Kto chciałby zobaczyć okręt podwodny?

Ja chciałam - i dlatego, mimo że czasu na zwiedzanie Karlskrony mieliśmy niewiele, ranek... Przeczytaj więcej

Magdalena E
Gdynia, Polska
Polecam

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019
Nomad828357

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ważna atrakcja w Szwecji. Bardzo ciekawe eksponaty, dużo atrakcji, można tam spędzić kilka godzin bez nudy. Kuchnia przy muzeum w przystępnych cenach i bardzo smaczna. Gorąco polecam

Dziękujemy, Nomad828357
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019

Karlskrona jakkolwiek ładne, zadbane miasto, jednak nie ma zbyt wielu miejsc do zwiedzania. Myślę, że bardzo dobrym pomysłem będzie odwiedzenie muzeum morskiego. Duże, nowoczesne, trochę multimediów. Można obejrzeć wrak statku, to podobało mi się najbardziej. W sklepiku muzealnym można kupić magnesy z napisem muzeum morskie - dla kolekcjonerów idealna sprawa.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, ksantypa2016
Zrecenzowano: 26 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Zwiedzanie Karlskrona polecam zacząć właśnie od tego muzeum, które swoją drogą jest fenomenalne... i bezpłatne! Jednak polecam zwiedzanie z przewodnikiem, który przybliży nam wyjątkowy, morski charakter miasta i wszystkie jego "smaczki". Poza tym w muzeum jest świetny bar mleczny z smacznym lokalnym jedzeniem w wersji płacisz raz - jesz ile chcesz ;).
PS: Nie zapomnijcie zwiedzić nieco odizolowanej łodzi podwodnej!

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Ania_Gralewska
Zrecenzowano: 22 lipca 2019

Absolutnie obowiązkowy punkt programu w trakcie pobytu w Karlskronie.

Duża powierzchnia, mnóstwo eksponatów, różnorodne wystawy - i prawie wszystkiego można dotknąć, spróbować, zobaczyć z bliska.

Atrakcji jest mnóstwo: wewnątrz muzeum makiety okrętów, obrazy, interaktywne sale, sale projekcyjne, zejście pod poziom morza (i obserwacja podwodnego świata), gigantyczna łódź podwodna (do której można wejść i zobaczyć, jak wygląda od środka)... Spokojnie 3 godziny oglądania.

Na zewnątrz dodatkowo 3 okręty, na które również można wejść i zwiedzić.

Co ciekawe, wstęp do muzeum jest bezpłatny.
Na terenie obiektu znajduje się restauracja - "szwedzki stół" to koszt 120 SEK od osoby, jeść można do woli.

Bezpośrednio obok muzeum niewielka plaża miejska - można odpocząć lub popływać w morzu.

Dziękujemy, kaczordonald64
Zrecenzowano: 29 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Muzeum morskie to obowiązkowy punkt programu wizyty w Karlskronie, ale tu nie wieje nudą. Super podwodny tunel, ekstra łódź podwodna do zwiedzania i bardzo smaczny obiad.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Karolina S