Twierdza

warto

Zrecenzowano: 31 lipca 2019
snd0cff
Kraków, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (7 946)

Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019

Twierdza chroniąca Helsinek od strony morza. Jest położona na urokliwych wysepkach połączonych mostami. Można sie dostać na nią promem z Helsinek. Ciekawą atrakcją jest łódź podwodna umiejscowiona przy nabrzeżu, widoczna z przepływających promów.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
2  Dziękujemy, marcins421
Zrecenzowano: 31 lipca 2019

byliśmy tylko jeden dzień w Helsinkach ale nie chciałem ominąć tej wyspy i spokojnie kilka godzin na nią poświęciliśmy. Fajne miejsce do pospacerowania, odpoczynku, piwka i zrelaksowania się. Polecam :)

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, snd0cff
Zrecenzowano: 1 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo fajne i ciekawe miejsce. Dotrzeć można promem za 4:60€ z portu. Na miejscu są muzea ale nie trzeba ich zwiedzać. Warto przeznaczyć conajmniej pół dnia na obejście całej wyspy. Znajdziemy tam piękne widoki. Jest tez miejsce do kąpieli, płac zabaw, bezpłatne toalety.

Dziękujemy, 549jadwigaj
Zrecenzowano: 20 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Wycieczka na minimum 2 godziny.
Dla lubiących fortece, marynistykę, militaria, urokliwe miejsca, widoki oraz promy.
Na wyspę płynie się promem zbudowanym w stoczni marynarki wojennej w Gdyni. :-)
Na wyspie kilka atrakcji.
Szczególnie polecam łódź podwodną.
My byliśmy ok. Godziny 16 w tygodniu.
Nie czekaliśmy w kolejce do promu.
Na wyspie nie było tłumów.
Do łodzi podwodnej brak kolejki.
W zasadzie zwiedzalismy sami.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, jaros_awg873
Zrecenzowano: 3 lutego 2019

Każdy odwiedzający Helsinki powinien znaleźć czas i popłynąć na wyspę Suomenlinna. Na wyspie tej znajduje się twierdza, która w swoim czasie broniła dostępu do miasta. Jest to świetnie zachowana grupa fortyfikacji, którą można zwiedzać. W obrębie twierdzy znajdują się liczne muzea, które nawiązują do historii tego miejsca. Poza tym, miłośnicy Bałtyku mogą podziwiać morze z licznych punktów widokowych. Dotarcie na wyspę nie jest problemem, gdyż promy tam kursujące są częścią komunikacji miejskiej miasta.

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
1  Dziękujemy, 841tomekm