taka "mała Barcelona" w Den Bosch

Robi wrażenie

Zrecenzowano: 13 kwietnia 2018
Marcin_P37
Łódź, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 286)

Zrecenzowano: 31 grudnia 2018

Jak widzi się katedrę Św. Jana i koronkowe zwieńczenia przychodzi na myśl Sagrada Familia w Barcelonie (oczywiście w miniaturce) Katedra Św. Jana jest przepiękna, robi ogromne wrażenie, nocą jest ślicznie oświetlona, więc nic nie traci na uroku. Możliwość zwiedzania oczywiście tylko w ciągu dnia, i absolutnie warto. Zobaczymy przepiękne witraże, żyrandole, obrazy, figury, ambony, nie będę pisać słownikowo z którego wieku itp... Katedra robi ogromne wrażenie ! W środku możemy kupić pamiątki (nie jest tanio) kartki, figurki świętych, różańce... Ja byłam zachwycona katedrą .

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, Redyta
Zrecenzowano: 13 kwietnia 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce, które z pewnością trzeba odwiedzić, wspaniała, monumentalna budowla. Piękne wnętrza, warto się tam na chwile zatrzymać

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2018
Dziękujemy, Marcin_P37
Zrecenzowano: 7 września 2017

Jest naprawde warta zwiedzenia . Moi poprzednicy juz wszystko napisali na jej temat. Ja ze swojej strony , polecam Wam z serca . Zreszta , cale Den Bosch jest warte zwiedzenia , bo to jedno znajstarszych miast w Holandii .

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2016
1  Dziękujemy, Ewa N
Zrecenzowano: 26 czerwca 2017

Przepiękna katedra obecnie w stylu gotyku brabanckiego (XIII-XIV w). Zachwycająca. Jeden z najładniejszych kościołów jakie w życiu widziałem. Wspaniała zarówno z zewnątrz (rozeta, portal, rzygacze, mnóstwo rzeźb i płaskorzeźb) jak i wewnątrz (ołtarz, organy, rzeźby czy witraże - choć te stosunkowo młode bo z XIX wieku). Wszystko to jednocześnie sprawia wrażenie spójnego i nie daje odczucia przesytu. Gdyby chcieć poprzyglądać się bardziej szczegółowo detalom architektonicznym to ze dwie godziny na katedrę trzeba przeznaczyć. Żałuję, że nie miałem tyle czasu. Punkt obowiązkowy nie tylko Den Bosch, ale całej Holandii (znajduje się na liście TOP100 najważniejszych zabytków tego kraju).

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
1  Dziękujemy, Tomek0873
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Piękna katedra w centrum Den Bosch dwiedzana przez tlumy turystów. Nieustannie odnawiana.Na terenie katedry znajduje się małe muzeum archeologiczne.Niezbyt często tu bywam mozliwe że jest to wystawa tymczasowa.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2016
Dziękujemy, Anita M