Marathonisi (Turtle Island)
Marathonisi

Byliśmy na wycieczce z Magic Tours, 25€ ( żółwie , Marathonisi i Cameo ) Wyspa bardzo ładnie się... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 1 września 2019
sylwiaos
Gdynia, Polska
Plażowanie.

Plaża piękna. Nie dużo miejsca gdyż teren zagrodzony. Ale woda piękna dość kamienista ale widok... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 15 lipca 2019
Siksta01
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 693)

Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Byliśmy na wycieczce z Magic Tours, 25€ ( żółwie , Marathonisi i Cameo )

Wyspa bardzo ładnie się prezentuje z daleka
Plaża sama w sobie nie nadaje się do długiego leżenia czy opalania. 90% plaży znajduje się za sznurkiem i należy do żółwi - w końcu to ich wyspa. Dla odwiedzających zostaje wąski pasek przy brzegu , może na długość ręcznika.
Przez mała ilość miejsc wydaje się ze na plaży znajdują się tłumy.

1  Dziękujemy, sylwiaos
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Najgorzej wydane 30euro w życiu. Statek był tak full, że w pewnym momencie musieliśmy przechodzić na tyły bo nie mógł ruszyć. przez 3h staliśmy scisnieci,bo nie było gdzie usiąść.. Nie polecam!

1  Dziękujemy, Madaria123
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019

Chciałbym powiedzieć coś pozytywnego na temat tej wycieczki ale w wydaniu itaki była to żenada. Zapakowano nas na statet w tylu ludzi, że cała drogę musieliśmy stać i ocierac się o ludzi. Powiedziano nam że dla nas jest to korzystne, że jest nas tylu chociaż mieliśmy płynąć na początku dwoma statkami. Szukaliśmy żółwia poczym rozpoczęła się walka pomiędzy kapitanem naszej Łodzi i mniejsza łódka kto bliżej podplynie. Żółw przez chwilę poplywal i zakopal się w piasku. I to by było na tyle. Na pocieszenie poplynelismy na chwilę pod jaskinie wodne 15min na pływanie. Potem na wyspę żółwi na 45min, gdzie nie było gdzie stanąć bo było tyle ludzi. Dzicz dzicz dzicz i komercja. To wszystko za jedyne 30 euro na twarz za 3 godziny. Przed wycieczka widziałem żółwia w porcie i jestem jedynie z tego zadowolony. Wydaje mi się ze grecy robia atrakcje z byle czego i trzecia na tym kasę a nie jest to nic szczególnego. Nie polecam.

1  Dziękujemy, Francisrun
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Na wyspie byłem dwukrotnie, pierwszy raz sam wypożyczoną motorówką a drugi raz z wycieczką. Wysepka jak wysepka niczym nie zachwyca, dużo ludzi, słaba plaża, trochę ideologi o żółwiach. Generalnie 30 min i powinno się wracać bo nie ma co robić, no chyba że ktoś lubi leżeć na piasku w maszynie turystycznej. Widoki ładne, woda czysta, miejsca lęgowe żółwi Kareta. Czy bym komuś polecił ....chyba nie...

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, 920dariuszp
Zrecenzowano: 23 lipca 2019

Wyspa najlepiej prezentuje się z daleka: można tu zobaczyć kontur żółwia i to tyle. Na piaszczystym skrawku kilka miejsc lęgowych w głębi oddzielonych sznurkiem. W wodzie nic nie ma, z porównaniu do innych wysepek Zakynthos powiedziałabym nawet że woda jest brudna. Żółwie podpływają tu nocą i poza sezonem. Przy brzegu pełno łódek, dla turystów pozostaje paseczek plaży w pełnym słońcu. Atrakcja to dwie łódki na których można kupić lody czy sałatkę. Za dużo ludzi na skrawku piasku. Wyspę lepiej zobaczyć z oddali, a na żółwie wybrać się w pobliże plaży będącej rezerwatem między Laganas i Kalimaki. W Agios Sostis też spotkaliśmy w wodzie żółwie.

Dziękujemy, Małgorzata P