Wszystkie pokoje są klimatyzowane, ale lepsze w standardzie są w nowszej części.
Dziękujemy, enowakpolska
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Zacznę od tego, że hotel jest pięknie położony-pomiędzy górami a morzem z cudownym widokiem na Cefalu. Do miasteczka pieszo 25 minut urokliwą promenadą wzdłuż morza. Infrastruktura hotelu też bardzo fajna, chociaż mam wrażenie, że nie do końca wykorzystana. (np. wspólne tarasy, blue bar z cudownym retro wystrojem). Lokalizacja super-w zacisznym miejscu, ale wystarczająco blisko miasteczka ze wszystkimi atrakcjami.
CUDOWNA kawiarnia przy hotelu. Koniecznie trzeba w niej spróbować brioche con gelato (pakują chyba z pół kilo lodów do tej bułki) za 2.5e. Inne słodkości też mega!

Basem nieduży, ale bardzo fajny. Leżaki szybko są zajmowane. Super, że można bez problemu posiedzieć przy nim wieczorem. Przy basenie sympatyczne animacje.
Do morza w linii prostej faktycznie bardzo blisko, niestety na samą plażę idzie się 15 minut. Dla mnie schody były trochę uciążliwe, ale ja mam kiepską kondycję. Dla osób starczych, rodzin z małymi dziećmi mogą być nie do pokonania.
Plaża przy hotelu super. Woda niesamowicie czysta i ciepła. Miliony rybek. KONIECZNIE trzeba mieć ze sobą maskę do nurkowania. Leżaków nie brakowało. Obsługa na plaży bardzo sympatyczna.

Jedzenie smaczne, ale niestety muszę przyznać, że monotonne. A ja zwykle nie marudzę w kwestii jedzenia. Śniadania raczej na słodko, kawa ok. Obiadokolacje — na początku pobytu przydzielają stolik — moim zdaniem na plus. Na gości z biura Rainbow na stoliku zawsze czeka butelka wina (smacznego) oraz butelka wody. Bardzo dobre ryby, makarony. Niestety często zimne i wybór ograniczony. Jedzenie raczej regionalne. Na deser raz owoce raz przepyszne ciasta. Ogólnie te posiłki bez szału i pod koniec pobytu mieśmy ich po mału dosyć. Placki z sosem pomidorowym, serem i dodatkami po prostu niesmaczne. W tej części świata trochę wstyd! Obsługa restauracji miła.

No i teraz muszę trochę pomarudzić. Pokój, który dostaliśmy na początku (196) był chyba najgorszym pokojem w całym tym hotelu. Okno mini, w ogóle nie wpadało przez nie światło, przez co czułam się jak w piwnicy. W łazience odpadające płytki, grzyb na parapecie, klaustrofobiczny prysznic, pod którym mnie, bardzo drobnej kobiecie było za ciasno. Popękany brodzik, zatkany odpływ, ściany tak cienkie, że słyszałam dokładnie odgłosy dochodzące z łazienki obok. W dodatku pokój wydawał się ogólnie ponury i brudny (np. plamy wilgoci zamalowane na ścianach, które i tak były brudne). Po 1 nocy przeniesiono nas do innego pokoju, również bez balkonu, ale chociaż z dużym podwójnym balkonowym oknem. Był też zdecydowanie bardziej zadbany, ściany grubsze, w łazience wszystko działało, chociaż woda leciała wolnym strumieniem i bywała chłodna. Ten pokój był również BARDZO ciasny, raczej dla jeden osoby niż dwóch. Pod koniec pobytu było to uciążliwe. Co zabawne-gniazdko przy łóżku działało tylko wtedy gdy mieliśmy w pokoju włączone duże światło. Zawsze byłam zdania, że pokój to nic takiego, nie musi być super w końcu tylko w nim śpię. Ale jednak, budzę się w nim codziennie i zaczynam nowy dzień - chce się budzić w przyjaznym środowisku.

Recepcja moim zdaniem niezbyt sympatyczna. Pierwszy raz spotkaliśmy się z brakiem jakiejkolwiek informacji na temat hotelu itd przy check in. O wszystko musieliśmy dopytać się sami (nawet o takie głupoty jak godziny i miejsce posiłków). Pary przed nami pytano, czy chcą dopłacić do pokoi z widokiem na morze (10e za noc). Na nie proponowano, może dlatego, że kupiliśmy te wakacje parę godzin przed wylotem.
Uważam, że warto dopłacić do widoków, ponieważ są naprawdę nie z tej ziemi.

Podsumowując: to fajna baza wypadowa do pięknego miasteczka, jakim jest Cefalu. Jedzenie jest przyzwoite, zresztą nie oszukujmy się — i tak większość jada poza hotelem, w końcu włochy to kraj wspaniałego jedzenia i aż szkoda stołować się w hotelu. Infrastruktura hotelowa - na 4 +! Pokoje to porażka, no, chyba że dopłacicie dodatkowo 10e za dobę. Inaczej grozi wam klaustrofobia albo depresja spowodowana brakiem światła :) Może gdybyśmy od razu trafili do pokoju 284 moja ocena byłaby wyższa, tak mieliśmy niestety okropne pierwsze wrażenie, które ciągnęło się za nami do końca pobytu.

Polecam jeśli macie w planach zwiedzać miasteczko, leżeć na cudownej plaży i wcinać pizze w okolicznych restauracjach.

Wskazówka dotycząca pokoi: Warto dopłacić do lepszego pokoju.
Dziękujemy, adkaadka
Zrecenzowano: 18 lipca 2019

Świetne położenie hotelu sprawia, że można połączyć leniwe plażowanie z aktywnym zwiedzaniem pobliskiego Cefalu. Animacje przy basenie w ciągu dnia, muzyka i taniec co wieczór, świetne układy taneczne dla dzieci i dorosłych. Super animatorzy: Giulia , Deborah, Rosario, Alessandro potrafili zachęcić do wspólnej zabawy nawet największych nudziarzy, zawsze radośni, widać, że kochają to co robią i zarażają entuzjazmem.

• Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, Ewa A
Zrecenzowano: 9 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel oferuje świetny widok na morze i starówkę (pokoje od morza). To może zrekompensować kiepskie jedzenie (lepsze wędliny i sery do nabycia w pobliskim MD). Na zewnątrz odnowiona elewacja, środek niestety wciąż czeka na odświeżenie. Przy hotelu tory i czasami przesmykające pociągi, ale nie stanowi to wielkiego obciążenia, milej by było, gdyby wyciszono drzwi wejsciowe. Sprzątanie ok, basen, kawiarnia w obiekcie. Trochę daleko od centrum (ok. 30 min) no i schody ... jakies 100 schodów do wdrapania się codziennie, aby zejsc na promenadę i do centrum. Dobre na serce, ale na dłuższą metę męczące. Najlpesza opcja to spanie ze sniadaniem.

Termin pobytu: maj 2019
Dziękujemy, darriusz
Zrecenzowano: 15 kwietnia 2019

Plusy: 1. W hotelu i w najbliższej okolicy jest wszystko czego oczekujesz podczas wakacji (restauracja, kawiarnia, lodziarnia i duży sklep po drugiej stronie ulicy. 2. Miłe, choć niewielkie pokoje. 3. Jest to niezła baza do zwiedzania Cefalu (spacerkiem to ok. 40 minut co w słoneczne i upalne dni jest dużym wyzwaniem). Teraz minusy lub utrudnienia. 1. Dość monotonne jedzenie, ale tydzień da się wytrzymać. 2. Na basen (w miesiącach letnich) nie liczcie, jest opanowany przez dziesiątki rozwrzeszczanych dzieciaków i opalanie się przy nim jest domeną leniwych desperatów. 3. Obsługa w hotelowej restauracji (w naszych standardach) jest fatalna, ale przełknijmy to, bo w końcu jesteśmy na południu Włoch. 4. Pewnym utrudnieniem jest dostanie się, a zwłaszcza powrót z przyjemnej pobliskiej plaży. Mamy z wózkami lub osoby z problemami ruchowo- zdrowotnymi mogą narzekać na długie i bardzo strome schody prowadzące do morza. Z plaży do pokoju wracałem "padnięty", ale z perspektywy czasu pobyt w tym hotelu uważam za udany. Generalnie polecam.

Termin pobytu: lipiec 2018
Dziękujemy, anko33