Drogo, ale trzeba zobaczyc

Konieczny punkt zwiedzania

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019
justynagorka
Polska Centralna, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (34 223)

Zrecenzowano: 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Długo myślałem czy warto wydawać tyle pieniędzy na wejście na Akropol, ale ostatecznie weszliśmy. Można kupić bilet combo obejmujący kilka różnych obiektów za 30€, lub wydać 20€ na bilet na Akropol i Teatr Dionizosa. Studenci z UE mogą wejsc bezpłatnie, nas pani prosiła o zalogowanie się na profil USOS i udowodnienie ze jest się studentem, ale ostatecznie wpuściła na wejście studenckie. Wejście nie jest specjalnie wymagające, na gorze jest za to dość tłoczno. Ochrona na gorze jest bardzo czujna, kazali nam usunąć czesc zdjęć które uznali za „nieodpowiednie”, cokolwiek przez to rozumieć.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, jziel
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

W tym miejscu można poczuć ducha starożytności. Fantastyczne jest to, że sposób układania materiałów jest trudna do zrozumienia współczesnym inżynierom. To cudowne miejsce.

Dziękujemy, justynagorka
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jeśli jesteś w Atenach - koniecznie "wdrap się" na Akropol. Widok na całe miasto niesamowity a i kompleks świątynny zapiera dech w piersiach. Dla studentów UE wejście za darmo po okazaniu legitymacji w kasie :) Troche wydaje się być tłocznie ale to tylko na wejściu.

1  Dziękujemy, Gosiazi
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

W mojej ocenie atrakcja numer jeden w Atenach. Prawdziwa historia tego miasta.
Ogromny "przemiał" ludzi odwiedzających to miejsce w okresie wakacyjnym.
Cena biletu wstępu to 20 euro za sam Akropol lub 30 euro za bilet łączony do innych atrakcji między innymi Agory Ateńskiej.
Zwiedzając Ateny, mamy widok na Akropol niemal co chwilę z różnych perspektyw.

1  Dziękujemy, Kamil R
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Trudno oceniać czy jest ładne, warte czy zadbane. Jeśli masz zamiar poznać zabytki Aten jest to element obowiązkowy.

Dziękujemy, nikitnita