Alfama

Zrecenzowano: 5 sierpnia 2019
115mariuszc
Norymberga, Niemcy
Uroczo

Konieczna wizyta w Alfamie.Klimat tego miejsca niepowtarzalny.Wieczorem fado...w jednej z... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 17 lipca 2019
Roving808353
Rybnik, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (19 982)

Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Trzy dni temu wróciłem z Lizbony i Sintry. Alfama zdecydowanie przereklamowana. Tam czas -rzeczywiście- się zatrzymał. Pozostały zaniedbane i (często) rozpadające się kamienice. Płytki azulejo kiedyś zapewne były ładne i eleganckie. Teraz trudno tak powiedzieć (szczególnie o odpadających od ściany). Styl manueliński w architekturze nie porywa - jest zbyt siermiężny. W całym mieście - krzywe i śliskie chodniki. Wszędzie brud i graffiti. Czym się zachwycać? Naparstkiem wiśniówki za 1,00-1,50 EURO? Lizbona zdecydowanie przegrywa z większością znanych mi europejskich miast, jak: Amsterdam, Bruksela, Bruggia, Gandawa, Praga, Wilno, miasta Toskanii (nie mówiąc o Rzymie, Paryżu czy Barcelonie). Zamek Pena w Sintrze nie szans w porównaniu do ogrodów Gaudiego w Barcelonie. Czy ktoś zaprzeczy? Reasumując: nie rozumiem zachwytów i polecam zwiedzić inne ciekawsze miejsca.

1  Dziękujemy, europejski_piechur
Zrecenzowano: 5 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przepiękna dzielnica Lizbony! Warto jest tam pójść zarówno w dzień jak i wieczorem. Myślę, że nikt nie będzie rozczarowany. Jest gwarno i tłoczno, knajpy są zazwyczaj pełne, ale w jednej lub drugiej znajdzie się wolny stolik.

1  Dziękujemy, 115mariuszc
Zrecenzowano: 17 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Konieczna wizyta w Alfamie.Klimat tego miejsca niepowtarzalny.Wieczorem fado...w jednej z knajpek.Must have.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Roving808353
Zrecenzowano: 28 czerwca 2019

Fajnie i cicho . prawda, wygląda trochę zaniedbane , ale , mimo to to ciche uliczki , a zwłaszcza ranem

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, Explorer97388
Zrecenzowano: 18 czerwca 2019

Dzielnica z niepowtarzalną atmosferą. Unikalne domy zamieszkałe od lat przez tych samych mieszkańców lub z pięknymi fotografiami tychże umieszczonymi na frontach. Ciasne, strome uliczki i przejścia schodami. Nie ma drugiej takiej dzielnicy.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Monika D