Przepiękne miejsce

Katedra jest świadectwem artystycznego kunsztu Mikołaja Pisano. Zbudowana na początku XIII wieku, w... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
MariuszNT
Nowy Targ, Polska
Wow

Udało nam się kupić bilety bez kolejki, na wejście do katedry czekaliśmy około 10 minut więc z... Przeczytaj więcej

SarSeb
Piaseczno, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (10 642)

Zrecenzowano: 15 listopada 2017 z urządzeń przenośnych

Przepiękne miejsce bogato zdobione na zewnątrz i jeszcze piękniejsze wewnątrz. Posadzki, rzeźby, freski, witraże, coś wspaniałego. Jeśli o mnie chodzi to wnętrze katedry w Sienie bije na głowę katedrę we Florencji.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, Aneta B
Zrecenzowano: 24 października 2017 z urządzeń przenośnych

Przepiękna budowla, suto zdobiona. Myślę, że może stanowić konkurencję dla katedry we Florencji. Warto odwiedzić.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2017
Dziękujemy, paulinapat
Zrecenzowano: 14 września 2017 z urządzeń przenośnych

Katedra, jak to typowa budowla z renesansu, pełna jest obrazów, zdobień itp. Całość majestatyczna, z wyjątkowymi marmurowymi posadzkami, robi wrażenie. Odwiedzaliśmy ją ok godz. 16, brak kolejek. Warto zapoznać sie bliżej z historią katedry, a zwłaszcza z wątkiem silnej rywalizacji z Florencją, która niestety w tym przypadku nie została zrealizowana według planu mieszkańców Sieny. Efekt i tak oszałamiający.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2017
Dziękujemy, Marta W
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Katedra jest po prostu wspaniała. Oprócz przedstawionych już atrakcji, koniecznie trzeba wspomnieć o katedralnej bibliotece z XV w z pięknym freskami, rzezbami no i oczywiście starymi woluminami. Nie można przegapić tej biblioteki!!!

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
Dziękujemy, kateFS1
Zrecenzowano: 21 lipca 2017

Warto zajrzeć do środka. Poza tym warto odwiedzić katakumby oraz muzeum i baptysterium. Zwiedzanie poddasza można pominąć.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
Dziękujemy, Małgorzata M