Ogolnie jesteśmy zadowoleni z pobytu. Zacznę od dlatego za co odjelam punkcik. Po pierwsze za umieszczenie nas z małym dzieckiem w bungalowie zaraz za scena do animacji. Animacje kończą się ok 23. Młody chciał spać koło 22 ale nie szło go położyć bo ciągle narzekał że mu przeszkadza muzyka. Ofertę na wrzesień 2019 kupiliśmy w sierpniu 2018 wiec cóż. Byliśmy pewnie jednymi z pierwszych na te terminy można było nas na pewno umieścić w bungalowie w ogrodzie. Drugie pół punkta za monotonnosc jedzenia. Fakt wybór jesy spory ale tak na prawdę tylko na kolacje. Na obiady raczej jedno zmienne danie a reszta powtórka. Hotel 4 *choć wg mnie bardziej 3. Poprzednio byliśmy w hotelu 3 * i miał większa ofertę posiłków. Ale przyznać trzeba że jedzenie smaczne. A widok z tarasu cudowny.

Pokoje czyste jak wyżej pisałam wg mnie bardziej na standard 3*. Czysto codziennie sprzątane i wymieniane ręczniki. U nas nawet jak zapomniałam zostawić napiwku. I tu małe ale bo jednego dnia pani sprzątaczka weszła do pokoju pomimo wywieszenia kartki "nie przeszkadzać".

Okolica spokojna na miejscu dobrze zaopatrzone sklepiki gdzie można kupić dużo pamiątek w super cenach. Do plaży kawałek my chodziliśmy tam tylko na zachody słońca.

Animacje nudne. Panie nie bardzo rozumieją że oprócz Anglików są dzieci też z innych krajów i nie bardzo potrafily pokazać dzieciom zasady zabaw. W sumie tylko ostatni wieczór sobota gdzie był pokaż tradycyjnych greckich tańców był dość intesujacy.

No i w wieczór bbq była fajna grecka muzyka my akurat byliśmy tego dnia na calodniowej wycieczce więc z samego bbq nie korzystaliśmy.

Basen w sam raz czysty.

Drinki w barze jak dla mnie za mocne. Doadkowo płatne też ochydne jak dla mnie. Tak nie dobrego mohito w życiu nie piłam a całe 6. 5 euro kosztowało.

Obsługa miła i pomocna. Choć nie wiem z jakiego powodu musiałam się upomniec o bransoletki.

Do końca pobytu można korzystać z hotelu nawet po wymeldowaniu

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Agnieszka C

Hotel przyjemny, bardzo spokojny. Okolica również spokojna, wokół raczej nie ma atrakcji. Kawałek do morza, ale spacer całkiem przyjemny - dla leniwców kursuje bezpłatny bus hotelowy. Animacje średnie, codziennie to samo, w tej samej sekwencji. Animatorzy zachęcają do zabawy, ale tej zabawy jest raczej mało i raczej słabej jakości, zależy co kto lubi. Pokoje sprzątane codziennie, w naszym przypadku ręczniki wymienione jedynie po zostawieniu napiwku, łóżko raczej pościelone niż wymieniona pościel. Jedzenia dużo i zawsze można coś dla siebie wybrać, naprawdę nie ma na co narzekać. Nikt nie liczy ani nie patrzy ile jesz, co jesz i ile pijesz. Bransoletki zakładane od razu po zameldowaniu i obcinane dopiero w momencie odjazdu na lotnisko, do samego końca możemy więc korzystać z all. Obsługa nastawiona bardzo przyjaźnie, wszyscy się naprawdę starają, aby umilić pobyt. Same pokoje tez w porządku (mówię o bungalowach), klimatyzacja działa bez zarzutów, telewizor w razie potrzeby też, brak robactwa.

Dziękujemy, Anna B
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Doskonały hotel odpowiedni zarówno na kilkudniowy jak i dwutygodniowy pobyt. Pomimo kilku drobnych niedogodności, polecamy go z całego serca. Ale najpierw o plusach.

Pokój i łazienka czyste, sprzątane codziennie (oprócz niedziel), ręczniki wymieniane również codziennie. Klimatyzacja sprawna.

Jedzenie super. Ci, co narzekają na monotonię, nie wiem, czego oczekują. Kilka rodzajów mięs, ryby i inne owoce morza, dania wegetariańskie, ślimaki, bar sałatkowy oferujący zarówno gotowe sałatki (np. grecka) jak i produkty, żeby stworzyć swoją sałatkę. Pieczywo, na deser owoce (jabłka, śliwki, pomarańcze, arbuzy, melony, grejpfruty) i mnóstwo słodkości (placki, torciki, tarty itp.) oraz lody. Jeśli chodzi o napoje do obiadu i kolacji, trzy rodzaje win, piwo, kilka rodzajów napojów gazowanych, woda niegazowana – jest naprawdę, w czym wybierać. Ale ryby biją wszystko na głowę. Polecam dania, których normalnie nie jemy na co dzień w Polsce (wspomniane ślimaki, królik, jagnięcina) oraz dania greckie (stifado itp.).

Restauracja daje radę, jeśli chodzi o liczbę gości. Nigdy nie było sytuacji, abyśmy musieli czekać na stolik.

Obsługa całego hotelu (począwszy od recepcji, a kończywszy na maître d’hôtel) bardzo uprzejmi, pomocni i służący radą.

Teren hotelowy dość spory. Tuż przy hotelu znajduje się przystanek autobusowy, skąd odjeżdżają autobusy do Heraklionu, Agios Nikolaos oraz kurortu Limenas Hersonisou.

Teraz kilka większych lub mniejszych wad:
- do godziny 23 trwają animacje hotelowe: dla tych (tak jak my), którzy mają małe dzieci i którzy byli ulokowani w bungalowach tuż obok basenu jest to bardzo uciążliwe. Osoby mieszkające w bungalowach ulokowanych dalej od basenu i sceny, na której mają miejsce wieczorne występy, z pewnością nie narzekają na hałas;
- zbyt mało było greckiej muzyki (mam na myśli muzykę puszczaną przy basenie w ciągu dnia); królowała głównie muzyka anglosaska lat 70 i 80.
- wi-fi w bungalowach jest naprawdę bardzo kiepskie – bez przerwy zrywa połączenie. W hotelu, a nawet na przystanku autobusowym przed hotelem było lepsze.

Pomimo tych kilku niedociągnięć polecamy hotel. My będziemy bardzo mile wspominać 10 dni w nim spędzonych.

Wskazówka dotycząca pokoi: Jeśli chodzi o bungalowy, lepiej wybrać, jeśli jest taka opcja, taki, którego balkon nie wychodzi na morze i basen, tylko na ogród.
1  Dziękujemy, Tomasz J
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Bardzo przyjemny obiekt, z wieloma atrakcjami i bardzo dobrą kuchnią. Mieszkaliśmy w bungalowie z widokiem na morze, pokoj duzy i czysty, codziennie sprzątany. Bardzo wygodne łożka, przestronny balkon i akceptowalna łazienka. Mimo iż nasz pokoj znajdowal sie blisko miejsca głownych (glosnych) atrakcji, bylo w nim bardzo cicho. Jadalnia dosc duża z miejscami rownież na zewnątrz. Stoliki sprzatane szybko i sprawnie. Bardzo dobre jedzenie, bogate menu choć często się powtarzało. W przerwach między glownymi posilkami czynny poolbar z przekąskami i fast foodami. Obsługa bardzo miła i pomocna. Wycieczka z Tui, klub Suneo - atrakcje w języku polskim ograniczyły się tylko do odczytania przez belgijskiego animatora powitania w języku polskim z kartki. Drinki w barach bardzo dobre, urozmaicone i wcale nie słabe. Bardzo ładne, wygodne tarasy. Sporo atrakcji, wodny areobik, gry i konkursy, wieczory tematyczne. Dużo leżaków (chociaż te najlepsze zajęte ręcznikami już od 5 rano). Przepiękna roślinność, bardzo zadbane ogrody, mnóstwo kwiatów. Cykady wieczorami aż zagłuszają rozmowy. Głowny basen trochę mały ale w sumie wystarczający, oprócz tego płytki brodzik dla maluszków i troszkę głębszy dla starszych dzieci. Plaża przy hotelu (spacer ciasnymi uliczkami jakieś 10 min) średnia, warto wynająć auto i przejechać się trochę dalej. Miejscowość brzydka, raczej zaniedbana. Mimo to obiekt polecam bardzo, wrócilam zadowolona i wypoczęta.

Dziękujemy, patihan
Zrecenzowano: 12 lipca 2019

Sugerując się bardzo dobrymi opiniami, postanowiliśmy również spędzić 7 dniowe wczasy (23.-30.06) w tym hotelu (rodzina 2 + 2). Wybraliśmy bungalow z widokiem na ogród, bo nie zależało nam na tym by za dopłatą mieć widok na morze. Lot z Wrocławia był planowany o 21.55 ale wystartowaliśmy z godzinnym opóźnieniem, tak że na miejsce dotarliśmy w środku nocy. Przywitał nas miły recepcjonista, po wypisaniu meldunku i zapłacie podatku turystycznego zostaliśmy zaprowadzeni do naszego bungalow, walizki zostały dostarczone do samego pokoju. Zostaliśmy również od razu zaproszeni na powitalną przekąskę by nie kłaść się do łóżka z pustym żołądkiem. Super!
Nasza "szopa" (tak na bungalow mówiła córka :-) ) była w dalszej części przepięknego ogrodu, niedaleko płotu za którym biegnie lokalna dróżka. Jednak niewiele pojazdów tą drogą jeździ więc w pokoju wieczorami i nocą było cichuteńko. To że byliśmy troszeczkę oddaleni od basenu i sceny z animacjami było dla nas plusem, bo chociaż program animycyjny trwał do 23 i nie był wyjątkowo głośny, to u nas nie było już słychać niczego nawet gdy zapragnęliśmy szybciej się położyć. Animacje hoteleowe nie są zbyt nachalne ani wyuzdane, zalicza się do nich w zasadzie tylko gimnastyka basenowa i wieczorne występy. Animatorzy to fajni ludzie mówiący kilkoma językami więc jest bardzo miło. Jak już wiele ludzi pisało, bungalowy porozstawiane są na obszernym i zarazem przepięknym terenie z bujną roślinnością i jest to pewnego rodzaju "grecka wioska" po uliczkach której chętnie spacerowaliśmy, podziwiając piękną roślinność. Bungalow było codzienne sprzątane, nie zaglądałem pod łóżko ani nie przecierałem podłogi białą chusteczką więc nie mogę powiedzieć czy było sterylnie. Normalny i zdrowy człowiek tego w pokoju nie szuka. Klimatyzacja w naszym pokoju była wydajna chociaż trochę hałasowała. Obsługa hotelowa przemiła, pomocna i zawsze uśmiechnięta. Pozdrawiali i żegnali nas czasami po polsku i było to bardzo miłe. Rozmawiają bez problemu po angielsku, niektórzy też po niemiecku lub francusku. Jedzenie na dobrym poziomie, coprawda pewne rzeczy się powtarzały (jak to zazwyczaj w tego typu ofertach bywa) ale zawsze coś można było dla siebie znaleźć . Można kilka razy chodzić na każdy posiłek i nikt nie odnotywuje tego czy któryś pokój już jadł. Miłośnicy warzyw będą z pewnością zachwycenie bo każdego dnia serwowane jest w porze obiadowej i kolacyjnej bardzo dużo najróżniejszych sałatek jak i pojedynczych warzyw, z których można sobie skomponować własną grecką sałatkę z przepysznym serem feta i polewając różnoraką oliwą. Desery są również obfite jednak ekstremalnie słodkie więc radziłbym by nakładać na talerz z rozsądkiem . W restauracji do wyboru jest kilka rodzajów napojów a także wino i piwo którymi można się raczyć do woli.
W głównej restauracji jest także obszerny taras z którego jest piękny widok na morze.
Basen jest wystarczająco duży, zazwyczyj był bardziej pusty niż pełny. Leżaki nie były nigdy zarezerwowane do ostatniego (bo i tam to niestety często ludzie wrzucają na nie ręczniki idąc na śniadanie) więc nigdy nie zdażyła się sytuacja, że nie było dla nas miejsca.
Przy basenie znajdują sie dwa tarasy wraz z barami na których można przesiadywać sącząc drinki, które dostępne są do późnego wieczora i zajadając się czy to gyrosem (w porze obiadowej) czy to ciastami lub lodami. Na terenie hotelu jest również sklepik, w którym można zakupić naprawdę wiele rzeczy i to po niższych cenach niż w sklepie na przeciwko hotelu. W tym drugim można kupić naprawdę wszystko, więc wyprawa po jakieś pamiątki gdziekolwiek indziej nie jest potrzebna.
Jeżeli ktoś chce iść na plażę to polecam Sarantari Beach (jest tam i miejsce dla golasów) to ta, do której idzie się w prawo gdy się patrzy z hotelu w kierunku morza. Maleńkie niezatłoczone plaże na których można również położyć ręcznik, z krystalicznie czystą wodą i małą ilością skał. Buty do pływania w tym miejscu są niekoniecznie potrzebne. Gdy jednak wieje i są fale to tych plaż praktycznie nie ma bo giną pod tymi falami. Plaże na lewo od hotelu tylko odwiedziliśmy na spacerze, dno wyglądało kamieniście więc do wody nie wchodziliśmy. Na plaże, czy te w lewo czy w prawo od hotelu idzie się około 10-15 min. dróżkami prowadzącymi w dół, więc spowrotem analogiczie pod górę ale nie ma tragedii. Nie ma tam chodników więc idzie sie drogą ale ruch jest na tyle mały, do tego te kręte i stosunkowo wąskie uliczki, że samochody czy autobusy nie jadą tam za szybko więc ryzyko potrącenia jest naprawdę nikłe. Na terenie hotelu można pograć czy to na automatach zręcznościowych, czy to w tenisa ziemnego, siatkówkę plażową lub tenisa stołowego.
Przy samy hotelu jak i na każdym kroku jest mnóstwo wypożyczali samochodowych czy skuterowych, quadowych i za rozsądną cenę można pojeździć i pozwiedzać wyspę. Jazda krętymi serpentynami nawet bez konkretnego celu przez „zapomniane przez Boga” wioski jest fajnym przeżyciem. Naprawdę warto. Taka mała informacja: płaci się gotówką lub zwykłą kartą i nie trzeba żadnej karty kredytowej jako zabezpieczenia a tylko dowód tożsamości no i prawo jazdy. Polecam również wycieczki organizowane przez biuro podróży, nibo dosyć drogo ale pełen serwis z przewodnikiem który opowiada mnóstwo ciekawych rzeczy na temat Krety podczas podróży autobusem jak i oczywiście podczas zwiedzania.
Gdy już nadchodzą ostatnie dni pobytu to można przedłużyć odpłatnie swoja dobę hotelową do 18 (trzeba pytać w recepcji czy jest taka możliwość dla naszego lokum), gdy np. odjeżdza się późnym wieczorem. To naprawde fajna opcja bo za niewygórowaną cenę jest się niejako dzień dłużej pełnowartościowym gościem. Najważniejsze jest też to, że po wymeldowaniu zatrzymujemy opaski all inclusive i do samego końca pobytu korzystamy ze wszystkiego (poza pokojem) jak każdy inny gość. Podsumowując: bardzo nam się podobało, innym turystom z naszego „turnusu” również i szczerze polecam to miejsce. Zazwyczaj nie wracamy dwa razy w to samo miejsce ale w tym przypadku chętnie bym to zrobił.

Wskazówka dotycząca pokoi: Bungalow jak najbardziej na tak i to nieważne czy z widokiem na morze czy ogród.
1  Dziękujemy, Marian X