Narodowe Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego
Dobre na rodzinny spacer

Oceniam na 4, gdyż wizyta zaspokoiła moją ciekawość, aczkolwiek jest kilka minusów. Dobre miejsce... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019
Vanalai
Poznań, Polska
Świat, którego już nie ma

Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019
jacekgornicki
Sochaczew, Polska

Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Dobre miejsce na spacer z rodziną w niezbyt upalny dzień. Jest wiele pawilonów z ekspozycjami, jednak obecnie w czasie wakacji, czyli wtedy kiedy mamy więcej czasu, kilka z ich jest niedostępnych, gdyż są w remoncie.

W obrębie muzeum, jest pałacyk, który można zwiedzać wyłącznie o pełnych godzinach.

Wiele eksponatów nie do końca jest opisanych, nie wiadomo do czego służyły, ale z drugiej strony jest tego tak dużo, że towarzyszący mi 9-latek po dłuższym czasie już był zmęczony i zniechęcony, ciągnęło go tylko do żywych zwierząt :P. Są też interaktywne tv, które dodają trochę wizualizacji.

W ramach usług muzeum są jeszcze warsztaty dla zorganizowanych grup. Nie korzystałam, ale oferta wydaje się interesująca.

Są też różne wydarzenia. Kiedyś miałam okazję wziąć udział w zorganizowanym przez muzeum (chyba) weselu w stylu Górków? Było ciekawie.

Ogólnie polecam!

Dziękujemy, Vanalai
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Zwiedziłem kilka podobnych obiektów - skansenów i muzeów. Ten jest inny. Nie tylko dlatego, że większy. Nie ma tu właściwie starego budownictwa wiejskiego, za to jest wieś sprzed lat. Czasem kilkuset, częściej kilkudziesięciu, czasami nawet tylko kilku. Ale to dobrze, że jest takie miejsce, w którym można zobaczyć dawne rolnictwo, uprawę, hodowlę, prace codzienne wsi, rośliny i zwierzęta, narzędzia, przedmioty niezbędne w gospodarstwie, pojazdy i wiele, wiele innych aspektów wiejskich i rolniczych. Całość niezwykle wręcz zadbana, z pietyzmem wyeksponowana, dostępna i opowiadająca niemal swoją historię.
Pochodzę ze wsi i wiele przedmiotów było mi znane, ale też niektóre nie potrafiłem zidentyfikować - tak szybko świat się zmienia, także praca w rolnictwie i użyte narzędzia. Dlatego warto pokazywać kolejnym pokoleniom, skąd bierze się mleko, mięso czy chleb - nie ze sklepu przecież!
Jedyny mankament to brak opisów. Oczywiście obiekty są podpisane, czasem nawet bardzo szczegółowo, ale niekiedy brak informacji bardzo banalnych, np. że wóz ma dyszel, orczyk, rozworę, dennicę, przodek, tyłek, sztelwagę, kłonicę, że koń nosił chomąto, kantar, naszelnik, uzdę, że koła były na buksach...
Kto jeszcze zna, kto jeszcze pamięta te i inne pojęcia.
Muzeum godne polecenia.

Dziękujemy, jacekgornicki
Zrecenzowano: 15 kwietnia 2019

Zupełnie inne miejsce, niż podobne muzea. Można tu spędzić cały dzień. Liczne pawilony z różnymi tematycznymi ekspozycjami. Nowo zaaranżowane wystawy robią duże wrażanie. Miłośnicy zwierząt znajdą tu stajnie, obory i kurniki. Miłośnicy techniki maja tu raj: kombajny, traktory, samoloty itd. Do tego na terenie restauracja z regionalną kuchnią.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
Dziękujemy, Dario T
Zrecenzowano: 17 września 2018

Muzeum w Szreniawie, to miejsce szczególne o czym przekonałam się dnia 16 września 2018 roku na imprezie plenerowej. Nie spodziewałam się tylu atrakcji i wspaniałych wydarzeń. Szczególnie urzekła mnie rekonstrukcja mieszkania kierownika Gorzelni utrzymana w klimacie lat 50-dziesiątych. Miałam wrażenie, że rzeczywiście przeniosłam się w czasie do domu mojej babci.Każdy detal niesamowicie dobrany i przemyślany. Pani przewodnik, to osoba z pasją i zaangażowaniem.To miejsce do którego warto wrócić.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Ewa S
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Duży szacunek dla ludzi, którzy tam pracują. Utrzymanie sprzętów, nawet niektórych na chodzie, jak i tradycyjny już teraz rzadko spotykany chów zwierząt to ogromny wysiłek. Rewelacyjne miejsce gdzie można wrócić do tak całkiem niedawnych czasów jak i tych dużo odleglejszych. Dla dzieci świetna zabawa jak i lekcja historii. No i świetnie przygotowane festyny na których choć raz warto być. Z całego serca polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Szymon K