Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Doskonały hotel odpowiedni zarówno na kilkudniowy jak i dwutygodniowy pobyt. Pomimo kilku drobnych niedogodności, polecamy go z całego serca. Ale najpierw o plusach.

Pokój i łazienka czyste, sprzątane codziennie (oprócz niedziel), ręczniki wymieniane również codziennie. Klimatyzacja sprawna.

Jedzenie super. Ci, co narzekają na monotonię, nie wiem, czego oczekują. Kilka rodzajów mięs, ryby i inne owoce morza, dania wegetariańskie, ślimaki, bar sałatkowy oferujący zarówno gotowe sałatki (np. grecka) jak i produkty, żeby stworzyć swoją sałatkę. Pieczywo, na deser owoce (jabłka, śliwki, pomarańcze, arbuzy, melony, grejpfruty) i mnóstwo słodkości (placki, torciki, tarty itp.) oraz lody. Jeśli chodzi o napoje do obiadu i kolacji, trzy rodzaje win, piwo, kilka rodzajów napojów gazowanych, woda niegazowana – jest naprawdę, w czym wybierać. Ale ryby biją wszystko na głowę. Polecam dania, których normalnie nie jemy na co dzień w Polsce (wspomniane ślimaki, królik, jagnięcina) oraz dania greckie (stifado itp.).

Restauracja daje radę, jeśli chodzi o liczbę gości. Nigdy nie było sytuacji, abyśmy musieli czekać na stolik.

Obsługa całego hotelu (począwszy od recepcji, a kończywszy na maître d’hôtel) bardzo uprzejmi, pomocni i służący radą.

Teren hotelowy dość spory. Tuż przy hotelu znajduje się przystanek autobusowy, skąd odjeżdżają autobusy do Heraklionu, Agios Nikolaos oraz kurortu Limenas Hersonisou.

Teraz kilka większych lub mniejszych wad:
- do godziny 23 trwają animacje hotelowe: dla tych (tak jak my), którzy mają małe dzieci i którzy byli ulokowani w bungalowach tuż obok basenu jest to bardzo uciążliwe. Osoby mieszkające w bungalowach ulokowanych dalej od basenu i sceny, na której mają miejsce wieczorne występy, z pewnością nie narzekają na hałas;
- zbyt mało było greckiej muzyki (mam na myśli muzykę puszczaną przy basenie w ciągu dnia); królowała głównie muzyka anglosaska lat 70 i 80.
- wi-fi w bungalowach jest naprawdę bardzo kiepskie – bez przerwy zrywa połączenie. W hotelu, a nawet na przystanku autobusowym przed hotelem było lepsze.

Pomimo tych kilku niedociągnięć polecamy hotel. My będziemy bardzo mile wspominać 10 dni w nim spędzonych.

Wskazówka dotycząca pokoi: Jeśli chodzi o bungalowy, lepiej wybrać, jeśli jest taka opcja, taki, którego balkon nie wychodzi na morze i basen, tylko na ogród.
1  Dziękujemy, Tomasz J
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Bardzo przyjemny obiekt, z wieloma atrakcjami i bardzo dobrą kuchnią. Mieszkaliśmy w bungalowie z widokiem na morze, pokoj duzy i czysty, codziennie sprzątany. Bardzo wygodne łożka, przestronny balkon i akceptowalna łazienka. Mimo iż nasz pokoj znajdowal sie blisko miejsca głownych (glosnych) atrakcji, bylo w nim bardzo cicho. Jadalnia dosc duża z miejscami rownież na zewnątrz. Stoliki sprzatane szybko i sprawnie. Bardzo dobre jedzenie, bogate menu choć często się powtarzało. W przerwach między glownymi posilkami czynny poolbar z przekąskami i fast foodami. Obsługa bardzo miła i pomocna. Wycieczka z Tui, klub Suneo - atrakcje w języku polskim ograniczyły się tylko do odczytania przez belgijskiego animatora powitania w języku polskim z kartki. Drinki w barach bardzo dobre, urozmaicone i wcale nie słabe. Bardzo ładne, wygodne tarasy. Sporo atrakcji, wodny areobik, gry i konkursy, wieczory tematyczne. Dużo leżaków (chociaż te najlepsze zajęte ręcznikami już od 5 rano). Przepiękna roślinność, bardzo zadbane ogrody, mnóstwo kwiatów. Cykady wieczorami aż zagłuszają rozmowy. Głowny basen trochę mały ale w sumie wystarczający, oprócz tego płytki brodzik dla maluszków i troszkę głębszy dla starszych dzieci. Plaża przy hotelu (spacer ciasnymi uliczkami jakieś 10 min) średnia, warto wynająć auto i przejechać się trochę dalej. Miejscowość brzydka, raczej zaniedbana. Mimo to obiekt polecam bardzo, wrócilam zadowolona i wypoczęta.

Dziękujemy, patihan
Zrecenzowano: 12 lipca 2019

Sugerując się bardzo dobrymi opiniami, postanowiliśmy również spędzić 7 dniowe wczasy (23.-30.06) w tym hotelu (rodzina 2 + 2). Wybraliśmy bungalow z widokiem na ogród, bo nie zależało nam na tym by za dopłatą mieć widok na morze. Lot z Wrocławia był planowany o 21.55 ale wystartowaliśmy z godzinnym opóźnieniem, tak że na miejsce dotarliśmy w środku nocy. Przywitał nas miły recepcjonista, po wypisaniu meldunku i zapłacie podatku turystycznego zostaliśmy zaprowadzeni do naszego bungalow, walizki zostały dostarczone do samego pokoju. Zostaliśmy również od razu zaproszeni na powitalną przekąskę by nie kłaść się do łóżka z pustym żołądkiem. Super!
Nasza "szopa" (tak na bungalow mówiła córka :-) ) była w dalszej części przepięknego ogrodu, niedaleko płotu za którym biegnie lokalna dróżka. Jednak niewiele pojazdów tą drogą jeździ więc w pokoju wieczorami i nocą było cichuteńko. To że byliśmy troszeczkę oddaleni od basenu i sceny z animacjami było dla nas plusem, bo chociaż program animycyjny trwał do 23 i nie był wyjątkowo głośny, to u nas nie było już słychać niczego nawet gdy zapragnęliśmy szybciej się położyć. Animacje hoteleowe nie są zbyt nachalne ani wyuzdane, zalicza się do nich w zasadzie tylko gimnastyka basenowa i wieczorne występy. Animatorzy to fajni ludzie mówiący kilkoma językami więc jest bardzo miło. Jak już wiele ludzi pisało, bungalowy porozstawiane są na obszernym i zarazem przepięknym terenie z bujną roślinnością i jest to pewnego rodzaju "grecka wioska" po uliczkach której chętnie spacerowaliśmy, podziwiając piękną roślinność. Bungalow było codzienne sprzątane, nie zaglądałem pod łóżko ani nie przecierałem podłogi białą chusteczką więc nie mogę powiedzieć czy było sterylnie. Normalny i zdrowy człowiek tego w pokoju nie szuka. Klimatyzacja w naszym pokoju była wydajna chociaż trochę hałasowała. Obsługa hotelowa przemiła, pomocna i zawsze uśmiechnięta. Pozdrawiali i żegnali nas czasami po polsku i było to bardzo miłe. Rozmawiają bez problemu po angielsku, niektórzy też po niemiecku lub francusku. Jedzenie na dobrym poziomie, coprawda pewne rzeczy się powtarzały (jak to zazwyczaj w tego typu ofertach bywa) ale zawsze coś można było dla siebie znaleźć . Można kilka razy chodzić na każdy posiłek i nikt nie odnotywuje tego czy któryś pokój już jadł. Miłośnicy warzyw będą z pewnością zachwycenie bo każdego dnia serwowane jest w porze obiadowej i kolacyjnej bardzo dużo najróżniejszych sałatek jak i pojedynczych warzyw, z których można sobie skomponować własną grecką sałatkę z przepysznym serem feta i polewając różnoraką oliwą. Desery są również obfite jednak ekstremalnie słodkie więc radziłbym by nakładać na talerz z rozsądkiem . W restauracji do wyboru jest kilka rodzajów napojów a także wino i piwo którymi można się raczyć do woli.
W głównej restauracji jest także obszerny taras z którego jest piękny widok na morze.
Basen jest wystarczająco duży, zazwyczyj był bardziej pusty niż pełny. Leżaki nie były nigdy zarezerwowane do ostatniego (bo i tam to niestety często ludzie wrzucają na nie ręczniki idąc na śniadanie) więc nigdy nie zdażyła się sytuacja, że nie było dla nas miejsca.
Przy basenie znajdują sie dwa tarasy wraz z barami na których można przesiadywać sącząc drinki, które dostępne są do późnego wieczora i zajadając się czy to gyrosem (w porze obiadowej) czy to ciastami lub lodami. Na terenie hotelu jest również sklepik, w którym można zakupić naprawdę wiele rzeczy i to po niższych cenach niż w sklepie na przeciwko hotelu. W tym drugim można kupić naprawdę wszystko, więc wyprawa po jakieś pamiątki gdziekolwiek indziej nie jest potrzebna.
Jeżeli ktoś chce iść na plażę to polecam Sarantari Beach (jest tam i miejsce dla golasów) to ta, do której idzie się w prawo gdy się patrzy z hotelu w kierunku morza. Maleńkie niezatłoczone plaże na których można również położyć ręcznik, z krystalicznie czystą wodą i małą ilością skał. Buty do pływania w tym miejscu są niekoniecznie potrzebne. Gdy jednak wieje i są fale to tych plaż praktycznie nie ma bo giną pod tymi falami. Plaże na lewo od hotelu tylko odwiedziliśmy na spacerze, dno wyglądało kamieniście więc do wody nie wchodziliśmy. Na plaże, czy te w lewo czy w prawo od hotelu idzie się około 10-15 min. dróżkami prowadzącymi w dół, więc spowrotem analogiczie pod górę ale nie ma tragedii. Nie ma tam chodników więc idzie sie drogą ale ruch jest na tyle mały, do tego te kręte i stosunkowo wąskie uliczki, że samochody czy autobusy nie jadą tam za szybko więc ryzyko potrącenia jest naprawdę nikłe. Na terenie hotelu można pograć czy to na automatach zręcznościowych, czy to w tenisa ziemnego, siatkówkę plażową lub tenisa stołowego.
Przy samy hotelu jak i na każdym kroku jest mnóstwo wypożyczali samochodowych czy skuterowych, quadowych i za rozsądną cenę można pojeździć i pozwiedzać wyspę. Jazda krętymi serpentynami nawet bez konkretnego celu przez „zapomniane przez Boga” wioski jest fajnym przeżyciem. Naprawdę warto. Taka mała informacja: płaci się gotówką lub zwykłą kartą i nie trzeba żadnej karty kredytowej jako zabezpieczenia a tylko dowód tożsamości no i prawo jazdy. Polecam również wycieczki organizowane przez biuro podróży, nibo dosyć drogo ale pełen serwis z przewodnikiem który opowiada mnóstwo ciekawych rzeczy na temat Krety podczas podróży autobusem jak i oczywiście podczas zwiedzania.
Gdy już nadchodzą ostatnie dni pobytu to można przedłużyć odpłatnie swoja dobę hotelową do 18 (trzeba pytać w recepcji czy jest taka możliwość dla naszego lokum), gdy np. odjeżdza się późnym wieczorem. To naprawde fajna opcja bo za niewygórowaną cenę jest się niejako dzień dłużej pełnowartościowym gościem. Najważniejsze jest też to, że po wymeldowaniu zatrzymujemy opaski all inclusive i do samego końca pobytu korzystamy ze wszystkiego (poza pokojem) jak każdy inny gość. Podsumowując: bardzo nam się podobało, innym turystom z naszego „turnusu” również i szczerze polecam to miejsce. Zazwyczaj nie wracamy dwa razy w to samo miejsce ale w tym przypadku chętnie bym to zrobił.

Wskazówka dotycząca pokoi: Bungalow jak najbardziej na tak i to nieważne czy z widokiem na morze czy ogród.
1  Dziękujemy, Marian X
Zrecenzowano: 11 lipca 2019

Byliśmy z mężem w tym hotelu na początku czerwca. Jeżeli chodzi o jedzenie - nie było żle, ale bardzo monotonne. O ile śniadania były ok, o tyle obiady i kolacje to codziennie w sumie to samo. Hotel na tle innych na pewno wyróżnia się ogrodem - fantastyczny. Jeżeli chodzi o bungalowy - bo tam mieszkaliśmy - bardzo skromne, ale czyste. Codzienne sprzątane. Animację średnie oprócz ćwiczeń w wodzie i karaoke nic więcej się nie działo. Do morza kręta asfaltowa droga. Trzeba uważać na autobusy. Ogólna ocena - dobra

Wskazówka dotycząca pokoi: W pokojach przy basenie jest głośno.
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Edyta123456
Zrecenzowano: 1 lipca 2019

Wspaniała obsługa ,czysto.Jedzenie pierwsza klasa,wszystko świetnie doprawione nie jakaś nudna breja.Polecam mocno cztery gwiazdki byłem w innym co miał ich pięć i ten wygrywa!Ludzie którzy tam pracują są radośni i mili z natury nie za kasę.

Dziękujemy, wesolyrom