Museum Ons'Lieve Heer Op Solder
Ciekawa historia, dobrze zachowane i udostępnione miejsce.

Zrecenzowano: 24 sierpnia 2019
B w
Gdańsk, Polska
Unikalne doświadczenie, niezapomniane wrażenie labiryntu

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2018
Wantula
Ireland
Przeczytaj wszystkie recenzje (3 289)

Zrecenzowano: 24 sierpnia 2019

Dość niepozorne wejście a za nim skrywana tajemnica ukrytego kościoła. warto poznać jak toczyły się losy religii i jej wyznawców ale jest to także okazja aby zobaczyć jak budowane są kamieniczki nad kanałami - wąskie fronty i pomieszczenia wchodzące w głąb budynku; całość na kilku poziomach na które trzeba dostać się po krętych schodach. Także fajne widoki z okien na kanał.

Bardzo podoba mi się rozwiązanie z przewodnikami audio - można zwiedzać we własnym tempie, wybierać tematy dla nas interesujące.

Byliśmy w sobotę koło południa, nie było tłumów więc i chwilę można posiedzieć w ławkach i pomyśleć (lub odpocząć;)

Dziękujemy, B w
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2018

Od lat wiedziałam, że w Amsterdamie były tajne kościoły, ale dopiero teraz miałam okazję taki odwiedzić i dowiedzieć się jak działały. Muzeum to jest fascynujące z kilku powodów - pokazuje zjawisko tajnych kościołów, pokazuje życie codzienne mieszkańców Amsterdamu z różnych grup społecznych, pokazuje architekturę i sztuczki stosowane żeby sobie radzić w ciasnocie a do tego trasa zwiedzania nie jest oczywista i po wyjściu analizowaliśmy model domów, w których byliśmy, a potem same budynki z zewnątrz, żeby wymyśleć, którędy szliśmy.
Dobre wyjaśnienia w audio-przewodniku!

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, Wantula
Zrecenzowano: 6 października 2017

Kościół Jezusa Chrystusa na Strychu to kościół niezwykły. Pochodzi z drugiej połowy XVI w. i jest jedną z wielu ukrytych katolickich świątyń, za to najlepiej zachowaną. Do kamienicy w której ukryty jest kościół wchodzimy po sąsiedzku (budynek dobrze oznaczony, łatwo znaleźć). Na początku zwiedzamy dobrze zachowaną mieszczańską kamienicę co samo w sobie również jest ciekawe. Uwagę zwraca np. dobrze zachowany salon z ogromnym kominkiem. Na poddasze, gdzie znajduje się kościół, docieramy przez kilka różnych pomieszczeń oraz korytarzy i klatek schodowych. Kościół zdecydowanie robi wrażenie, choć trudno uwierzyć aby był bardzo utajniony: mógł pomieścić na pewno dobrze ponad stu wiernych, a nie takie znów małe organy musiało być słychać poza poddaszem. Wychodząc zwiedzamy jeszcze mieszkanie księdza, również ciekawe i dobrze zachowane. Całości dopełniają stare obrazy, meble, a także przedmioty codziennego użytku oraz liturgiczne. Kościół inny niż wszystkie, a miejsce bardzo ciekawe. Polecam. Bilet dla osoby dorosłej 10 Euro.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2017
Dziękujemy, Marcin66
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2017

Typowa kamienica z tamtej epoki. Liczne strome schody i przejścia. Do tego spora kaplica/kościół na ostatnim piętrze. Jeśli masz chwilę wolnego czasu to warto odwiedzić to miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, mpmdembi
Zrecenzowano: 14 lipca 2016

Już od dawna pragnąłem odwiedzić to muzeum. Ale jakoś się nie składało. Teraz się udało. Poprzez zakup budynku obok muzeum ma przestrzeń, także na działania edukacyjne, muzealny sklepik oraz kawiarnię, gdzie można zjeść także lunch. Koniecznie trzeba wziąć aparat ze słuchawkami i zwiedzać muzeum na spokojnie wysłuchując komentarzy. Ja robiłem jeszcze wiele zdjęć. Pełna satysfakcja!

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2016
Dziękujemy, 340jerzyk