“Musisz tam być!”

Hop - Mangiare Di Birra
Nr 24 wśród 358 Restauracje (Alessandria)
Kuchnie: Włoska
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje
Zrecenzowano 9 maja 2017

Są takie miejsca, gdzie niby wszystko jest w porządku, ale nie ma tego czegoś, co powoduje, że chce się tam wracać. I odwrotnie - bywa i tak, że z pozoru nieatrakcyjny lokal okazuje się strzałem w dziesiątkę i po prostu nie chcesz stamtąd wychodzić. Hop Mangiare di Birra należy do tej drugiej kategorii.
Znalazłem opis tej knajpy na TripAdvicor.com i stwierdziłem, że warto sprawdzić to miejsce. Niestety, okazało się, że pod tym adresem jest jakiś nieciekawy pawilon, zamknięty na cztery spusty z jakąś maleńką karteczką z podanymi godzinami otwarcia. Wyglądało tak, jakby lokal już nie funkcjonował, Była niedziela. Ale i w poniedziałek było tak samo - z tym, że to był 1 maja. Już postawiliśmy krzyżyk na tym pubie, gdy we wtorek przechodząc przypadkiem obok (hotel znajdował się 20 metrów dalej) zobaczyliśmy, że jednak działą i w środku jest sporo ludzi. Poszliśmy więc tam w środę, 5 minut po godzinie otwarcia, z zamiarem wypicia jednego piwa przed kolacją i... zostaliśmy do wieczora.
W środku lokal nie zachwyca - jest to dosyć surowy pawilon, z prostymi stolikami, plakaty o tematyce piwnej na ścianach, hałasująca lodówka i bar z tablicą, na której barman kredą wypisuje, co jest aktualnie na kranach. Kilka stolików na zewnątrz pod prowizorycznym (?) zadaszeniem.
Na początku było dosyć nieswojo, ponieważ oprócz nas był tylko jakiś znajomy właściciela. Ponadto, jako nietutejsi zwracaliśmy uwagę każdego kolejnego gościa, których zaczęło przybywać - wszyscy witali się czule z właścicielem-barmanem (posiadaczem wspaniałej brody). Jest to mały multi-tap, na czterech kranach importowane piwa (my wybraliśmy niemieckiego Kolsch Gilden), do tego szeroki wybór butelkowych, można by rzec, rzemieślniczych włoskich piw (a nie obowiązkowe tutaj Moretti, Peroni czy Nostra Azurra).
Przyzwyczailiśmy się już do tego, że we Włoszech do piwa podają darmową przegryzkę: jakieś czipsy, paluszki, smażone na oleju mikro-grzanki. Tutaj jednak zostaliśmy obdarowani prawdziwą deską lokalnych specjałów: prosciutto, salumi e formaggi czyli szynka, wędliny długodojrzewające i sery. I wszystko było pyszne. Piwo zresztą też. Zamówiliśmy więc drugie. W międzyczasie pojawiła się pani kelnerka, która przedstawiła nam różne możliwości dań gorących, a wszystko robione z udziałem piwa. Wybór padł na stinco ala stout, czyli golonkę. I nieważne, że była nieco zimna w środku (kuchenka mikrofalowa?), najedliśmy się do syta, popijając kolejnym piwem. Wewnątrz zrobiło się tłoczno, panowała atmosfera rodzinno-kumpelska, wszyscy dobrze się bawili. Po prostu super.
Następnego dnia też tam poszliśmy. Część twarz już rozpoznawaliśmy, ale byli również nowi (między innymi, para z na oko kilkumiesięcznym dzieckiem). Poszlibyśmy i w piątek, ale właściciel wyjeżdżał na festwial piwny w Syrakuzach na Sycylii i lokal był zamknięty.
Jednym słowem, jeśli nie zależy Ci na pizzy, przyjdź do Hop Mangiare di Birra, a nie zawiedziesz się.

Dziękujemy, Piotr_Sobczynski

Zrecenzowano 12 maja 2016

Zrecenzowano 28 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Zrecenzowano 15 kwietnia 2018 z urządzeń przenośnych

Zrecenzowano 26 marca 2018 z urządzeń przenośnych

Hop - Mangiare Di Birra — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Alessandria, Province of Alessandria

Byłeś(-aś) w Hop - Mangiare Di Birra? Podziel się wrażeniami!