Zapisz
Zapierające dech widoki

Przepięknie usytuowane ruiny bizantyjskiej twierdzy. Nazwa "Zamek Anioła" nie jest przypadkowa... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2020
Krzysztof P
Łódź, Polska
Ruiny, ale jakie :)

Historii obiektu nie będę powielać, jest opisana we wszystkich recenzjach, a najlepiej poczytać o... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 25 października 2019
Adam D
Cieszyn, Polska

Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Angelokastro, czyli zamek Aniołów, zbudowany został na najwyższym wzgórzu w okolicy Peleokastritsy. To jeden z najważniejszych zamków bizantyjskich w całej Grecji. Pochodzenie jego nazwy jest niejednoznaczne. Jego zadaniem była obrona przed najeźdźcami atakującymi od Morza Adriatyckiego. W obrębie zamku znajduje się kościół, a także skalna kaplica oraz wieże i inne zabudowania.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, szymaacm
Zrecenzowano: 23 czerwca 2019

Gdy tylko dopisuje bezchmurna pogoda to warto wybrać się na ten zamek.
Podjeżdżając do zabytku było piękne słońce, udało nam się zrobić cudne zdjęcia. Po 15 minutach naszły takie chmury, że widoczność była minimalna.
Widoki warte wejścia i zakupu biletu.
Najlepiej przyjechać chwilę przed otwarciem, nie ma jeszcze zbyt dużo turystów.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Judyta B
Zrecenzowano: 6 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Pod samą atrakcję można podjechać autem, przed wejściem kupujemy bilet i zwiedzamy. Czeka nas wejście na górę, ale nie jest trudne, większość trasy jest po schodkach i w cieniu. Angelokastro jest usytuowane na urwisku, a stamtąd rozpościerają się niesamowite widoki na wyspę. Znajduje się tam, również, malutka kapliczka. W słoneczne dni, niemal zawsze, można dostrzec zabudowania stolicy, oddalonej o 25 km od zamku.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, minka8211
Zrecenzowano: 17 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Zwiedzałem w maju , pogoda po paru dniach deszczowych w końcu ładna . Wyjście to około 13 pięter , widok z zamku zapiera dech , ale lepiej mieć minimum sportowe buty . Według mnie najładniejszy widok na wyspie . Polecam biuro salatkapogrecku- dzięki nim niezapomniane widoki

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, andrzejm543
Zrecenzowano: 27 września 2018 z urządzeń przenośnych

Autem można podjechać praktycznie pod samą atrakcję, wejście zajmuje nie więcej niż 7-10minut i jest łatwe . Z góry roztacza sie piękny widok i on tu jest najciekawsze bowiem z samego zabytku nie ostało sie zbyt wiele.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, tomek8359