Wspaniały Akropol

Zawsze chciałem zobaczyć Akropolis. I w marcu udało mi się ten plan zrealizować . Pogoda co prawda... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 7 września 2019
Marcin G
Pszczyna, Polska
Konieczny punkt zwiedzania

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019
justynagorka
Polska Centralna, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (34 286)

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

W tym miejscu można poczuć ducha starożytności. Fantastyczne jest to, że sposób układania materiałów jest trudna do zrozumienia współczesnym inżynierom. To cudowne miejsce.

Dziękujemy, justynagorka
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jeśli jesteś w Atenach - koniecznie "wdrap się" na Akropol. Widok na całe miasto niesamowity a i kompleks świątynny zapiera dech w piersiach. Dla studentów UE wejście za darmo po okazaniu legitymacji w kasie :) Troche wydaje się być tłocznie ale to tylko na wejściu.

1  Dziękujemy, Gosiazi
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

W mojej ocenie atrakcja numer jeden w Atenach. Prawdziwa historia tego miasta.
Ogromny "przemiał" ludzi odwiedzających to miejsce w okresie wakacyjnym.
Cena biletu wstępu to 20 euro za sam Akropol lub 30 euro za bilet łączony do innych atrakcji między innymi Agory Ateńskiej.
Zwiedzając Ateny, mamy widok na Akropol niemal co chwilę z różnych perspektyw.

1  Dziękujemy, Kamil R
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Trudno oceniać czy jest ładne, warte czy zadbane. Jeśli masz zamiar poznać zabytki Aten jest to element obowiązkowy.

Dziękujemy, nikitnita
Zrecenzowano: 23 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Akropol majestatycznie góruje nad Atenami. Ze wzgórza rozciąga się piękna panorama całego miasta, nocą najsłynniejszy zabytek stolicy Grecji jest pięknie podświetlony. Wejście na Akropol jest dość strome, pełne krętych ścieżek wiec warto ubrać wygodne buty. Aby uniknąć największych kolejek, najlepiej zakupić bilet on line. Bilet kupowałem przez stronę GetYourGuide i kosztował 20 euro, w okienku przed wejściem to koszt 30 euro.

Na Akropolu (z greckiego akropolis – górne miasto), najbardziej znanym wzgórzu świata, w czasach starożytnych wzniesiono cytadelę. Ruiny odbudowanych czczonych świątyń przetrwały do dziś, są one ciągle w trakcie renowacji. Na wzgórzu znajdują się Partenon, Apteros, Propyleje, Erechtejon, sanktuarium Artemidy Brauronia, Pinakoteka. Polecam to trzeba zobaczyć.

Dziękujemy, mikezelizy