Zrecenzowano: 10 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jeżeli ktoś szuka wypoczynku w rytmie „slow” to Stara Szkoła jest najlepszym miejscem w tej części Mazur. Kameralne miejsce odrestaurowane z szacunkiem dla lokalnej architektury i historii, gustownie urządzone pokoje wyposażone we wszelkie udogodnienia. Teren jest na tyle rozległy, że każdy znajdzie miejsce dla siebie: leżaki, stoliki, fotele i hamaki są rozmieszczone w różnych miejscach, nikt nikomu nie przeszkadza.
Do dyspozycji gości jest kuchnia z lodówką, mikrofalówką, czajnikiem, a nawet palnikiem elektrycznym. Służy jednak głównie do robienia drinków :) Najmocniejszym atutem Starej Szkoły jest bowiem kuchnia. Jedzenie jest po prostu DOSKONAŁE. Bywaliśmy z mężem w świetnych restauracjach i hotelach na całym świecie i dla nas Stara Szkoła jest w top 3. Nie chodzi tylko o to, że składniki są eko, lokalne, że poza popularnymi ziołami wykorzystuje się rośliny z łąki, że gospodyni codziennie rano piecze chleb i bułki. To, jak jedzenie jest zaserwowane, jak doprawione i skomponowane sprawia, że staje się ucztą dla podniebienia i oczu. Pani Ania jest kucharką amatorką, ale uczyć by się od niej mógł niejeden szef kuchni.
Gdy już się przyswoi te wszystkie pyszne kalorie można je spalić na rowerze wodnym, łódce czy wycieczce rowerowej. Wszystkie sprzęty są wysokiej jakości, zadbane i sprawne. Rowery wodne mają pokład do opalania się, drabinkę do zejścia do wody i wnęki na drinki, jak na luksusowym jachcie :)
Pensjonat jest przyjazny dla rodzin z dziećmi: są foteliki do karmienia, plac zabaw, trampolina, piłkarzyki, ping-pong i masa planszówek.
Gospodarze są bardzo sympatyczni, pomocni, tak samo cała obsługa: dzięki nim panuje swobodna atmosfera, każdy czuje się mile widziany - ze zwierzakami włącznie :)
Na pewno tam wrócimy.

Dziękujemy, 217agnieszkas
Zrecenzowano: 18 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Na magię tego miejsca składa się kilka czynników: urok samej pieczołowicie odnowionej szkoły i terenu wokół; położenie tuż przy jeziorze i pośród urokliwych Mazur Garbatych; podejście właścicieli do gości...A na koniec coś, dla czego warto byłoby tu przyjechać nawet gdyby poprzednich punktów nie było czyli...kuchnia. Śniadania i obiado-kolacje przygotowywane przez samą właścicielkę z lokalnych składników to po prostu uczta, na którą człowiek czeka cały dzień. Miejsce jest także świetną bazą wypadową dla osób, które na codzień wolą ciszę i spokój.

Termin pobytu: kwiecień 2019
Dziękujemy, Gee K
Zrecenzowano: 29 lipca 2018

To było pierwsze miejsce z 4, które zaplanowaliśmy w ramach naszej podróży po wschodzie Polski, pod wymyślona nazwą: Polska wielu kultur. Było pierwsze terminowo i zostanie pierwsze w naszym rankingu wszystkich czterech miejsc. Kąpiel o 6 rano w jeziorze w samotności, ciszy i spokoju, absolutnie nie-do-zapomnienia kuchnia Pani Ani (!!1) oraz spokój i cisza i dyskrecja tego miejsca. Wrócimy do Was na pewno. :)

Termin pobytu: lipiec 2018
Dziękujemy, Magdalena K
Zrecenzowano: 4 czerwca 2018

Wybór miejsca zainspirowany przez inną osobę, która opisała nam pobyt w pensjonacie na tyle interesująco, że postanowiliśmy nie patrząc na odległość go odwiedzić - siła reklamy szeptanej. I się nie zawiedliśmy, Mazury (Garbate) swoim pięknem przyrody, jeziorami i lasami bronią się same, ale reszta to zasługa Gospodarzy tego siedliska. Gustowna i ciekawa adaptacja starego, przedwojennego obiektu, a w nim wygodne miejsca i wszystko co do dobrego wypoczynku potrzebne (przede wszystkim cisza przerywana jedynie śpiewem ptaków). Na koniec nie można nie wspomnieć o wspaniałych przysmakach kuchni p.Ani, które pozytywnie wzmacniają pamięć o tym nietuzinkowym miejscu - dobrym dla małych i dużych.

Termin pobytu: czerwiec 2018
Dziękujemy, Jerzy J
Zrecenzowano: 13 stycznia 2017 z urządzeń przenośnych

Wybór Starej Szkoły na nasz miesiąc miodowy był najlepszą decyzją, jaką mogliśmy podjąć:) Gospodarze wspaniali, okolica wyjątkowa, pokoje i cały wystrój przepiękny, do tego wyśmienite jedzenie, za każdym razem inne i za każdym razem zaskakujące. Miejsce, do którego będziemy wracać, czas tam płynie wolniej:)

Termin pobytu: wrzesień 2016
2  Dziękujemy, Marzena M