“Gloria, winda z duszą !”
Elevador da Gloria — recenzja

Elevador da Gloria
Zrecenzowano 22 stycznia 2018

Niby winda a jednak tramwaj. Stary, trzeszczący ale przejażdżka wyjątkowa.Swoistym rytuałem jest bazgranie Glorii czymś na wzór graffiti. Taka podobno tradycja. Polecam.

Dziękujemy, Turysta112
Filtrowanie

Zrecenzowano 18 sierpnia 2017

Szkoda, że winda nie jest już żółta :(
Bica w remoncie.... A Gloria.... sprawia wrażenie dość zaniedbanej. To wizytówka Lizbony, w naszej opinii warto ją odnowić.

Gdyby było czysto - byłoby super...

Dziękujemy, Maryywl
Zrecenzowano 21 grudnia 2016

Czarnowłosy ok 25 lat, dobrze ubrany z plecakiem i MAPĄ.
Kładzie mapę na plecaku poprzednika w kolejce, go otwiera i kradnie.
Winda zabytkowa i całkiem fajna. Widok też.

Dziękujemy, mafaj
Zrecenzowano 17 października 2016 z urządzeń przenośnych

Szybka jazda, kolejka linowa działa jednocześnie w dwie strony. W tym samym czasie lina wyciąga kolejkę górna w dół i kolejkę dolna do góry mijają się w połowie drogi. Nie jest to długa trasa nie wiem ile ma ze 200 metrów, podróż nią jest krótka a kolejka do tramwaju długa czasami nie ma szabat aby od razu się dostać do do niej. Czy to jest jakiś szał to nie wiem ale warto mieć Lizbona card wtedy dużo atrakcji jest za darmo w tym ta. Przejażdżka kosztuje 3,6 Euro nie jest tanio za 2 minuty atrakcji.

1  Dziękujemy, Krzysztof S
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 15 października 2016

Trafiliśmy do "windy" przypadkiem... nie mając tego w planie dnia. Przejazd to super atrakcja, która szybko i w niecodzienny sposób dowiezie Was do wielu turystycznych atrakcji (np. Church Of Sao Roque i inne). Do tego kontakt z mieszkańcami jest niezapomniany. Polecam!

Dziękujemy, Marek_Zawadzki

Elevador da Gloria — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Lizbona, Lisbon District

Byłeś(-aś) w Elevador da Gloria? Podziel się wrażeniami!