Funchal
Madeira Botanical Garden
Bardzo mile spędzony czas pośród pięknych widoków

Polecamy ogród botaniczny! Jest większy niż wydaje się na pierwszy rzut oka, poza różnorodnością... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 3 dni temu
magdal145
Wizyta w deszczu

Zrecenzowano: 24 czerwca 2019
kubasadlowski
Warszawa, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (7 460)

Zrecenzowano: 4 września 2019

Jedynie widok pięknej panoramy Funchal dostępny z poziomu ogrodu oraz jeden dywan z roślin powielany na większości fotografii w przewodnikach zasługuje na uwagę. Reszta mnie zawiodła. Bez porównania do ogrodu Monte Palace.

Dziękujemy, andzia7669
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

Ogród botaniczny, który jest jedną z atrakcji Funchal jest zlokalizowany na jednej z gór okalających stolicę Madery. Możne się do niego dostać kupując bilet w konfiguracji TRIP na kolejkę gondolową w cenie 23 euro/osoba, którą dojedziemy podziwiając Funchal z góry z nabrzeża na szczyt góry gdzie w miejscowości Monte zlokalizowana jest górna stacja kolejki. Następnie udajemy się kilkaset metrów dalej do kolejnej stacji kolejki, która tym razem w dół nad głębokimi wąwozami i urwiskami dowiezie nas do samego ogrodu botanicznego. W samym ogrodzie botanicznym oprócz egzotycznych roślin jest klika tarasów widokowych, z których widok rozpościera się na panoramę Funchal. Po zakończonym zwiedzaniu ogrodu możemy napić się kawy lub czegoś chłodnego (polecam lokalny napój Brisa maracuja) oraz zjeść drobna lokalną przekąskę lub coś na słodko na tarasie z widokiem na Funchal. Droga powrotna w zakupionej opcji Trip pozwala na pokonanie trasy z powrotem kolejkami gondolowymi do Funchal. Dla osób, które wybrały tylko wyjazd w jedną stronę istnieje atrakcja zjazdu z góry wiklinowymi koszami na płozach prowadzonymi przez maderczyków w tradycyjnych strojach na odcinku 2 kilometrów w dół za cenę 30 euro. W samym Monte za cenę 12,5 euro mamy możliwość zwiedzenia drugiego pięknego ogrodu Monte Palace Madeira.

Dziękujemy, ArtB1975
Zrecenzowano: 8 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Duży obszar do zwiedzania, różnorodna roślinność, zbiorniki wodne, creepy mini-lochy, trzy trasy do wyboru o różnej długości. Ładnie i interesująco. Polecamy.

Dziękujemy, Maciej W
Zrecenzowano: 24 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Ogród miałem okazje oglądać w trakcie deszczu. Ładnie przygotowany, warty zobaczenia . Nieco mniej przypadł mi do gustu niż ogród tropikalny na wzgórzu Monte

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, kubasadlowski
Zrecenzowano: 24 maja 2019

Witam. Do ogrodu mozna dojechac kolejka linowa. (Nie tylko oczywiscie. Jezeli chcemy wiechac kolejka linowa od razu kupujemy kombi bilet na ktorym wjedziemy kolejka jak i wejdziemy do ogrodu botanicznego. Ogrod podzielony jest na 5 czesci. Duzo ciekawych roslin miedzy innymi gaj zadrzewiony roślinami pochodzącymi z rejonów tropikalnych oraz Himalajów
• Sukulenty pochodzące głównie z Południowej Afryki.
• Ogród tropikalny obsadzony jest drzewami awokado, papaya oraz mango – a także kawą, trzciną cukrową i inną tropikalną roślinnością użytkową., polozony jest na wzgorzu i urzadzony w formie tarasow Podczas spaceru znajdziemy tam kilka miejsc z ktorych mozna podziwiac panorame miasta , tunele i wode.Na terenie ogrodu jest kawiarnia z dobra kawa i ciastkami, nie jest drogo jak na takie miejsc. Warto przysiasc choc na chwile i rozkoszowac sie widkami. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, celinahar