“Widok niesamowity, jedzenie zadowalające”
Restaurante Planka — recenzja

Restaurante Planka
Zarezerwuj stolik
pon., 14.10
20:00
Nr 21 wśród 806 Restauracje (Funchal)
Kuchnie: Portugalska
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Obiad, Lunch, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Obiad, Lunch, Rezerwacje

Restauracja wg mnie ma zawyżona ocenę. Pierwsze (i ostatnie) co robi wrażenie na dzień dobry to widok - niesamowita panorama całego miasta. Obsługa strasznie miła - jak dla mnie aż za bardzo. Podchodzenie do klienta co 5-10 min z pytaniem czy wszystko w porządku jest jak dla mnie zdecydowanie zbyt częste. Na dania główne wybrałyśmy tuńczyka oraz wołowinę z sosem pieczarkowym. Ryba mocno wysmażona, nie przypominająca tuńczyka, ale może tak miało być. Krówka niestety tez dość sucha i trudna do ukrojenia. Sos był dobry, z całymi ziarnami pieprzu które przy rozgryzieniu przyjemnie strzelały, ale nie były zbyt pikantne, na plus. Ogólnie całość jedzenia - było ok. Ale niekoniecznie za te cenę. W restauracji zostawiliśmy 70€ (woda, chleb czosnkowy - wspaniały, butelka wina, dwa dania i dwa desery). Mam wrażenie ze Za te cenę w innej restauracji mogłabym zjeść więcej i prawie na pewno lepiej. Nie jestem do końca zadowolona, ale nie mogę powiedzieć ze było zle.

Dziękujemy, Sylwia K

Zrecenzowano 22 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Warto pojechać 5 km za Funchal, konkretnie podjechać pod stromą górę skąd podziwiać można panoramę Funchal i zjeść przepyszne portugalskie przysmaki. Próbowaliśmy pysznej zupy rybnej, krewetek z awokodo oraz na dania główne mix mięs i stek z tuńczyka. Proste i przepyszne dania. Wino najlepsze! Polecamy

Termin wizyty: marzec 2019
2  Dziękujemy, AnnaBlaa
Zrecenzowano 29 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Na Maderze trudno o jedzenie wegańskie dlatego szczerze polecamy Planka Restaurante, która w swoim menu posiada opcje roślinne. Jest tam też bardzo miły kelner Nasser. On doskonale dobierze nam składniki i doradzi potrawy. Szczerze polecamy :) Dodam jeszcze, że z tej restauracji jest przepiękny widok na Funchal.

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, agnieszkam746
Zrecenzowano 25 maja 2018 z urządzeń przenośnych

Szczerze polecam. Wczoraj odwiedziliśmy to cudowne miejsce. Nie mieliśmy rezerwacji, ale miły kelner zaoferował nam miejsce przy oknie z widokiem na Funchal ❤ Przyjazna atmosfera, idealna obsługa oraz szef, który powita uściskiem dłoni, serdecznym uśmiechem oraz doradzi w wyborze nieznającym tutejszej kuchni. W menu nie znajdziecie wielu pozycji, co jest niemałym atutem i świadczy o tym, że produkty są świeże i przygotowywane na bieżąco! Restauracja z prawdziwego zdarzenia, a i ceny przystępne jak na tą jakość. Zamówiliśmy zupę warzywną i chlebową - maderski specjał oraz steka z grilla bez przypraw. Niebo w gębie! Do tego zostało nam polecone wyśmienite portugalskie wino! Już tęsknię do tego miejsca. Zdecydowanie Planka jest miejscem w którym trzeba być choć raz!!!

Termin wizyty: maj 2018
Dziękujemy, magdalenaw701
Zrecenzowano 23 kwietnia 2018 z urządzeń przenośnych

Najlepsza restauracja na wyspie jaką odwiedziliśmy z mężem. Pyszne jedzenie oraz piękny widok z restauracji. Serdecznie polecam zupy: chlebowa oraz dyniowa. Ponadto jest jedna z niewielu restauracji, w której można spróbować ryby z bananem - rewelacja.
Szczerze polecam!

Termin wizyty: kwiecień 2018
Dziękujemy, Y2224OKmonikak

Restaurante Planka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restaurante Planka? Podziel się wrażeniami!