Fajny punkt widokowy plus odrobina polskiej historii

Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019
mimarko007
Piękna panorama Wiednia

Zrecenzowano: 1 kwietnia 2019
koliberos
Świętokrzyskie, Polska

Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Na pewno punkt obowiązkowy dla Polaków, jak już pisano wyżej. Okolica bardzo ładna, dobra na odpoczynek, spacer. Piękny widok na Wiedeń. Na wzgórzu znajduje się także postument z informacją o odsieczy wiedeńskiej oraz kościół z kaplicą poświęconą Janowi III Sobieskiemu. Na froncie kościoła - tablice upamiętniające polskiego króla, Jana Pawła II i Józefa Piłsudskiego.

Dziękujemy, olgasiw
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Jest niezłe miejsce obserwacyjne, z którego rozciąga się panorama na cały Wiedeń. Na miejscu jest bezpłatny parking, a dodatkowo można się tam dostać w jakieś pół godziny autobusem 38 lub 38 A. Na górze stoi polski kościół, a dookoła kilka sklepów z pamiątkami. Na punkcie widokowym jest kawiarnia i restauracja, niestety dość drogo. Jest to obowiązkowy punkt polskich wycieczek, więc tłumek może być spory. Najlepiej udać się tam rano.

1  Dziękujemy, mimarko007
Zrecenzowano: 1 kwietnia 2019

Miejsce obowiązkowe,tak jak już niektórzy napisali,szczególnie dla Polaków.Zanim rozpoczęliśmy zwiedzanie samego Wiednia,wjechaliśmy na Kahlenberg.Duży parking,sam kościół był zamknięty pozostał nam podziwiać panoramę miasta i okolic.
Wjechaliśmy z drugiej strony góry, a następnie inną drogą bezpośrednio do Wiednia.
Jak można zasugerować zwiedzanie najlepiej zacząć od tego miejsca.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
2  Dziękujemy, koliberos
Zrecenzowano: 13 stycznia 2019

Kahlenberg zachwyca nie tylko fantastyczną panoramą na Wiedeń i Dunaj, ale także polskim akcentem, czyli kościołem zbudowanym na wzgórzu, gdzie krzyżują się drogi Jana III Sobieskiego, Józefa Piłsudskiego oraz Jana Pawła II. Aż serce rośnie z dumy, że jest się Polakiem.
Na Kahlenberh można łatwo dojechać autobusem. Na miejscu warto usiąść w jednej z restauracji i rozkoszować się widokiem pijąc spritz.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Anowska
Zrecenzowano: 19 września 2018

To miejsce jest szczególne dla Polaków tu każdy czuje dume że jest Polakiem. Z tego wzgórza Sobieski przegonił Turków z Wiednia ,tu modlił się nasz papież a i Piłsudski zasłużył się. Z tego miejsca jest przepiękny widok na cały Wiedeń.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Beata Ł