Barokowy Zespół Pałacowy

Górny i Dolny oraz 21

Zrecenzowano: 29 lipca 2019
Ilona Ł
Kraków, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (16 654)

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Miejsce konieczne do zwiedzenia. Jeden dzień nie pozwolił mi na jego zwiedzenie. Architektura tych obiektów przepiękna. Do tego ogrody z różnorodną roślinnością. W górnym pałacu przepiękna galeria obrazów. Jest tu możliwość zobaczenia największej na świecie kolekcji dzieł Gustawa Klimta w tym tzw. złote obrazy: Pocałunek i Judyta.

1  Dziękujemy, HARAAM
Zrecenzowano: 29 lipca 2019

Ja rozłożyłam sobie Belweder na 2 dni. W pakiecie biletowym można wejść do 3 miejsca, a dodatkowo obowiązkowo trzeba zaliczyć darmowy ogród botaniczny a także już płatny - ogród alpejski. Pozostała część ogrodów jest bezpłatna i można znaleźć zacienione alejki. Belweder jest otoczony murem i trzeba wiedzieć, gdzie jest wejście gdyż wycieczka wokół muru zajmuje czas. W jednej części mamy wystawę Klimta, w innej sztukę średniowiecza a w 21 sztukę nowoczesną. W sali z Klimtem jest zainstalowana aparatura śledząca natężenie odwiedzających i jest to najbardziej zatłoczona część muzeum. Wejście do muzeum jest płatne a wejście do Upper Belvedere (tam gdzie Klimt) jest na konkretną godzinę. Ja miałam wejście za 20 minut. Lower Belvedere to nie tylko wystawa sztuki (w tym wystawy specjalne w Oranżerii), ale także wejście do odrębnych ogrodów oraz stajni. Pomiędzy nimi jest cudowny park z fantastycznymi fontannami.

Dziękujemy, Ilona Ł
Zrecenzowano: 22 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Oczywiście jest tam wiele innych dzieł sztuki i sam pałac i ogród są przepiękne, ale ja tam poszłam dla Klimta. I nie zawiodłam się. Jeśli kochasz średniowieczne malarstwo czy sztukę współczesną to to jest miejsce dla ciebie. Muzeum składa się z trzech budynków i taki bilet najbardziej opłaca się kupić. W muzeum można robić zdjęcia.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, RecenzjeAgnieszki
Zrecenzowano: 7 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Fajna opcja na spokojny spacer po fajnym parku.. Cisza, spokój, dużo ławek. Można spokojnie spędzić tu godzinkę lub dwie

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Gwiazdeczki
Zrecenzowano: 7 kwietnia 2019

W moim odczuciu dolny belweder nie jest wart swojej ceny. Opcja dla koneserów sztuki. Większość ekspozycji to niepowiązane z belwederem wystawy tymczasowe. Tylko kilka komnat było wartych uwagi i trzeba przyznać, że komnaty były piękne w szczególności komnata marmurowa - cudeńko. Reszta komnat wykorzystywana jest do niekoniecznie ciekawych wystaw tymczasowych. Dlatego polecam zwiedzać tylko górny belweder z audio guidem. Dolny można spokojnie zwiedzać bez audio guide'u.
Koszt zwiedzania obu belwederów to 22euro

Plusy:
- górny belweder
- miła i pomocna obsługa muzeum
- obraz "pocałunek Klimta"

Minusy:
- nieciekawe wystawy tymczasowe w dolnym belwederze
- audio guide - brak polskiej wersji
- bardzo drogi audio guide dla belwederu górnego i dolnego dla jednej osoby to koszt 7euro. Moim zdaniem kompletnie nie warty swojej ceny.
- by wypożyczyć audio guide należy zostawić w zastaw dowód osobisty (ID)
- brak audio guide w języku polskim
- w przypadku zwiedzania z audio guidem
- brak podpisów w miejscu zwiedzania, który numer należy odsłuchać z audioguide. Trzeba cały czas śledzić papierową mapkę. W moim odczuciu audio guide jest nie
najlepiej zorganizowany.
- drogo