Zapisz
najpiękniejszy plac w Toskanii

Zdecydowanie to miejsce zauracza i powoduje, że ciarki przechodzą po plecach. Piękny, wielki plac... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Rambolec
Wrocław, Polska
Łaaaaał

Wyjątkowy plac w wyjątkowym mieście. Utworzony w XIII wieku plac jest unikatowy. Po pierwsze ma... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 16 listopada 2019
Tomek0873
Gdynia, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (14 039)

Zrecenzowano: 16 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jeżeli jesteście w okolicy upewnijcie się że zarezerwowaliscie dzień na Siene.
Miasto jest naturalne, nie odpicowane pod turystów, dzieci miały niesamowita frajdę szukając kolejnych zwierzątek dzielnic. Obok kościoła franciszkanów jest chiesa Santa Maria in Provenzano, nie ma jej jako atrakcji na Trip Advisorze a fasade ma jak z Wenecji. Bardzo przyjemny i mało uczęszczany placyk obok. Polecam.

1  Dziękujemy, tmich1978
Zrecenzowano: 6 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Zarówno w zeszłym roku w kwietniu, jak i w tym w lipcu, czyli bez względu na panującą temperaturę, plac zachwyca swoją formą, przestrzenią i klimatem tam panującym. Z trzech stron otaczają go restauracje i kawiarnie, z czwartej Palazzo Pubblico, pełniący rolę ratusza. Pomimo ogromu turystów przestrzeń placu daje poczucie swobody. W mojej ocenie punkt konieczny do odwiedzenia w czasie pobytu w Sienie.

Dziękujemy, 514kasiae
Zrecenzowano: 19 maja 2019

Po głównym placu jak także po okolicznych uliczkach można bez końca spacerować. Przeniosłam się do odległych czasów i długo wieczorem rozmyślałam o tym co dziś przeżyłam w tym pięknym mieście. Muszla na Placu del Campo zrobiła na mnie piorunujące wrażenie i każdy z nas powinien to zobaczyć. Ratusz, kamieniczki przepięknie odrestaurowane i ta wspaniała włoska kawa pita w oprawie tych widoków to wszystko sprawiło, że oderwałam się od rzeczywistości!

Dziękujemy, Małgorzata B
Zrecenzowano: 16 maja 2019

Wielki plac w niewielkiej odległości od Duomo. ukształtowany nietypowo w formę muszli. szerszą część muszli zamyka ratusz, wokół obrzeża umiejscowione są kamienice, restauracje i bary. Bardzo miłe miejsce na chwilę odpoczynku

1  Dziękujemy, MariuszNT
Zrecenzowano: 1 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Warte obejrzenia podczas wizyty w Sienie. Zachęcam wszystkich aby usiąść w jednej z kafejek, wypić kawę i uraczyć się włoskimi lodami. Widok bajeczny... szczególnie podczas wyścigów konnych. Szczerze polecam. Punkt obowiązkowy wizyty.

1  Dziękujemy, mpolok