Warto skorzystać z opcji Porta del Cielo

Odwiedziliśmy Siene w połowie września - turystów sporo ale na pewno mniej niż w środku lata. Warto... Przeczytaj więcej

smoot90
W moim ulubionym mieście słonecznej Italii

Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019
Elizawwa
Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (11 132)

Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Siena to w mojej ocenie najpiękniejsze miasto Italii, a katedra powinna zrobić na każdym, nawet wybrednym guście wrażenie.
Wizyta obowiązkowa

Dziękujemy, Elizawwa
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Warto odwiedzić i zobaczyć w środku, panorama cudowna, jest w cenie biletu i warto poczekać na widok z góry na miasto, środek katedry imponujący

Dziękujemy, cudo13
Zrecenzowano: 6 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Ogrom katedry, ilość fresków, witraży i mozaik na podłogach zachwyca nawet sceptyków budowli sakralnych. Wykupiliśmy pakiet z wejściem do katedry, na dach i balkony, do podziemi i babtysterium oraz do muzeum i na taras widokowy - cena 20€ za osobę dorosłą, 3 letnie dziecko weszło bez opłat. Poza wnętrzem katedry warto wejść również balkony (z przejsciem dookoła kopuły). Widok na panoramę Sieny jest niepowtarzalny! Babtysterium i krypty nie wzbudziłu mojego entuzjazmu. Co istotne - przy wejsciu do katedry rozdawane są kawałki materiału do oslonięcia ramion.

Dziękujemy, Kasia E
Zrecenzowano: 16 maja 2019

Katedra jest świadectwem artystycznego kunsztu Mikołaja Pisano. Zbudowana na początku XIII wieku, w połowie tego wieku rozpoczęto budowę nowej nawy mającej zmienić kościół w największy na na świecie, ale epidemia dżumy przerwała budowę, a do planów nie powrócono. Niezwykle majestatyczna, pełna cudownych rzeźb, fresków, obrazów z wieloma odniesieniami do Ewangelii. Posadzka wykonana z pasów białego i czarnego marmuru nadaje jej niezwykły wygląd. Warta zatrzymania się i więcej niż przelotnego spojrzenia jest marmurowa ambona wykonana przez Mikołaja Pisano. Bilety all inclusive (20 euro) dostępne były bez zbytniej kolejki, dzieci do 7 lat wchodzą gratis, chyba poza Porta del Cielo.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, MariuszNT
Zrecenzowano: 5 maja 2019

Udało nam się kupić bilety bez kolejki, na wejście do katedry czekaliśmy około 10 minut więc z ważywszy na tłumy turystów mieliśmy dużo szczęścia. Piękno katedry trudno opisać słowami, robi ogromne wrażenie. Szkoda że nie ma opisów przy konkretnych obrazach, rzeźbach. Było by to ogromnym ułatwieniem, wiedzieć na co konkretnie się patrzy. W katedrze należy zachować ciszę.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, SarSeb