Góra Żar

Piękne widoki, dużo atrakcji od skakania ze spadochronem po lot paralotnią. Niezapomniane przeżycia... Przeczytaj więcej

289joannag
Sosnowiec, Polska
Piękne widoki

Pod górkę można wyjechać kolejką, samochodem lub wyjść po drodze asfaltowej. Idzie się w otoczeniu... Przeczytaj więcej

Anna K

Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Pojechaliśmy z dzieckiem ttlko ze względu na tramwaj na górę. Infrastruktura gastronomiczna słaba, ceny wysokie, korek na parking - duży, atrakcji dla 2-latka brak. Takie miejsce do odwiedzenia raz w roku.

1  Dziękujemy, Sabina1234567
Zrecenzowano: 2 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Cudowne miejsce na mapie Polski mało uczęszczane przez turystów.Cudowne widoki i pyszne lody.Warto sie przejechać i zobaczyć wszystko na własne oczy.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Zahoryzont
Zrecenzowano: 22 lipca 2019

Zrobiliśmy 350 km a Warszawy aby odbyć lot paralotnią. Wcześniej potwierdzaliśmy telefonicznie warunki do skoku z przedstawicielem firmy Albatros.
Jestem mocno rozczarowana, bo w opisie firmy lot powinien trwać od 10 minut wzwyż. Tymczasem mój trwał jakieś 2-3 minuty. Panowie instruktorzy bardzo spieszyli się aby zdążyć wykonać wszystkie loty z kolejki ( było opóźnienie około 1,5 godziny). Ponadto pomimo ze skakałam dosłownie w tym samym czasie co mój partner, mój instruktor wybrał lepszy dla siebie, a gorszy dla mnie kierunek lotu ( był na dole umówiony z innymi instruktorami na posiłek w drodze powrotnej pod skocznię). Dla mnie z kolei to był dodatkowy koszt dowozu pod skocznię - 20 zł.
Generalnie sam pomysł na lot paralotnią doskonały, zaś poziom obsługi - kiepski.
Cały wyjazd kosztował nas na 1 osobę 470 zł bez wyżywienia ( w tym nocleg), a przyjemność trwałą około 3 minut:(

Dziękujemy, Klaudia K
Zrecenzowano: 12 lipca 2019

Generalnie na szczycie nie ma robić. Typowa góra do odfajkowania (wjechania, wejścia) i zejścia. Moim zdaniem zmarnowano potencjał tej góry.

1  Dziękujemy, krkmario
Zrecenzowano: 25 czerwca 2019

Z góry można podziwiać piękne widoki. Jest kilka budek z jedzeniem i z lodami. Bardzo fajne miejsc na relaks w niedzielne popołudnie :)

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, K P