Oslo
Park słaby, ale te rzeźby!

Park nie robi wrażenia: kilka alejek wśród trawników i drzew. Jednak niezwykłe, dość odważne... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
wr0clawianin
Wrocław, Polska
Dzieło geniuszu

Zrecenzowano: 3 maja 2019
Tomek0873
Gdynia, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (5 026)

Zrecenzowano: 3 maja 2019

Park którego główną atrakcją jest 212 rzeźb Gustawa Vigelanda. Genialna analiza stadiów ludzkiego życia. Myślę, że każdy jest w stanie znaleźć rzeźbę o której może powiedzieć: kurczę to ja, ja i moja druga połowa, my i nasze dzieci, nasze dzieci. Tym bardziej, że pokazują one zarówno piękno jak też brzydotę ludzkiego ciała. Biorąc pod uwagę, że równie realistycznie co młodość i dojrzałość pokazana jest też starość to przed niektórymi posągami nachodzi człowieka refleksja: czy to ja za 10, 20, 50 lat? Trudno mi sobie przypomnieć, żeby coś poruszyło mnie pod kątem własnego przemijaniem tak jak wizyta w Parku Vigelanda. No mówiąc szczerze wcześniej w ogóle się nad tym nie zastanawiałem.
Niezależnie od tego jest to świetne miejsce na spacer nawet w niezbyt ładną pogodę. Co więcej im mniej ludzi tym łatwiej podelektować się kunsztem Vigelanda i niezwykła atmosferą tego miejsca.
Trochę w życiu już obejrzałem, ale Park Vigelanda wdarł się do mojego osobistego TOP5. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Tomek0873
Zrecenzowano: 23 kwietnia 2019

Świetne miejsce na spacer w słoneczny dzień. Spora przestrzeń parku miejskiego jest wystawą rzeźby jednego artysty. A rzeźby te są naprawdę specyficzne. Każdy znajdzie coś dla siebie. A ukształtowanie terenu sprawia, że malownicza okolica bardzo sprzyja rozmyślaniom, rozważaniom i wypoczynkowi. Absolutnie cudne miejsce. I za darmo! Gorąco polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
Dziękujemy, Leta W
Zrecenzowano: 28 stycznia 2019

Rzeźby robią wrażenie, zwłaszcza te z drzewami. Z miejsca, gdzie znajduje się obelisk jest niezły widok na miasto. Przyjemna atmosfera, fajne miejsce na spacer. Jedyny problem to śliska nawierzchnia zimą, bo posypana grysikiem ziemia z zamarzniętym śniegiem (lodem czasem) nie nadaje się do bezpiecznego chodzenia, ale to problem całego Oslo mam wrażenie...

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, Marcin H
Zrecenzowano: 24 stycznia 2019

Niesamowite, nagie rzeźby jednego artysty w ogromnej ilości na terenie wielkiego, pięknego parku robią ogromne wrażenie!! Atrakcja z serii "must be"! :)

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, Grasantka
Zrecenzowano: 2 października 2018 z urządzeń przenośnych

Piękny ogród wraz z wspomnianymi rzeźbami a do tego piękny staw po prawej stronie ogrodu. Warto wstąpić

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, 30sierpien