Zrecenzowano: 15 października 2017

Spędziliśmy w hotelu dwa tygodnie na przełomie sierpnia i września.Niewątpliwą zaletą hotelu jest jego lokalizacja (tuż przy dobrze zorganizowanej , własnej plaży i blisko starówki Cefalu). Hotel, jest czysty a obsługa życzliwa i profesjonalna. Niestety nie jest to hotel nastawiony na turystów. Po powrocie z plaży nie ma gdzie wysuszyć ręczników i kostiumów kąpielowych. Trzeba je rozkładać na fotelach na balkonie a chyba nie do tego one służą (jest prośba o niewywieszanie rzeczy na relingach balkonów co jest zrozumiałe). W pokoju nie ma szklanek nie mówiąc już o kieliszkach do wina a także zwykłego czajnika do zagotowania wody. Nie ma więc możliwości napicia się wina czy kawy kameralnie na balkonie (chyba , że skorzysta się z bardzo drogiego room servisu). Trzeba pójść do baru a przecież nie zawsze ma się ochotę na wychodzenie z pokoju. Na szczęście piękne Cefalu ,dobre restauracje (tym , którzy lubią owoce morza i dobre wino gorąco polecamy Vecchia Marina) wynagradza wspomniane mankamenty.

Termin pobytu: wrzesień 2017
Dziękujemy, Grzegorz Z
Zrecenzowano: 5 lipca 2016

Zaczynam od lokalizacji ,która jest po prostu doskonała. Do pięknej plaży z łagodnie opadającym dnem i czystą wodą wystarczy przejść przez promenadę, którą w pięć do dziesięciu minut dochodzimy do atrakcji miasteczka którymi są tu restauracyjki z bardzo dobrym jedzeniem, oraz lodziarnio- ciastkarnie. Poza tym uroki starego włoskiego miasteczka z wąskimi uliczkami. było super. W hotelu wszyscy uprzejmi i mili szczególnie recepcja Marco, Gino, Ornellia, Ivan i barmani.

Wskazówka dotycząca pokoi: Wyższe piętra to lepsze widoki.
Termin pobytu: czerwiec 2016
1  Dziękujemy, Adam K
Zrecenzowano: 6 stycznia 2016

Sam hotel świetnie położony, blisko do starej części Cefalu, fajny, kameralny basen, ładna piaszczysta plaża co jest rzadkością w tej części Sycylii, piękna restauracja na tarasie ostatniego piętra. Dostaliśmy dobre pokoje ( byliśmy w trzy pary). Jeden nawet z jacuzzi a dwa z fantastycznym widokiem na morze i zabytkową fortecę na wzgórzu powyżej miasteczka. Skąd zatem zawód ? napisałem wcześniej o restauracji, z nieznanych powodów w tym fantastycznie położonym i wyposażonym miejscu nie można było zjeść kolacji. W godzinach wieczornych za wyjątkiem zorganizowanych imprez zamkniętych, oczywiście niedostępnych dla gości hotelowych ( wesela itp.) restauracja była nieczynna! Zawiedliśmy się także śniadaniami. Co dzień to samo, niewielki wybór, żadnych kucharzy smażących omlety czy inne standardy śniadaniowe przypisane zazwyczaj tej klasy hotelom. Radząc sobie we własnym zakresie, testowaliśmy restauracje w starej części Cefalu. Z tych, które "zaliczyliśmy" z czystym sumieniem mogę polecić La Brace - bardzo sympatyczny i pomocny właściciel, świetne jedzenie ( królik), dobre wina i ceny dla ludzi. Dalej; Galleria - eleganckie miejsce, dobra kuchnia, wręcz wykwintny serwis. W końcu Tivitti przy Via Umberto I, 34 - byliśmy tam w ostatni wieczór a szkoda, bo to miejsce warte jeszcze kilku powtórek. Pracuje tam przemiła Polka ( niestety nie pamiętam imienia), która była dla nas wdzięcznym przewodnikiem po meandrach sycylijskiej kuchni. To co nam pomogła wybrać było super z winem włącznie. Jeśli zdarzy nam się być jeszcze w Cefalu, z pewnością tam pójdziemy.

Wskazówka dotycząca pokoi: im wyżej tym lepiej
Termin pobytu: wrzesień 2015
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
2  Dziękujemy, Kazimierz S
Zrecenzowano: 8 września 2015

Miejsce, komfort wyposażenia, czystość, życzliwość obsługi, basen, sala do ćwiczeń to niewątpliwe atuty tego hotelu, którego cena nie należy do niskich. Ale znane mi z rożnych krajów hotele o takim standardzie starają sie bardziej urozmaicić klientom zestawy śniadaniowe (dobre i smaczne, ale po 7 dnach nawet najlepsze rzeczy mogą przestać smakować), a to, że na stole w pokojach nie ma codziennie butelki wody mineralnej (poza mini barkiem oczywiście) to przy cenie 250 Euro za pokój zakrawa na sknerstwo.
Nie wiem, czy szczerze moge polecać ten hotel, mimo jego wielu niewątpliwych zalet, o których wcześniej pisałem.
Do własnej, czystej, z pięknym piaskie plaży jest naprawdę 15 kroków - to może jednak warto przyjechać ponownie. Gdyby jeszcze trochę mniej było imprez dla osób z zewnątrz (przyjęcia ślubne itp.) gdy cały hotel zajety jest wypoczywającymi gośćmi.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje z tzw. widokiem na morze są atrakcyjniejsze, ale można je dostać za dodatkowa opłatą.
Termin pobytu: wrzesień 2015
Dziękujemy, Zbyszek_z_rodzinka
Zrecenzowano: 25 czerwca 2015

Tu można doświadczyć prawdziwego relaksu i poczuć się rozpieszczanym przez obsługę, szczególnie obsługę restauracji, która serwuje bardzo smaczne kolacje ( podziękowania dla szefa kuchni! ) w postaci dań wybieranych z karty. To niewątpliwie jej zasługą jest, że każdy posiłek wieczorny spożywany jest w romantycznej atmosferze i jest rodzajem świętowania. Dwa razy w tygodniu organizowane są w ogrodzie i na tarasie hotelu uroczyste kolacje z bardzo wystawnym stołem szwedzkim i muzyką na żywo. Śniadania - stół szwedzki. Wszyscy pracownicy hotelu są bardzo uprzejmi, pomocni, zawsze uśmiechnięci. Hotel nie jest zbyt duży, co jest jego atutem. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do czystości pomieszczeń. Można korzystać ze słońca zarówno przy hotelowym basenie, jak i na prywatnej hotelowej plaży. Widoki z hotelu przecudowne. Zachwyca pobliskie średniowieczne miasteczko Cefalu, do którego promenadą idzie się 5-10 min.

Termin pobytu: czerwiec 2015
1  Dziękujemy, Abigal M