Koniecznie trzeba zobaczyć

Szczerze mówiąc katedra wywarła na mnie o wiele większe wrażenie niż krzywa wieża. Ogromna kubatura... Przeczytaj więcej

tomasza372
Plac ktory mnie uwiódł

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019
eewula
Nuneaton, Wielka Brytania
Przeczytaj wszystkie recenzje (5 171)

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przesliczne miejsce, ktore zachwyca bogata architektura. Niestety trzeba uwazac na kieszonkowców. Poza tym można odpoczać i nasycic sie piekną budowlową. Niestety wśroku nie byłam.

Dziękujemy, eewula
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Jest to miejsce, które zdecydowanie należy odwiedzić będąc w Pizie. Panie powinny mieć zakryte ramiona, ale to nie jest problem, przy wejściu rozdają specjalne nakrycia. Wewnątrz znajdują się audio przewodniki, w których można odsłuchać historii miejsca.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Krzysztof K
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019

Zdjęcia zdecydowanie nie oddają jej ogromu. Wygląda majestatycznie. Oczywiście trzeba się liczyć z dużą ilością ludzi wokół. Cena - 5 euro, lub w pakiecie z baptysterium i cmentarzem - 8 euro.

Dziękujemy, Karolina G
Zrecenzowano: 20 maja 2019

Z zewnątrz zachwyca swoim białym marmurem. Wewnątrz jednak ukrywa swoje prawdziwe piękno! Na mnie największe wrażenie zrobił strop kasetonowy. Obrazy , a zwłaszcza droga krzyżowa to kolejne jej atuty. Lampa Galileusza również jest arcydziełem sama w sobie. Można by tak wymieniać dalej jej poszczególne elementy. Zapomniałam przecież o przepięknym ołtarzu. Katedra ma swój specyficzny klimat, którego słowami trudno opisać. Należy tu przybyć i samemu się o nim przekonać.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Małgorzata B
Zrecenzowano: 16 maja 2019

wnętrze surowe, kudy jej do Sieny; nad ołtarzem wielki Chrystus Pantokrator wzięty jak z bizantyńskiego kościoła, ambona przypominającą sieneńską, jak się okazuje także wykonana przez Pisano

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, MariuszNT