Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel na plus. 2 baseny, siłownia... Posiłki hotelowe, różnorodne i smaczne. Dobra sangria Bardzo miła obsługa. Pokoje przestronne, sprzątane codziennie. Mieliśmy pokój z widokiem na klify i ocean. Szum fal i odgłos otoczaków poruszanych falami - w cenie . W sypialni regulowany wentylator. W pokoju była kuchnia, jednak nam nie była potrzebna. Autobus do Funchal, codziennie, co godzinę. Przystanek przy CR7 Muzeum. Polecamy.

Dziękujemy, Sebastian J
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: PestanaBay, Diretor-Geral, Pestana Bay Ocean AparthotelOdpowiedź udzielona 10 sierpnia 2019

Dear Guest,

Thank you for your preference and for your review on TripAdvisor, which is very important for us.

We are very glad to know that you enjoyed your holidays with us. Thank you for allowing us to provide you a lovely stay and for your recommendation to future guests..

Hope we have the chance to meet again.

Zrecenzowano: 31 lipca 2019

Pokój w porządku, czysto, bez zastrzeżeń. Uważam, że na wakacje nie jedzie się siedzieć w pokoju, także też nie mieliśmy jakichś wygórowanych wymagań, ale na prawdę nie ma się do czego przyczepić :)
Restauracja super, posiłki codziennie inne (śniadania tylko takie same, ale wybór bardzo duży, także codziennie można jeść coś innego), wszystko bardzo dobre, duży wybór.
Basen, siłownia - bardzo ok.
Zejście od razu na plażę, super! ;)
Obsługa przemiła, wszyscy uśmiechnięci, nawet próbowali mówić po polsku.
Przepiękny ogród, mieliśmy pokój na parterze, z którego było wyjście na mały taras i dalej na ogród.
Szczerze polecam pobyt w tym hotelu.

Wskazówka dotycząca pokoi: W pokojach na parterze wyjście na piękny ogród.
Dziękujemy, izabelakrakowiak
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: PestanaBay, Gerente geral, Pestana Bay Ocean AparthotelOdpowiedź udzielona 1 sierpnia 2019

Dear Guest,
We appreciate your comments regarding your stay at Pestana Bay.
Your feedback is very important to us.
We look forward to serving you in the future.
Sincerely,
Gilberto Gouveia

Zrecenzowano: 15 lipca 2019

Hotel bardzo dobry z pięknym widokiem na ocean, codziennie sprzątany pokój, posiłki zróżnicowane i bardzo dobre, spacerkiem do Funchal około 45-50 minut promenadą. Basen przed hotelem w otoczeniu wspaniałej zieleni.

Wskazówka dotycząca pokoi: Na wyższych piętrach są niezapomniane widoki na ocean, a niższych widok na hotelowy ogród.
Dziękujemy, mmmaaalll12
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: PestanaBay, Diretor-Geral, Pestana Bay Ocean AparthotelOdpowiedź udzielona 16 lipca 2019

Dear Guest,

We are very happy to know that you have enjoyed your holidays. We thank you for the opportunity given and for your recommendation to future guests.

Hope we can meet again.

Zrecenzowano: 8 lipca 2019

Hotel nie jest najnowszy, ale robi bardzo dobre wrażenie. Lokalizacja wspaniała, cudowny zielony ogród, nad samym oceanem. My mieliśmy pokój na parterze, wiec mieliśmy wyjście na ten cudny ogród. I choć nie widzieliśmy oceanu, było go słychać, a mieliśmy za to bardzo blisko do baru :) Pokój duży, dobrze wyposażony, z aneksem kuchennym (naczynia, szklanki, kieliszki, sztućce, czajnik, lodówka). Mega wygodne łóżka. Pokoje nie mają klimatyzacji, ale maja wiatrak sufitowy i nam to w zupełności wystarczało, nie było upałów. Pokoje sprzątane codziennie, tylko, że o różnych godzinach, nawet po południu. Do dyspozycji też ręczniki plażowe. Jedzenie bardzo urozmaicone, dużo ryb, desery. Tak, na śniadanie rzeczywiście to samo, ale naprawdę wybór przeogromny "tego samego", więc można codziennie jeść coś innego.Bar samoobsługowy, przez cały dzień można samemu nalewać kawę, piwo i napoje. Podczas obiadu i kolacji wystawiane są dzbanki z winem białym, czerwonym i sangrią oraz wiaderko z kostkami lodu. Poza tym bar działa od 10. Kolorowe drinki chyba nie są zbyt smaczne, ja raz spróbowałam moijto i to był jakiś gotowy preparat. Warto posmakować maderyjskich win, o których nie miałam wyobrażenie co to. W recepcji przy zameldowaniu otrzymuje się dużą butelkę wody, którą uzupełnia się wodą z dystrybutorów. Bardzo fajny, ekologiczny i ekonomiczny pomysł :) Super działało wi-fi. Sprawna recepcja. Nie mieliśmy w sumie żadnych problemów, przedłużaliśmy dobę za 25 euro (tylko do 18), bo mieliśmy bardzo późno wyjazd na lotnisko. Animacji za bardzo nie ma, ale to akurat mi nie przeszkadzało. Był raz zespół folklorystyczny. Teren wokół basenu zadbany, obsługa pilnuje porządku, nie pozwala wchodzić do basenu z dmuchanymi kołami czy materacami. Dla dzieci jest obok mały basenik. Jest też jacuzzi. Woda w basenie była dość zimna. Można wypożyczyć parasol za 2 euro. Z racji, że hotel położony jest na uboczu, brak jest jakichś sklepików (w hotelu jest taki malutki). Do cywilizacji trzeba troszkę drogi przejść, krętej, pod górę i bez pobocza.Jeździ natomiast z hotelu autobus do Funchal. Zatrzymuje się przy muzeum Cristiano Ronaldo. Hotelu nie polecam rodzinom z dziećmi, bo się zanudzą, ale dla dorosłych, którzy szukają ciszy i spokoju jak najbardziej.Jedyna rzeczą, która mi się za bardzo nie podobała (ale to nie wina hotelu, tylko natury) były setki biegających jaszczurek, które biegały w nasłonecznionej restauracji na zewnątrz po murkach, wchodząc czasem na stoły. Straszne to nie było, ale jeśli ktoś jest wrażliwy, no to może to być średni widok. Nasz pobyt był bardzo udany, chętnie bym tam wróciła, bo Madera jest przepiękna. Najpiękniejsza wyspa na jakiej byłam.

Wskazówka dotycząca pokoi: My mieliśmy pokój na parterze, nie musieliśmy wjeżdżać winą. Z wyjściem na ogród, ale za to bez widoków. Mnie to odpowiadało, bo było super.
Dziękujemy, Aleksandra R
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: PestanaBay, Diretor-Geral, Pestana Bay Ocean AparthotelOdpowiedź udzielona 8 lipca 2019

Dear Guest,

We are very glad to acknowledge all your satisfaction and happy to know that we have met your expectations. We thank you for the opportunity given and for all your kind words.

Hope we do have the chance to meet again.

Zrecenzowano: 23 czerwca 2019

Hotel co prawda położony w dobrym miejscu , ale swoje lata świetności ma zdecydowanie w każdym innym aspekcie ma za sobą, i zupełnie nie rozumiem tego zachwytu. Hotel juz stary, jedzenie monotonne, cały tydzień menu bardzo podobne, choć świeże. 4 gwiazdki to jednak zdecydowanie za dużo. Chcieli nam wcisnąć pokój co prawda od strony oceanu(taki kupiliśmy) ale na I pietrze nad jadalnią, zamiast szumu fal byłyby szum z jadalni i zapachy. Dopiero interwencja w recepcji pomogła.

Wskazówka dotycząca pokoi: wybierzcie pokoje od strony oceanu na wyższych pietrach
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Jacek W
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: PestanaBay, Gerente geral, Pestana Bay Ocean AparthotelOdpowiedź udzielona 28 czerwca 2019

Dear Mr/Mrs Jwiatr,

First of all, we want to thank you for taking the time to complete our online survey. Your comments about our hotel and services are very important to us.

We truly apologise for any inconvenience caused during your stay. We have already notified management about what happened and we are taking measures to ensure that unfortunate events like these do not happen again.

We truly appreciate your comments and the issues raised because they help us improve our service.

Best regards,
Gilberto Gouveia