“Bardzo polecamy!”
Plateia — recenzja

Plateia
Nr 77 wśród 537 Restauracje (Chania)
Opcje wyżywienia: Po godzinach
Opcje wyżywienia: Po godzinach
Zrecenzowano 24 września 2018 z urządzeń przenośnych

Byliśmy w tej restauracji dwukrotnie i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zjedliśmy grilled fresh calamar, lamb kleftiko i sea food plate dla dwojga. Dania były smaczne, wielkość porcji i ceny bardzo dobre, obsługa również. Do zjedzenia przekonał nas kelner, który zrobił to kulturalnie, a nie był nahalny jak inni naganiacze w Chanii. Na deser na koszt restauracji otrzymaliśmy brownie z lodami, a zadrugim razem mus czekoladowy, do tego butelka raki. Bliskość morza i widok to kolejny, ogromny plus tego miejsca, więc podsumowując: wielkie TAK!

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Ola H

Zrecenzowano 26 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Do restauracji trafiliśmy przypadkiem w trakcie spaceru po starym porcie. Do odwiedzenia restauracji zachęcił nas bardzo miły ale nie nachalny kelner. Na wstępie otrzymaliśmy dużą butelkę wody i Raki. Na nasz talerz owoców morza dla dwojga nie musieliśmy zbyt długo czekać, okazało się że pomimo wielkiego głodu, jedzenia z naszej porcji zostało spokojnie dla jeszcze jednej a nawet dwóch osób (a lubimy dobrze zjeść ;) ). Do tego otrzymaliśmy talerz sałatki kreteńskiej oraz talerz belgijskich frytek. W restauracji spędziliśmy 2,5 godziny. Było tak przyjemnie, do tego cały czas walczyliśmy z olbrzymią porcją różności z morza przy jednoczesnym podziwianiu pięknych widoków. Na koniec otrzymaliśmy jeszcze jedną butelkę wody oraz kolejne raki,a na deser, kelner zaserwował nam arbuza. Za całość zapłaciliśmy 26€, czyli za talerz dla dwojga. Raki oraz deser były gratis!Co bardzo miło nas zaskoczyło. Obsługa jest sympatyczna i serdeczna, a jedzenie wprost przepyszne. Gorąco polecamy to miejsce każdemu! :)

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, OlgaM3328
Zrecenzowano 15 października 2017 z urządzeń przenośnych

Podczas tygodniowego pobytu odwiedziliśmy to miejsce trzykrotnie.
Miła i pomocna obsługa, przyzwoite ceny, duże porcje.
Zupa rybna najlepsza jaka jadłam!!!

Termin wizyty: październik 2017
Dziękujemy, Olka P
Zrecenzowano 26 września 2017 z urządzeń przenośnych

Ryba cod z frytkami wysmienita, zero ości, aparol spietz jest ale bez rewelacji. Na wyjście zostaliśmy poczęstoweni rakiją. Przyjemna obsługa, jeden z kelnerów operuje we wszystkich językach. Gorąco polecam!

Termin wizyty: wrzesień 2017
Dziękujemy, 337_ukaszk
Zrecenzowano 9 lipca 2015

Znakomicie zlokalizowana restauracja, w starym porcie Chania, tuz za galerią w nieczynnym już meczecie, z otwartym widokiem na cudownie lazurowe morze i latarnię morską oraz całkiem miły kawałek weneckiej dzielnicy miasta.
Osobliwością tego miejsca jest niezwykle sympatyczna atmosfera - greccy kelnerzy próbują mówić po polsku i nawet się to im udaje. A wszystko dzięki koleżance, pracującej w restauracji od kilku lat kelnerce, pani Izie - sympatycznej Polce, która ma czas dla każdego gościa, a Polaków w szczególności.
Menu jest zapisane również po polsku, z dobrym wyborem różnych dań w różnej cenie. Generalnie niedrogo i dobra grecka kuchnia.Na deser od firmy pucharek lodów i 200 ml raki. Sympatyczne! Polecam Chanię - piękne miasto, dawna stolica Krety i tę przemiłą restaurację, o każdej porze dnia, a w szczególności wieczorem.
Romantyczne miejsce i wyborne jedzenie na pewno zadowolą najbardziej wybrednych.

Termin wizyty: czerwiec 2015
Dziękujemy, Dana R

Plateia — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Platanias, Prefektura Chania

Byłeś(-aś) w Plateia? Podziel się wrażeniami!