Otwarte dzisiaj: 09:00 - 12:30, 14:30 - 18:00
Wznoszona od XII po XVIII wiek

Katedra wzniesiona od romańskich początków, przebudowywana aż po XVIII-wieczny barok. W elewacji... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 13 kwietnia 2019
AniaMW
Bielsko-Biała, Polska
Katedra Se

Katedra w Porto, to kolejny sakralnych obiekt w Portugalii. Wspaniały widok z tarasu na miasto. I... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 17 grudnia 2018
Zbigniew F
Przeczytaj wszystkie recenzje (4 161)

Zrecenzowano: 19 listopada 2017

Katedra we wnętrzach prezentuje się dość skromnie i myślę, że lepszym wyborem w Porto jest zobaczenie kościoła św. Franciszka (jeśli ktoś ma ograniczenia czasowe). Katedra wypada także skromnie na tle innych portugalskich świątyń (np. położych niedaleko od Porto, a wpisanych na listę UNESCO). Ołtarz główny jest w stylu barokowym oraz bogato zdobione są boczne kaplice. W ramach biletu wstępu zwiedzić można małe muzeum z wystawą ornatów i mszalnych przyborów (oczywiście bogato zdobionych). Wspinając się na wzniesienie, na którym zbudowana jest katerda można podziwiać piękne panoramy mista.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2017
Dziękujemy, Sierfly
Zrecenzowano: 3 października 2017

W każdym przewodniku szeroko opisywana. Na niewielkim pagórku. Przed katedrą słynny pręgierz. Podobnie jak w innych miastach część młodych par stawia sobie za cel wziąć ślub w Katedrze. Zewnątrz budowla dosyć surowa. Wewnątrz kontynuuje ten styl. Odwiedzając wiele kościołów w Portugalii od katedry w Porto oczekiwałem czegoś więcej, jak przystało na tak zacne miasto. Byliśmy trochę rozczarowani. W sumie można odwiedzić, ale gdy jest mało czasu można też sobie darować.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2017
Dziękujemy, Wojtek_58
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Punk konieczny do odwiedzenia. Katedra SÉ jest monumentalnych rozmiarów jak na tego typu budowlę. Warto zapłacić i wejść do bocznych pomieszczeń, w których są prezentowane na ścianach religijne freski.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, Michal274812
Zrecenzowano: 25 lipca 2017

Katedra jest imponującą budowlą i góruje nad miastem. Mnie zauroczyły surowe mury, niemal puste wnętrze i widok na Douro....

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2017
Dziękujemy, RenataO1384
Zrecenzowano: 21 lipca 2017

Wspaniała budowla skralna. Trafiliśmy akurat na ślub i wrażenia zostay spotęgowane. Piękne obrazy i wystrój katedry powala obserwatora i zmusza do reflekscji. Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
Dziękujemy, vitodT6127NX