Super

Jedno z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Z daleka nie robi wrażenia, ale z bliska już tak... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano dzisiaj
piotrm398
Łódź, Polska
Północna Wenecja.

Zrecenzowano: 22 maja 2018
zabayon
Szczecin, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (6 128)

Zrecenzowano: 22 maja 2018

Jedno z głównych miejsc do zwiedzenia. Bardzo ładny budynek i okolica, obok kawiarnia i kiosk z różnymi napojami i widokiem na promenadę. Dobre miejsce, żeby wyruszyć na dalsze zwiedzanie, bardzo blisko dworca centralnego. Na rogu restauracja, ale tam nie byliśmy.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
1  Dziękujemy, zabayon
Zrecenzowano: 30 kwietnia 2018 z urządzeń przenośnych

Myślę, że połowa sukcesu to dobry przewodnik, który oprowadza grupę po obiekcie. Nam trafił się świetny - nie zarzucał nas zbyt dużą ilością dat i suchych faktów, ale skupił się na ciekawostkach, które zainteresowałby każdego.
Wycieczki prowadzone są w języku angielskim, ale myślę, że nawet nie rozumiejąc języka, warto jest odwiedzić ratusz i pooglądać jego piękne wnętrza, które sprawiają wrażenie starszych niż z początku XX wieku (ale taki był zamysł architekta). Miejsce to naprawdę robi wrażenie. Wycieczka trwa ok 45 minut

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2018
Dziękujemy, aleksandrab72
Zrecenzowano: 9 lipca 2017 z urządzeń przenośnych

Jak dla mnie jedno z najładniejszych miejsc w Sztokhomie, piękny dziedziniec i płac przed ratuszem od strony nabrzeża. Ładny widok na inne wyspy

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
Dziękujemy, marzenawoj
Zrecenzowano: 21 czerwca 2017

Piękny okazały budynek w z dwóch stron otoczony przez Riddarfjärden zbudowany na początku XX wieku znany choćby z uroczystych przyjęć wydawanych na cześć laureatów Nagrody Nobla a jednocześnie będący funkcjonującym ratuszem. W środku wiele pięknych sal dekorowanych w różnych stylach .

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
1  Dziękujemy, mediterania_1
Zrecenzowano: 16 czerwca 2017

Na wstępie chciałbym zaznaczyć,że ze względu na ograniczoną ilość czasu nie zwiedzaliśmy wnętrza. Nasza wizyta w Ratuszu ograniczała się do krótkiego zwiedzania dziedzińca i ogrodu przylegającego bezpośrednio do budynku(doskonałe miejsce,w którym można zrobić ciekawe zdjęcia). Naszym głównym celem była wspinaczka na wieżę. Koszt wejścia/wjechania na wieżę wynosi niewiele bo 50 koron.Jest jednak przysłowiowy haczyk. Wejścia odbywają się co 40 min, a jednorazowo sprzedawane jest tylko 30 biletów. Kasa znajduję się przy wieży i otwarta jest od 9 rano, na dziesięć minut przed pierwszą grupą. Będąc na miejscu około 9 15 udało nam się kupić bilety na 9 50. Niemniej jednak radzę zakupić bilet jak najwcześniej,gdyż można kupić wejściówkę tylko na ten sam dzień,a rano mamy jeszcze szansę na wybór odpowiadającej nam godziny. Przed rozpoczęciem zwiedzania pracownik obsługujący zwiedzających informuje nas o opcjach dotarcia na górę(schody lub winda). Osobom czujących się na siłach zdecydowanie polecam schody gdyż winda mieści tylko 5 osób,poza tym i tak nie jedzie na sam szczyt. Spacer po schodach zajął nam około 8 min. Widoki na szczycie wynagradzają wspinaczkę. Rozciąga się przed nami panorama całego miasta i wspaniały widok na Gamla Stan. Zdecydowanie polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
Dziękujemy, Bagieta397