“Dobre, ale...”

A Licorista O Bacalhoeiro
Nr 998 wśród 5 665 Restauracje (Lizbona)
Polecane, biorąc pod uwagę: Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Obiad, Rezerwacje
Okolica: Baixa, place Rossio i Restauradores
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie było dobre - zamówiliśmy kalmary smażone, dorsza grillowanego i stek, do tego wszystkiego wino- całość ok 50€. Do tego podają przystawki płatne dodatkowo - o czym jednak uprzedzają przy podawaniu. Na koniec dostaliśmy tez kieliszek do wypróbowania ichniejszej nalewki - także super :) Wszystko dobre i jak najbardziej na plus. Jedyne ale to chodzące robale po ścianach... na szczęście restauracja jest duża, wiec może tylko stoliki przy ścianie maja takie dodatkowe widoki. Same jedzenie jednak polecam

Dziękujemy, kasandraslu

Zrecenzowano 9 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Sardynki co prawda smaczne, ale obsługa średnia, nie dostaliśmy zamówionej zupy, za to dostaliśmy bez zamawiania przystawkę, za którą na koniec trzeba było zapłacić 8€

Dziękujemy, Barbara K
Zrecenzowano 15 października 2018 z urządzeń przenośnych

Byliśmy na obiedzie, zamówiliśmy grillowanego łososia, napoje i deser. Po tym jak podziękowaliśmy za przystawki, za każdym razem informowano nas co jest w cenie, a co doliczane. :D Bardzo miła obsługa, ryba pyszna, ceny dobre. Do łososia podano jeszcze sałatkę, a dodatkowo dostaliśmy kieliszek wiśniówki na koszt firmy. Polecam :)

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, Justyna K
Zrecenzowano 22 lutego 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo oblegana knajpa rybna. Jesteśmy w lutym i musimy czekać na stolik. Było warto. Świetna przystawki: sałatka z ośmiornicy, dorsz, oliwki i chleb. Dania główne to stek z tuńczyka. Świetny. W Polsce trudno zjeść taki. Obsługa konkretna i szybka.

Termin wizyty: luty 2018
Dziękujemy, MaciekRR
Zrecenzowano 24 września 2017

PODSUMOWANIE: Bacalhau to solony i suszony dorsz, z którego portugalczycy przygotowują różnorakie dania. Nie wymyślili go Portugalczycy tylko Norwegowie, a ponieważ Portugalczycy lubią rybę i mają zasoby soli, a dorsz przebywa w chłodnych północnych wodach, to w ówczesnych czasach najlepszym sposobem na konserwowanie i transportowanie Dorsza na długich odległościach było zasolanie i suszenie go. Tym sposobem Portugalczycy wieźi sól na północ, a przywozili zasuszoneo dorsza. Taką historię gdzieś usłyszałem oraz taką, że podobno Portugalczycy mają ponad 1000 recept na przyżądzanie Bacalhau. W tym lokalu można zjeść Bacalhau.

LOKAL: w centrum miasta przy słynej weiży żeliwnej z windą w bocznej uliczce. Często łatwo rozpoznać po kolejce do lokalu. Opłaca się stać, bo kolejka idzie szybko. Dla mnie to lokal jedynie gdzie przychodzi się zjeść. Uroczysty wieczór, randka czy spotkanie biznesowe odpadają. Urządzenie rustykalne i autentyczne. Ze względu na popularność sporo turystów, ale widać też stałych bywalców, co dla mnie jest dobrym znakiem.

SERWIS: Miły mimo i natłoku ludzi, spokojny, nienarzucający się ale z jakieś strony wyczuwalnie autetntyczny/serdeczny. Do tego kompetentny jeśli chodzi o doradzenie dań czy win.

PIWO Z BECZKI: Superbock. Sama nazwa nie brzmi po portugalsku i masz wrażenie że to jakiś produkt koncernowy i w rzeczywistości tak smakuje czyli bez wyrazu.

WINA: niezły ale mały wybór win, słuchajcie poleceń.

KUCHNIA CZYLI NAJWAŻNIEJSZE: Próbowałem tekiej potrawy ryżowej z Bacalhau serwowanej w garnku. Moja żona mówiła na to klajdra, bo ryż był zanurzony w wywarze z ryby i owoców morza ale dla mnie było to bardzo smaczne i proste danie. Próbowałem również Bacalhau gotowanego i również był smaczny. Test Espresso wypadł blado.

CENA DO JAKOŚCI: Nie jest drogo. Dania główne kosztują 8-15 EUR więc nie jest drogo. Piwo za 3,5 EUR to jak na Portugalię drogo.

FAKTOR REKOMENDACJI/POWROTU BofG (0-100%): 65% na klajdrę wrócę.

Termin wizyty: sierpień 2017
Dziękujemy, BUNCHofGRAPES

A Licorista O Bacalhoeiro — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Lizbona, Lisbon District

Byłeś(-aś) w A Licorista O Bacalhoeiro? Podziel się wrażeniami!